Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet szép gyerekkort...

Hogyan lehet szép gyerekkort adni szürke hétvégékkel és hétköznapokkal? Térképhez mikor értenek?

Figyelt kérdés

Panelben élünk, alapvetően hétköznapjaink, hétvégéink is szürkék (itthoni játék, játszotér, rokonok), ahogy a meséket (vagy az én gyerekkoromat)elnézem,ahhoz képest az én gyerekemmel nem történik szinte semmi.


Nekem pl volt testvérem,volt nyaralonk/hobbynk, rokonaink, vendégek, de farmunk is volt, szalmabálákon ugráltunk, kiscsibéket haza is vittunk egy kicsit a panelbe, biciklivel akart megbüntetni a rendőr tesommal mert álltam a csomagtarton, tavi csónakázás, stég, csupa élet, izgalmas gyerekkor.

Ahogy nézem miközben a gyerek a meséket nézi pl Sam a tűzolto, vagy calliou stb, a mesékben is mindig történik valami, élet van, de én hogyan csináljak hasonlot a gyerekemnek?

Alapbol munka után esténként ami itthon megy kb olyan mintha lemerült elem lenne mindenben, játszunk, vacsi fürdés, hétvégente játszoter, rendezvények, most a husvét jön, de az egész mégcsak meg sem közeliti a meséket vagy az én gyerekkoromat. A család, tesom, rokonok, nagyis nyaralások, topartozás, kutyákkal versenyfutás (a farmon 5 kutya volt németjuhászok, kuvaszok) stb adják a gyerekkoromat.


Mig eddig az én gyermekem élményei: gyereknap évente (beülhetett tűzoltoba,mentőbe), strand (pisis gyerekmedence csuszdával), 3 évente balaton, unalmas játszoter, néha egy macskasimogatás, 3 évente cirkusz, nincs nagyi nyáriszünetre, sem teso, se farm, alapvetően nincs élet sem.


Redukálódó ágba született, szoval felmenőknék sok testvér, nagy család, leszármazottak kis család, rokonság, unoka dédunoka pedig már egyedül és rokonok nélküli. Aki van egy két rokona gyerekekkel, olyan messze élnek hogy rokonnak se minősülnek már mert joformán nincs kapcsolat.


Elnézem a gyereket, ahogy a mesét nézi, és megyünk aludni, eléneklünk pár altatodalt és a malom, a malom vár minden nap és héten.


Anno még próbálkoztam erőlködni, épitsünk együtt es menjünk sárkányt eregetni, emelgettem kosárpalánkhoz, tanitgattam táncolni, de mindez semmi, nem olyan, csak szánalmas probálkozások, sehol nem fedi le az én gyerekkorom .


2018. márc. 27. 08:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A térképes kérdésem az lett volna ha rajzos térképet csinálok husvetra a tojásokhoz, azt értené egy 3-4 éves?
2018. márc. 27. 08:33
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az a te feladatod, hogy megmutasd neki a világ sokszínűségét, csak úgy magától véletlenül jön össze.
2018. márc. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Csak nekem sem az adta az élményeimet hogy anya játszik velem, vagy elvisznek színházba, hanem a napi /heti/évi rendszeres családi élet. Tesommal pl amikor a paplannal játszottunk hercegnőset, minden évben Balaton, meg amiket soroltam.

Viszem én pl plázába is autozni, de mi ez is az élethez képest?

2018. márc. 27. 08:52
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Költözzetek le vidékre. Adjátok el a panelt és menjetek agglomerációba. Neked a vidéki élet és a rokonok,barátok hiányoznak. Rokonok ha nincsenek ezzel nem tudsz mit tenni, de barátokat lehet szerezni. Hidd el néha többet is érsz velük.
2018. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne viszonyítsd magadhoz. Mi panelben nőttünk fel és boldog gyerekkorom volt. Hétvégente igaz sokat voltunk kirándulni, hétköznap meg játszón bandáztunk. Sose hiányoltam az életemből semmit. Volt egy cicánk is, a testvérem 3 évvel fiatalabb nálam. Egyik nagymamámnál lehet vártam úgy a palacsinta kavarást és a pogácsaszaggatást, mint te a farmon töltött időt. A másik nagymamámnál nem szerettem lenni. Ha a szőnyeg elmozdult mát gond volt. Voltunk vele telken, pihentünk lakókocsiban, de akkora élmény nekem nem volt. A családi összejöveteleket is utáltam, hiába voltunk gyerekek 6-an 4 éven belül születtünk mindannyian. Apám meg 2 testvére egymást licitálták ki tudja a leghangosabbab mondani, állandóan összevesztek minden hülyeségen. Kifejezetten rossz emlék.
2018. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet itt most még a kis barátai is elköltöztek akikkel nyáron játszott mindig a játszótéren,más gyerek nem nem igazán jár ide,itt a háztömbökben nincs is gyerek,többnyire kertesben laknak itt a kisvárosban,nem járnak játszira.
2018. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne a te gyermekkorod akard vele újra élni!

