Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy tanítja a köszönést?

Ki hogy tanítja a köszönést?

Figyelt kérdés

Van az utcában egy tizenév elején járó fiú. Mindig Csókolommal köszönt még a férjemnek is. Láttuk, hogy lehajtja a fejét és zavarban van. Mondtuk neki, hogy a szia köszönés nekünk megfelelő és tegezzen nyugodtan. Azóta mindig jó hangosan sziázik. "Szia, hogy tetszik lenni? "😃

A lényeg, hogy ebből kiindulva arra jutottam, hogy a Csókolom nagyon zavarbaejtő és ciki köszönési forma. Amúgy én is utáltam. Mindig voltak vicces Férfiak akik ilyenkor beszóltak.


Ki hogy\mire tanítja meg köszönni a gyerekét?

Nálunk még a szia vagy integetés. 3 éves. Néha mondja, hogy jónapot de azt akkor, amikor mi is így köszönünk.



2018. júl. 17. 09:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

A csókolomot sosem hasznátuk, mert igen idióta köszönési mód és legkésöbb kamaszkorban igen kínos is.

Picinek sziát mondtak, késöbb meg jó napot/jó estét kívánok volt, amit tölünk is hallottak és ök is ezt szokták meg.

Eddig még senkinek nem volt ezzel baja, és a gyerekek sem érezték hülyén magukat, ha valakinek köszöntek. (Persze sokan javasolták nekik a tegezést, de ez más kérdés)

2018. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

A csokolomot gyuloltem en is, tinikorban nagyon ciki volt. Most is az 37 evesen.

Kérdésedre nem tudok válaszolni, mert ahol élünk ott csak "szia" létezik szerencsere!

2018. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem már iskolások a gyerekeim, de már kiskorúkban a jó napot, jó reggelt, viszontlátásra szoktattam őket.
2018. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
En hülyét kapok mikor a kisgyerekek azt mondjak jo napot. Nagyon idétlen az o szájukból,pedig ez lenne a jo, de nekem akkor is bántja a fulem. En a sziát szeretem inkabb.
2018. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Felnotteket nem sziaznak a gyerekeim. 9, 15 es 18 evesek.

Idosebbeknek teljesen jo a csokolom.

2018. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a jó napot kívánok formula megy, de nem is ismerek mást, aki mást tanítana. Csókolást nem oktatok a gyereknek, és az is fontos, hogy jó napot kívánok, nem sima jónapot.


Utánzással tanulnak, és a gyerekekt sziázzák, a felnőtteket napszaknak megfelelően köszöntik.

2018. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó. Pont ez az, hogy utánzással taulnak. Játszótéren pl. mindenki tegeződik maximum az ismeretlen nagyikat magázzuk. Gyerekorvosi rendelőbe szülők sziáznak. Természetesen az orvost magázzuk. Bár a fogorvos kérte, hogy tegezzük. Még én is összezavarodom kinek mikor hogy köszönjünk.

Néha már úgy vagyok vele, hogy mindegy mit mondjunk csak köszönjünk.

2018. júl. 17. 12:48
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem is kicsi gyerekem van, 2 éves. Mindenkinek sziát köszön.

De van egy öcsém. Emlékszem egy esetre mikor az utcánkban élő 30as nőnek 9-10 éves korában nem köszönt, elfordította mindig a fejét. Vidékről van szó, szomszédoltunk, jóban volt mindig is a család. A nő megkérdezte anyukámat, hogy miért haragszik rá a tesóm. Kiderült nem tudta, hogy köszönjön neki. Itt pl. utcabelinek "ciki" jó napotot köszönni, rögtön megszólnak, hogy felvágsz és hasonlók. A csókolom és a szia a megszokott. De szerintem ez a közegtől függ.

2018. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

7

Nem, ez nem ilyen. Attól, hogy a közeg képtelen viselkedni, attól egy gyereknek még lehet tanítani a gyerek-felnőtt különbségét és a viselkedéskultúrát.


Azt nem értem, hogy ez 10 éve meg 20 éve nem volt probléma, ma meg nehéz?

2018. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyereknek és rokonnak “szia”, felnőttnek “jó reggelt/napot/estét és viszlát”. 😊
2018. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!