Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves (fiú) gyereked...

2,5 éves (fiú) gyereked mennyire eszik tisztán?

Figyelt kérdés
Hogy fogja az evőeszközt? Eszközzel eszik vagy kézzel? Önállóan eszik vagy kell még mellé etetni? Használ szalvétát? Ha pl gyümölcsöt eszik és odalesz a keze ruhájába keni vagy megtörli? Pohárból iszik vagy cumisüvegből? Illetve minden egyéb étkezési szokás érdekelne ilyen korú gyermekkel kapcsolatban.

2018. júl. 20. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Jövő hónapban lesz 2.5 éves a kisfiam. Nagyjából már szépen eszik kanállal, ha olyan állagú az étel, de azért szokott belőle lepotyogni. Legjobban a főzelékekkel boldogul, de ha mondjuk tészta van, vagy hasonló, abból szokott azért az ölébe/földre is kerülni, de már nem sok. Néha még igényli, hogy én is etessem, főleg, ha nagyon éhes.

Használ szalvétát, és nagyon kényes is a kezére. Ha esetleg nincs mellette kéztörlő, rögtön kéri, és mutatja a kezét, hogy meg kell törölni. Na nem mondom, szokta a ruhájába is törölni, de nem annyira evés közben, inkább ha kint játszik, és piszkos lesz a keze.

Inni pohárból iszik már, csak az esti italát issza még cumisüvegből.

Evés után a tányérját kiviszi, felteszi a konyhapultra. Pohárral ugyanez.

Próbálkozik már villával is enni, de az még nem igazán megy. Nekem nincs ezzel bajom, a bölcsiben is kanalat kapnak, a nagyobbik fiamnál is úgy volt, hogy oviban kezdtek el villát is használni.

2018. júl. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz az enyém csak 2 éves, de viszonyítási alapnak leírom az étkezési szokásait. Többnyire kézzel eszik (persze amit lehet), a kanállal csak pár falatot, inkább játszana vele. Szalvétába törli a kezét és száját, ha ragacsos akkor szól, hogy meg akarja mosni. Másfél éves kora óta nem iszik cumisüvegből. Eleinte itatópoharból majd szívószálasból ivott, kb. 3 hónapja pedig pohárból.
2018. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

2,5 éves lesz szeptemberben a kisfiunk. Egyedül eszik, de koszol. Általában használ villát és kanalat, de néha (pl. a rántott húst) jobban szereti kezével enni, egészben.


Leeszi magát néha persze (de hát a felnőttek is), leissza magát néha, de általában már nem, egyre ügyesebb. Használ szalvétát, mindig oda volt neki készítve, letörli az arcát és az asztalt is maga előtt, ezt maga találta ki igazából szórakozásként. Pohárból iszik otthon, út közben meg kétféle kulacsból (aminek a tetejét így fel kell húzni, a másik meg szívószálas).

2018. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, persze jöhet még! :) Még érdekelne az is, hogy mit iszik napközben? Inkább gyümölcslevek, vagy tea, víz? Esetleg kap még tápszert is?
2018. júl. 20. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

1-es vagyok, vizet iszik napközben, néha kap gyümölcslevet higítva. De nem napi szinten. Tápszert nem kap, igaz, azt soha nem kapott. 15 hónapos koráig anyatej, azóta tehéntej esténként vacsora után.

Ha úton vagyunk, és elfelejtek innivalót vinni, vagy elfogy, akkor szokott kapni ilyen Kubuféléket, tudom, hogy ez nem a legjobb neki, de azt hiszem, néha belefér. Főleg, hogy alapvetően ő a vízhez van szokva, azt igényli napi szinten, de azért néha neki is jól esik valami egyéb. Teát is szereti, de abból egy medencényit meg tudna inni, aztán az egész nap egy véget nem érő pisilésmaraton, úgyhogy azt nem szoktam adni, csak ha náthás.

2018. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Pár napja felvette a fényevő stílust, alig eszik. Ha én adom, talán hajlandó megenni egy merőkanálnyi levest. Egyébként lassan, naagyon lassan, az asztaltól 120x felállva, kanállal-villával eszik, nem túl koszolósan, de néha meglátszik a menü a pólóján. Evés előtt-után megy kezet mosni/mosakodni, szalvétát kér, ha lecsöppen a leves pl. Elpakolni általában én szoktam, de ha megkérem, segít bepakolni a mosogatógépbe. Evőeszközt emberesen marokra fogva tarja, és kétkezes. Kenyeret csipkedi, ha kedve tartja. Feltétes kenyeret/kiflit nemrég kezdte harapni, végre nem kell katonázni. Üvegpohárból iszik már rég, ebédhez csakis vizet, amúgy kb mindent, most nyáron rákattantunk a házi limonádéra és bodzaszörpre. Este nincs alvás kakaó nélkül, azt még cumisüvegből kéri. Próbáltuk elhagyni, de nagyon igényli. Egész nap pörög, ez lenyugtatja, utána ügyesen fogat mos, és megy aludni.
2018. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kedves #5-ös válaszoló miért lett lepontozva??
2018. júl. 20. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!