A napjaitok pedig tedd színessé. Vedd figyelembe, hogy ő mit szeret, és olyan programokat csináljatok.

Segíts neki barátkozni: hívjátok át egy-egy ovis társát játszani.

Tanítsd meg biciklizni, úszni. Szerinted ő azon fog rugózni, hogy pisis a medence? Nem ez fogja érdekelni. (Koszos strandra meg eleve te se menj!)

Menjetek el állatkertbe, vagy hetente járjatok ki egy menhelyre kutyát sétáltatni. Vegyél neki egy macskát, vagy tengeri malacot. Vidd el falura, ahol vannak állatok: kecske, birka, stb. Virágzik a falusi turizmus.

Menjetek biciklivel túrázni! Kell egy szuper kis utánfutó, erdei utakon nem kell az autóktól félni.

De ő még csak ovis: nem fog hiányozni neki, ha nem mentek állandóan, mint a mérgezett egér. Lehet, hogy egy sima fagyizás, kacsaetetés a parkban és egy messzebbi játszótér ugyanolyan élvezet neki.


Nézz körül, mi mindent lehet, ami a mi gyerekkorunkban nem volt: játszóház, 5D mozi, csodák palotája, kalandparkok, erdei tanösvények a fák lombjában, interaktív kiállítások, lézerharc, tavasztól őszig ország szerte egyik program éri a másikat.


Ne azt keresd, ami nincs. Örülj annak, ami van!

2018. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A te gyereked, nem élte át a TE gyerekkorodat, nincs összehasonlítási alapja(sőt ha lenne akkor is kicsi még),nem VÁGYIK a TE gyerekkorodra, ettől a SAJÁT gyerekkora lehet boldog.

2018. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan mar, neki ez a gyerekkora, erre fog szepen emlekezni. Csak elarulnam, hogy az emberek tobbsege nem kitartott rozsadombi feleseg, sem pedig farmtulajdonos, ugyhogy igencsak sokan elnek hozzad hasonloan. Sok elonye van annak is hogy egyke es panelban laktok. Itt egyedul te latod szurkenek az eleteteket felnott szemmel, o gyerekkent szerintem teljesen jol elvan. Ne ragaszd ra ezt a pesszimizmust.
2018. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Írták már előttem, hogy ami neked volt, azt nem tudja arról nem tud, neki az a jó ami most van. Egyébként meg ez ellen te tehetsz csak többször is leírod hogy neki nincsen testvére, hát akkor csináljatok neki, mert leírod hogy nincs állata, nyugodtan lehet tartani panel ban is kutyát, macskát. Csak ugye velük törődni kell, a kutyát le kell vinni hajnali ötkor is sétálni.

Nagyon pesszimista vagyis szürkének érzel mindent, de ez csak a te hibád, csak te tudsz tenni ellene. Nyugodtan el lehet menni munka meg óvoda után is valahova, nem kell egyből hazarohanni a panelba. Mi nagyon keveset vagyunk otthon , szinte csak esténként. Mindig szervezek programokat. És nem ehhez nem kell feltétlen pénz. Mi pl. heti többször járunk erdős részre sétálni, kirándulni. Igen akkor is amikor nagy hó volt, pont az volt benne a pláne. Hidd el nekik az is program ha szakad az eső és kimentek vízhatlan ruhában.

Ha neked ennyire hiányzik a vidék, akkor meg költözzetek le nem tiltja meg senki.

2018. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!