Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisgyereknek konkrétan...

3 éves kisgyereknek konkrétan hogyan kellene elmondani, megértetni hogy szeretett kutyája meghalt?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 09:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Öreg volt, beteg volt, és meghalt.


Nem kell ezt túlspilázni. Aztán ha kérdez, válaszolsz az ő szintjén.


Fiam is pont 3 éves volt, amikor a szomszéd bácsi meghalt. Jóban voltunk vele. Utána más költözött oda.

SZóval ott is elmagyaráztuk, hogy a halál is az életünk része.

2018. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%
Igen, magyarazd el neki. Es ha szerette, ha szeret kutyazni,surgosen vegyetek egy ujat. Ne csinaljatok hogy eltemetitek es viragkoszorukkal rohangaltok oda havonta mint egy emberhez es honapokig gyaszoltok mintha egy ember lett volna mert ettol csak jpbban kikeszul.
2018. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Mondhatod, hogy beteg volt, és elment pihenni. Most már az égen van, és ő a legfényesebb csillag, onnan mindig figyeli majd.

Nekem is ezt mondták az édesapám halálakor, mindig néztem a csillagokat, hogy melyik a legfényesebb, hol találom meg. Nem lett tőle semmi traumám.

2018. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Az én 3 éves kislányom és az 5 éves kisfiam tudja, hogy a test egy idő után elfárad, megbetegszik, "elromlik", és le kell tenni. Azt is tudják, hogy a test a koporsóban nyugszik. A lélek pedig addig velünk marad, amíg emlékszünk az elment szerettünkre.

Az apukám halálával kapcsolatban kezdtünk beszélgetni erről a gyerekekkel. Amikor fotót láttak Róla, kérdeztek, én válaszoltam. Az a közös történetünk, hogy a felhő széléről pillant le ránk, és vigyáz ránk, így érezzük a szeretetét. Nem én találtam ki a felhős sztorit, hanem a fiam (olyan 4 éves lehetett) fölnézett az égre, és azt mondta, látja a nagyapját, a felhő szélén ül, és Rá mosolyog. Jól esett ez a történet, a gyerekek szeretik, ebben maradtunk. Kell Nekik még a mese.

A testről pedig akkor kezdtünk beszélgetni, amikor novemberben kimentünk apukám sírjához, és mécsest tettek le. Sztem szép magyarázat, és úgy érzem, elég kíméletes is, hogy a test a ott nyugszik, nyugalomban, csendben pihenhet, a lélek viszont szabadon szárnyal, és a hátrahagyott szeretett személyek körül van. Én ebben hiszek, így hitelesen tudom ezt képviselni. Szerintem minden ilyen kaliberű témával kapcsolatban csak olyan történetet szabad a gyerekeknek adni, amiben a szülő hisz, tud azzal azonosulni, hiteles maradhat a sztoriban. Ugyanis a gyerek nagyon gyakran visszatér egy-egy olyan témához, ami nehezebben emészthető, újabb kérdéseket vet fel a gyermeki agyban.

2018. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

2. És akkor legyen új kutya rögtön, mintha csak egy elromlott használati tárgy lenne? Vagy hogyan gondoltad?

Szerintem nem jó megoldás rögtön új kutyát hazavinni, igenis gyászolja meg (a család is gyászolja valószínű) hisz szerették.

Persze, még nem érti, hogy élet és halál között mi a különbség, de használati tárgyként se kéne bánni az élőlényekkel.

2018. máj. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Van másik kutya, nem is egy.

De őt szerette nagyon.Igen, ezeket mondtam neki.Látta betegen, vittük orvoshoz, stb.De bármit mondok neki, újabb kérdés jön, és már 2 napja sír utána. keresi.Hiába mondom, öreg volt, meghalt, elment pihenni.Felment az égbe. Hova ment,hogy tudott oda menni, most hol van, mikor jön vissza, stb.kérdések.

Már odáig jutottam, megmutattam neki, hova temettük.Na ezt nem kellett volna, megbántam.Azóta folyton odamegy, és kérdezi, miért temettétek a földbe?És olyanokat mond, ami furcsa 3 évestől.Eddig senki nem halt meg, akit ismert jól.Nagyon bánatos.Mennyi idő múlva békül meg a gondolattal?

2018. máj. 14. 10:38
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mutass neki példát. Vigyél virágot, beszéljetek róla. Ez a gyász folyamata. Ő most találkozik vele először, de fontos hogy ti jól kezeljétek!
2018. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

Mi minden évben kivittük a fiam a temetőbe, amikor mentünk gyertyát gyújtani. Így nem volt neki új információ, hogy aki meghal, azt eltemetik.

Beszélgess vele úgy általában a halálról, temetésről. Mesélj a te nagymamádról (ha már meghalt), hogy ő is el van temetve, de gondolsz rá még mindig. De már nem jön vissza, aki meghalt.

1-es voltam.

2018. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra nagyon figyelj, hogy az nem elég magyarázat, hogy beteg volt. Mert ha ő is beteg lesz, akkor azt hiszi, hogy ő is meghal. A pihenéssel, örökre elalvással ugyanez (nem mer elaludni). Úgyhogy a halál fogalmát értesd meg vele egyszerűen. Az, hogy sír, teljesen természetes gyászfolyamat egy gyermek esetében is.
2018. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
13%
Kérdező, nekem is ilyen a kisgyerekem. Még nem veszített el senkit, de tudom, hogy ő tökéletesen megértené, mit is jelent a halál a maga durva valóságában. Onnan tudom, mert már kérdezett dolgokat és teljesen ki tudta következtetni és át tudta érezni, hogy mit jelent, hogy egy élőlénynek vége van. Mikor én kisgyerek voltam, nekem is elég volt a szokásos válasz, de az én gyerekem bizony tovább kérdezne. Ezért én kerülök minden ilyen helyzetet vele (temető, halál) stb. Egyébként nem egy burokban élő gyerekről van szó, hanem egy nagyon eleven, érdeklődő, kórházban, orvosnál soha nem félő, bátor és nyitott gyerek. Pontosan ezért is veselkedik neki minden felnőttes témának. Én a te helyzetedben azt tettem volna, amit még egy régi barátnőm tett, hogy azt mondta a kisfiának, hogy a kutya elszökött. Így elmaradt a gyász, csak szomorúság volt, egy ideig. Igazából a kutya már egy idősödő yorki volt, furcsa szokásai lettek és egyszer annyira megzavarodott, hogy megfojtotta magát a saját pórázával. Fennakadt a kerítésen. A kisfiú már nagyfiú, de még mindig úgy tudja, hogy a kutya anno elszökött, bár már rég el is felejtette. Szerintem ebben a korban jobb a tudatlanságban tartás. Nekem kisiskolás koromban pusztult el a hörcsögöm, akit nagyon szerettem, ennek ellenére én magam temettem el. Nem fogtam fel, hogy halál = enyészet = ember. De ha egy gyerek olyan érzékeny, mint a tiéd, akkor jobb, ha nem bolygatja az ember a témát, ha nem megy bele nagyon. A kutya elpusztul, a gyerek még elbúcsúzhat tőle, de az összes többi azt nem kell neki tudnia. Egy szülő látja, hogy mikor érett meg a gyerek arra, hogy elfogadja a halált. Nálunk a gyerekem már tudja, mi a felhő, hogyan keletkezik stb, neki nem igazán mondhatnám, hogy pl. valamelyik felhőn ott fekszik most a kutyánk és jól érzi magát.
2018. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!