Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mi a vélemenyetek...

Nektek mi a vélemenyetek arról, ha a szülő a gyerek kedvenc játékat az orra előtt adja oda a másik gyereknek, akinek megtetszett?

Figyelt kérdés

Most ezt kb. úgy kell elképzelni, hogy nem teljsen vadidegen a gyerek, hanem rokon aki pl. vendégsegbe jött, együtt játszottak és ott tetszett meg neki a játek. A sajat gyerek reakciója vagy keserves ordítas vagy annyi ledöbbent, hogy csak akkor jutott eszébe sírni, miután a vendegek elmentek. Szülők szerint ez arra jó, hogy ne legyen irigy.

De miert pont a kedvencet kell? En tuti nem adtam volna oda, legalább is így. A masik kicsinek meg felajánlottam volna valami mást. Ő is ordított, hogy neki az játeķ kell, erre adták oda a vendeglátó szülők. De a vendég gyerek szüleinek is kapcsolni kellett volna, hogy rászólni, hogy az nem tied, max. mondani neki h valamilyen ünnepre majd kap ő is.

Mi a fenere jó ez?



2018. okt. 10. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem is értem. Nálunk nem szokás a családon belül sem egymástól elhozni játékokat, dolgokat.

max a mamától lehet játékot elhozni "kölcsön", de legközelebb vissza kell vinni.


Lehet, hogy a szülő nem is gondolta, hogy az a játék annyira fontos a gyereknek. Nálunk is van tömegével olyan, ami csak azért kedvenc, mert a másiknak is éppen az kell, de amúgy évente 2x5 percet van a gyerek kezében.

Na, az ilyeneket én is szórnám boldog-boldogtalannak ki a hézból :D

2018. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Nekem az a véleményen, hogy meg kell tanulnia a gyereknek osztozni, és nem irigykedni. A saját játéka marad attól még, hogy más is játszik vele.
2018. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Elvitte?
2018. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

"A saját játéka marad attól még, hogy más is játszik vele."

lehet, hogy én értettem félre a kérdést, de úgy értelmeztem, hogy a másik kisgyerek hazavitte a játékot :o


Azzal egyet értek, hogy közös játéknál oda kell adni a másiknak is. Amit meg félt a gyerek, nem akar másnál látni, azt el kell tenni és nem játszani vele addig, amíg van ott más is.

2018. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
2-es vagyok, átolvastam mégegyszer. Most akkor el is vitte a másik gyerek, magyarul neki adták? Vagy csak oda adták, hogy játszon vele? Mert akkor nyilván idióta a szülő, nincs tekintettel a saját gyereke érzéseire. És a másik szülő is az. Ebben az esetben neked van igazad. Így gondolom én is. Aztán csodálkozunk, hogy a családi rovatban mennyi gyerek szidja a szüleit.
2018. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak odaadják neki, hogy játsszon vele, az teljesen normális.

Ha odaajándékozták, azt nem értem, minek tették. Kíváncsi lennék, ha az ő kedvenc valamijüket odaadnák másnak. Ők sem értékelnék :D De a vendég gyerek szülei is hülyék voltak, hogy elfogadták és nem állították le a gyerekük hisztijét.

2018. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Az sem mindegy mennyi idősek a gyerekek.

Én azt tanítom vigyázzon a játékaira, nem kell minden idegennel osztozkodni a játszótéren, ha nem akar. Barátnak, rokonnak viszont illik odaadni, ha szépen kéri és egyébként sem játszott vele.

2018. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem ertem, hogy volt ennyi eszuk.
2018. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
En se értem, mi is vendégek voltunk, a fiunk velük játszott, ő meg csak nézett, mi ez a cirkusz :D Hazavitte a játekot, ez ami nekem már nem ferne bele. Persze, oda kell adni játszani, ha keri, de öröke??
2018. okt. 10. 09:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti mondtam volna, hogy Gizi nekem meg a tv-tek tetszik nagyon, vihetem? :D
2018. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!