Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 16 hónapos. Nem...

Kisfiam 16 hónapos. Nem igazán akar beszélni, a bababa meg a papapa megy, de itt megáll a tudomány. Foglalkozunk vele sokat, de nem nagyon látok változást. Járt már vki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 24. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút normális, hogy itt tart!
2018. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy érti az egyszerűbb kifejezéseket? Tesóm lánya másfél éves, szintén nem mond mást azon kívül, hogy baba, papa, mama. Viszont megérti ha mondják, hogy gyere ide, ülj le, egyél, hol a szemed, szád stb, gyerekdalokat felismeri, meg ilyenek. Ha ezek megvannak, akkor szerintem nincs gond. Anyum szerint én is meg tesóim is kb 2 éves korunk körül kezdtünk beszélni.
2018. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Már érti az egyszerűbb utasításokat, de beszélni nem akar, ami picit aggaszt.
2018. ápr. 24. 20:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy nem beszél 16 hónaposan.

Az én kisfiam 2 évesen kezdett beszélni, viszont onnantól teljes mondatokban, választékosan.

Ne aggódj! És ne akard siettetni.

2018. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Meg nem beszel???es meg nem kuldtek fejlesztesre?miert nem?

A nagyfiam mar 3 evesen elkarattyolta az oviban,hogy mit csinaltunk hetvegen.igaz az ovono a felet sem ertette.de lenyegeben beszelt,na....

A kozepso tenyleg dumalt mar 2 evesen folyekonyan.

Most a 3. 25 hos,es mar kb 15 szot hasznal rendszeresen.

Ugyan a szelektiv hallasa mar kialakuloban van,de ez ilyen.

Viccet felreteve.

Eleg ritka ha 2 eves kor alatt beszel egy gyerek.altalaban 2 eves korul korul indul meg a beszedfejlodesuk.de az sem ritka ha csak kesobb.lasd a nagyfiam.az oviban par het alatt kitisztult a beszede.1 evig jart logopesushoz(ovin belul,nem volt nagy gond,csak az atlagos)

A kozepso hiaba beszelt erthetoen,folyekonyan 2 evesen meg elso osztalyoskent is logopedushoz jart.

Ne aggodj,nem versenyfutas ez.majd beszel ha megerett ra.

2018. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális! Az én kisfiam 20 hónapos. Az utasítasokat megérti, integet, puszit dob stb. utánozza az állatok hangját, felismeri a színeket (az első két betűt mondja), "számol" -eee, kattó, háom-, papa, mama, appa, ada(labda) ennyit mond. Szerintem semmi gond a gyerekeddel, a fiam 16 hónaposan csak a papát, mamát, pápát mondta semmi mást.
2018. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 16 hónapos és egyedül az autót mondja. Semmi mást.

“Atttoooo” így.


Amúgy csak halandzsázik. A te fiad előrébb van :)

2018. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Gyógypedagógiából most tanultam:lányoknak 2 éves korra kell megszólalni,fiúknak 2.5 éves korra! Az 30 hónapos kor! Kicsit lazulj el,és légy türelmes!


Az én lányom 25 hónapos,csak babanyelven kommunikál,ciklizál ( bababa,mamama). Mi most kezdjük a korai fejlesztést,de ezt is csak az alapbetegsége miatt.

2018. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális
2018. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért kéne beszélnie ennyi idősen?
2018. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!