Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » VALÓBAN JÓ magánovi (óvónő...

VALÓBAN JÓ magánovi (óvónő vagy óvóbácsi) Budaörs környékén?

Figyelt kérdés

Mint kiderült(szülőktől és gyerekektől), a körzeti ovik, meg úgy általában az óvodák bevett szokása a sarokbaállítás vagy a szégyenszékre ültetés, játékból kizárás, hiszti esetén pedig benyomják a gyerekeket a víz alá vagy megmossák az arcukat sírás közben(2 gyerek különböző oviból mesélte teljesen természetesen, hogy az ő fejét/arcát is megmosták).


Olyan magánovit keresek, ahol ilyen nincs, hogy véletlen se fordulhasson elő az én gyermekemmel.


Mindegy, hogy néz ki az épület, vagy mennyire felszerelt, vagy mennyi különóra van. A lényeg, hogy türelmes, kedves és figyelmes ember vigyázzon a gyermekemre. Ha pedig valamit nem úgy csinál, ahogy kellene, ne büntesse vagy szégyenítse meg, hanem beszélje meg vele és mutassa meg a helyes viselkedést.


Kérem, aki tud ilyet, az írja meg.


(Kerekerdő és Waldorf kizárva)


2018. szept. 16. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

De miért baj ha büntetik ha rosszat csinál? Az hogy így nem azt tanulja meg hogy büntetlenül megtehet akármit?


Persze nagyon elítélem a víz alá nyomós megoldást, de a többivel mi a probléma?


Hogy ne csak kérdezzek hanem válaszoljak is:

Ha a XII. kerület is szóba jöhetne esetleg:

[link]

2018. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A büntetés, és a helyes viselkedés megmutatása egyáltalán nem zárja ki egymást. Amit te szégyenszéknek hívsz, azt mi nyugiszéknek szoktuk, és nem arról szól, hogy a gyerek megszégyenüljön, hanem 1-2 percre ki kell emelni a gyereket a tevékenységből, hogy össze tudja szedni magát. Ha mi odahívunk egy gyereket a nyugiszékre, akkor leülünk mellé, megbeszéljük, hogy tudja-e miért kellett leülnie, mit kéne máshogy csinálnia, ha bántott valakit akkor az illetőtől bocsánatot kell kérnie, és kb. mire ez megvan, már le is telt a "bünti idő" és mehet is vissza játszani. Szülőként persze érezhetjük magunkat vérig sértve, hogy a mi gyerekünket hogy merte a szemét pedagógus leültetni, de az óvodai nevelés nem a szülői igények kiszolgálásáról, hanem a gyermek szocializációjáról szól. A vízbenyomást nem minősítem, szerintem ilyenért bármilyen normális helyen kirúgnák a kollégát, ha kiderül. De egyébként abban jó a gondolkodásmódod, hogy mindenképp pedagógust válassz, és ne ovit, mert rajta múlik a legtöbb.
2018. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3an vagyunk testverek, tobb korzeti oviba jartunk es egyikben sem tapasztaltuk ezt.
2018. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A széknek csúfnevet adtak az óvónők, a kisfiú mondta, hogy ki szokták nevetni azt, akit odaültetnek és az nem is játszhat tovább. Kiemelni, nyilvánosan külön helyre tenni valakit, felhívni a többség figyelmét rá, hogy ő azért ül ott, mert rossz volt, az abszolút a szégyent idézi számomra.


Szerencsére többfajta nevelési módszer közül választhatunk mi szülők, és intézmények közül is egészen a a gyermekünk felnőtt koráig.


Ezért is kérdeztem magánovit. Nekem ezekben az állami ovikban tapasztalt viselkedés nem fér bele(nagyrészt gyerekekkel és pár szülővel beszéltem, szóval nem netes forumokról szedtem össze az infókat), inkább fizetek azért, hogy a gyerekem ne lásson/éljen át ilyet.



Gondolom, hogy nem ezt tanítják az egyetemen, hisz a net is televan számomra szimpatikus módszerekkel, szóval a rendszerrel alapvetően nincs bajom, hanem az zavar, hogy sokan ezt nem tudják megvalósítani, vagy direkt nem valósítják meg, mert nem értenek vele egyet.


Leírtam a környéket, itt ezekben az ovikban a gyerekek mesélték el nagyrészt a tapasztalataikat nekem a szülőkkel karöltve a játszótéren.

2018. szept. 18. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!