Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállogatós, semmit meg nem...

Scsillag82 kérdése:

Vállogatós, semmit meg nem evős gyerekmél bevállhat a kiéheztetés?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja kezdődött, és egyre rosszabb.

Addig mindent negevett, de az első falat mindig figyelemeltereléssel került a szájábs.

Most már nem lehet, elmúlt násfél éves és teljesen tudatosan meg se kóstol semmit. :(

Üres tészta, üres rízs üres tarhonya ennyi.

Van valakinek jól bevállt ötlete, tanácsa?

Lehurrogók neee írjanak köszi


2018. ápr. 17. 13:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Fájt végigolvasni ezt az irományt... :(
2018. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, mit takar a kiéheztetés, de ha egy étkezés kimaradását, akkor egy próbát megér, viszont annál többet szerintem ne.

Ötlet: főzzetek együtt.

Ötlet 2: legyen választás, mit kér pl a tésztára.

2018. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
Nezd! Probald ki, hogy akkor nem adsz neki semmit! Inni kapjon es ennyi! Azt szoktak mondani, ehes gyomor mindent bevesz! Van benne valami;) mennyi idos?
2018. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem válhat be!!!!! Elhiszem, hogy idegesítő, az enyém kb csak a virslit eszi meg a főzeléken kívül, max még párizsi, mindezt kenyér nélkül. Majd elmúlik ez a korszaka is, ne éheztesd, az nem normális dolog. Persze nagyszülők szerint ha nem eszi meg akkor mást nem kap, de pont magasról letojom ezt a hozzáállást, örülök, hogy a gyerekemnek én vagyok az anyja és nem ők. Engedd el a témát, hidd el jobbat nem tehetsz.
2018. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Van eleget friss levegőn? Van rendes napirendetek? Kialussza magát?

Én nem vagyok az éheztetés híve.

2018. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha így van, akkor üres tészta, üres tarhonya, üres rizs.

Legalább eszik valamit.


Óvatosan lehet belecsempészni ezt-azt: egy kis kanál tejfölt, reszelt sajtot, minimális pörköltszaftot. Mellé mindig kínálj husit, zöldséget (savanyú uborkát pl általában szeretik a gyerekek)


Amikor a fiam semmit nem evett meg, mindig bevált az üveges gyümölcs. Még nagycsoportosan is néha vettem neki.


Joghurtot sem eszi meg?

Kenyeret? pirítós, vajas-mézes/lekváros formában

rizst tejberizsnek? gyümölcsrizsnek?

2018. ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Neeem éheztettem.sohaaa.

Csak azt mondjak sokan ha nem.eszik ebésre mást ne kínaljak helyette.

És ha uzsura is azt japja majd megeszi.

Ez volt a kérdés higy vajon tenyleg megeszi egy makacs gyerek aki azt mondja: másikat?

Köszi annak aki normális választ ítt

Éjjel 12 órár alszik, kb reggel.fél.9 körúl évlbred.

Gyúmölcsöt kap kb fél.11 ig utána semmit csak kis teát hogy ebédeljenEddig ez bevállt caak mostanaban nem. :(

Sokat vagyunk a levegőn játszótéren, motorozik csúszdára felmaszik ugrándozik.

délelött kb 2 órat és délutan is

Eszi a natur joghurtot, sajtot, paradixsomot párizsit kis kenyeret.

De ezek nem ebédre való dolgok.

2018. ápr. 17. 13:39
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Húgom gyereke ugyanez.... Előtte mindent evett, aztán gondolt egyet hogy akkor ő mostantol semmit nem eszik. Tesom próbálta szépen, csúnyán, kedvesen mindenhogy vele megértetni, hogy ez így nem jó, megkérdezte mit enne, elmondta és miután tesom megfőzte, meg se kostolta, neki nem kell. Aztán mondtam tesomnak, hogy tegye elé a kaját, hogy ez az ebéd, ha megeszi jó, ha nem, hát nem. Előbb-utóbb úgyis éhes lesz és kénytelen lesz megenni. Igyis lett, nem kapott mást és hirtelen mégsem volt olyan szörnyű, amit tesom főzött... 1-2x utána még beprobalkozott a hisztijevel, de mikor rájött, hogy semmire sem megy, szépen leült és megette azt, ami főzve volt.

Nyilván van olyan, hogy 1-2 kaját nen eszik a gyerek, mert nem ízlik neki, de itt és tesomeknal sem ez volt a helyzet. Azt se tudta miről beszél, de ő kóstolás nélkül eldöntötte, h neki az nem ízlik. Szimplán hisztizesrol és nyafogásról van szó és ha azt látja, hogy minden heppjére anyuci azonnal ugrik, akkor annál jobban csinálja. Nem kell hagyni h a fejedre nőjjön! Tedd elé az aznapi ebédet és mond h ez ma a kaja, vagy megeszi vagy úgy marad. Nem kell túldramatizálni, hogy Jajj szegény gyerek.. Szegény gyerek unalmában már nem tudja mivel menjen az anyja agyára..

2018. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Én nem hinném. De lesz egy hisztis elégedetlen gyereked, hogy éhes, de nem ehet. Nekem a fiam akár az asztalnál is hisztizik, ha nagyon éhes (akár kihagyott étkezés nélkül..) hogy ő éhes de nem jó a kaja. Próbáltam, hogy jó akkor nem eszik, aludni se volt hajlandó, az egész délután egy borzalom volt, estére meg teletömte magát...

Az én fiam is krumplit meg rizset eszik. Tésztát pl amennyire szerette, most annyira nem eszi meg. Csirkecomb, csirkeszárny is fogy, az viszont nagyon durván, fél kg/étkezés is menne, aztán meg a hasa fáj tőle meg megy is neki.. azóta igyekszem korlátozni, zöldség csak répa, vacsorára max virsli vagy pirítóskenyér és konkrétan sír, ha bármit is rá akarok kenni. Ez aztán a változatos táplálkozás... 2,5 éves és pár hónapja durvult el ennyire a helyzet. Én úgy vagyok vele, hogy egye akkor ezt. Kiszedem neki a húst pl, de ha nem eszi, akkor nem eszi.. azért igyekszem sokszor főzni az említett húsokat mindenféle formában, de nem mindig az van... körettel viszont nem csinálok nagy ügyet, ha mi tésztát ennénk, pár krumplit felvágok neki.

2018. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én se vagyok a kiéheztetés híve mindig adok neki azt amit kér vagy amit tuti megeszik. Pl üres tészta.

De ez oda fog veuetni hogy csak ezt fogja enni amikor egyébként essig mást us szeretett.

Ezért lenne jó valami hasznalható tamacs....

Mindig koalissza magatát sokat van levegőn van napirendje is.

19 hónapos.

Én ezt egyfajta dacnak azért sem.eszek folognak érzem, csak ez nagyon rossz fele vezet. :(

2018. ápr. 17. 13:49
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!