Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek vigyem újra oviba...

Szerintetek vigyem újra oviba 4 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Kistesó születése óta itthon van 3 hete és pokoli rossz lett. Hisztizik, rombol vagy épp unatkozik. Nem érti meg, hogy miért kell csendben lenni. Séta játszótér sem jó mert folyamatosan figyelni kettőre nem tudok.

Sajnos a tévé lett a csoda ami leköti képes 2órát is nézni.. Első napokban kis nyugalom miatt nézhette de kezd sok lenni. Az apja dolgozik 7:30tól 21:00ig. Így nem tud segíteni.

Nagyszülők távol vannak.


2018. júl. 6. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne vinnéd?

Most azzal kínzod, hogy nem viselkedhet gyerekhez illően, legyen csöndben és te az újszülöttel vagy elfoglalva helyette, de még oviba sem mehet?

2018. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Kérdezd meg viheted-e. Nálunk nem mehet olyan gyerek a nyáron akinek az anyja otthon van.


És amúgy meg mit vársz tőle? Új jövevény érkezett, féltékeny és még te is őt korlátozod. Persze hogy próbálja magára vonni a figyelmed, és igen, a negatív figyelem is figyelem. Nem az a megoldás hogy nyárra belököd az óvodába hogy megszabadulj a gondjától, hanem szervezz fele kettesben programokat. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak míg a pici alszik bújjatok össze, nézzetek meg egy mesét, olvass neki, süssetek süteményt, arcfestőzzetek, legózzatok vagy bármit amit ő szeretne. A lényeg hogy érezze hogy attól hogy jött egy új gyerek még ő is fontos maradt. Most gyanítom nem ezt érzi.


És ne haragudj, de miért kellett még egy gyerek ha nem tudsz rájuk figyelni? A következő 8-10 évben nem mentek sehova ha apuci nem megy veletek? Babát magadra kötheted te meg homokozhatsz, sétálhatsz, csúszdázhatsz a nagyobbikkal. Most nagyobb szüksége lenne rád mint eddig bármikor.

2018. júl. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudsz kettőre figyelni???

Egy három hetes max fekszik a babakocsiban,addig simán játszhatsz a nagyal!!

Miért kell csendben lenni??

Megszületett a tesó és ő innentől üljön csendben a tv előtt???

2018. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd, nem is biztos, hogy mehetne, mivel ügyelet van. A másik, a lelkivilágának se tenne jót, ha lepasszolnád. 3 hetes babára miért kell annyira figyelni játszótéren, fekszik a babakocsiban. A nagy miért ne játszhatna? Szerinted más családoknál mi van, ha jön a tesó? A nagy megszűnik?
2018. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 hetes a legkisebbem, 5 éves a legnagyobb,2 éves a középsö.

Most méhg ugyan itt van a férjem, de csend nálunk sosincs,hogyis lenne :)

Elsö nap mikor hazajöttünk azt mondtam a férjemnek kész,egyet örökbeadunk...


A pici nem volt hajlando csak 170 cm magason aludni,a nagyok meg vitték volna gondozni. Mindenki sirt..én is


Mindennap jobb lett, a pici teljesen felvette a nagyok ritmusát,nálunk egy szobába alszanak a kérésükre.


Reggel smig szopizik,ök párnák, azt játsszuk aztán játszo,fagyizás szopira vissza érünk.

Én már juniusban nem vittem öket oviba,bölcsibe sztem te se vidd sokkal jobban összeszoktok...


Véleményem szerint a nagyobbhoz igazitsd a kicsit,mindenkinek könnyebb lesz...

2018. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tesomeknal 9honapos a kisebb 4 eves a nagyobb. A nagylany borzalmasan rossz. 9honap elteltevel se valtozott a helyzet. A kicsit direkt nyuzza, cserogtatja, nyomkolaszza. Es probalja magara hivni a figyelmet. Soha nem lehetett csemdre birni, a kicsi nem is igenyli mert hozza van szokva a zajongashoz. Tesom is joforman egyedul volt kettovel az o parja is dolgozik mindennap es megtudta oldani. Raadasul mi kulfoldon elunk, csak akkor tudna oviba vinni ha fizetne erte,igy egesz nyaron otthon lesz a gyerek.
2018. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi csudának tartotad otthon 3 hétre ? max 1 hétre kellet volna ,persze hogy rossz unatkozik,oviba játszhatot,kortársakal stb.
2018. júl. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha az óvoda engedi, vidd. Neki is jó lesz, ha kedvére mozoghat, találkozhat a barátaival. Ezt neki is elmagyarázhatod. Ha nem akarod / nem akarjátok egész napra, vidd be csak délelőttre!
2018. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!