Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell rettegni az alkohol...

Miért kell rettegni az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés itt gyakorin, ahol az anyuka afelől érdeklődött, hogy kellene közölnie a húgával, hogy amikor náluk nyaralnak, akkor ne igyanak alkoholt. Az oka pedig az volt, hogy van egy óvodás meg egy iskoláskorú gyereke és nem akarja, hogy alkoholfogyasztást lássanak a gyerekek.


Na most azt én se támogatom, hogy gyerekek előtt valaki a sárga földig igya magát és a saját hányásában fetrengjem, de szerintem semmi baja nem lesz ha kulturált iszogatást lát.

Amikor leírtam, hogy ebből később gondok lesznek a “tiltott gyümölcs mindig édesebb” dolog miatt, akkor teljesen lepontoztak.

Mikor én voltam gyerek a szüleim vagy a rokonok/barátok ha olyan alkalom volt ittak előttünk alkohol, de persze sosem részegségig, meg nem is volt ez túl gyakori. De nem az volt, hogy na gyerek van innentől csak vizet ihat mindenki.

Mikor tizenpár éves voltam már belenyalhattam a sörbe, borba, épphogy az ízét éreztem.

Most pedig itt vagyok normális felnőtt emberként, tanultam sokat, most pedig dolgozok. Ráadásul alkoholista sem lettem, sőt ritkaságszámba megy ha én iszom.


Miért kell ennyire burokban nevelni a gyerekeket?



2018. okt. 21. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Abból a kérdésből én nem azt szűrtem le, hogy a tesó és a párja kultúráltan isznak mértékkel. Azzal gondolom a kérdezőnek sem lenne baja. De azt írta hogy reggel kezdik az ivást, és hajnalig tart. Ez valóban nem helyes kisgyerek mellett.
2018. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Annál a kérdésnél nyoma sem volt a kultúrált alkoholfogyasztásnak. Nem kell burokban nevelni a gyermekeket, engem sem zavar, ha a férjem néha megiszik egy sört és látják a lányaink (pedig én absztinens vagyok). De részegséggel, főleg számukra ismerős ember részegségével nem szeretném, hogy találkozzanak piciként. Főleg ne a keresztanyjukéval, aki elvileg a hitre nevelés és a kereszt(y)én(y) értékrend továbbadásában segít...
2018. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez melyik kérdés volt?
2018. okt. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Jaa, le lettél pontozva, most ide jöttél panaszkodni? Nem egy pohár borról volt szó, hanem reggeltől késő éjszakáig tartó iszogatásról. A kérdező link húga és annak épp aktuális link pasija vedelnének egész nap. Nem a gyerek miatt, gyerek nélkül sem tűrnek ilyet a házamban. Az én otthonomban az én szabályaim érvényesek. A lakás nem kocsma, aki ezt nem veszi tudomásul elhúzhat máshova.
2018. okt. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem a kulturált alkohol fogyasztásról volt ott szó kérdezö hanem arol hogy egésznap piálnának huga és a pasija ami gyerek mellet elfogadhatatlan .
2018. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdést nem olvastam. Így csak erre válaszolva igazad van.

Mi csak alkalmakkor iszunk, évente talán 5 alkalommal, és csak mértékkel. Egy üveg bort iszunk meg négyen.

A gyerekek is látják, nem bújunk el.

Mi is ebben nőttünk fel. Részeg embert kamasz koromban láttam először. Kb. 20 évesen voltam részeg először és utoljára.

Sose tiltottak a szüleim, velük ittam meg az első pohár vadászt, talán az általános iskolai ballagásom után.

A szigorú tiltás csak olaj a tűzre.

A legnagyobb fiam már kamasz, most kezdte a gimit. Pár hete ment először bálba (néptáncol, a csoportból sokan mennek, nálunk ez a "menő".) Megbeszéltük, hogy egy pohár sört vagy bort ihat, de többet egyelőre ne. Megkóstolta, nem ízlett, maradt a kólánál. A csoport társát úgy kellett hazavinni, jó nagy balhé lett, a szülei táncra se engedik azóta. Pedig egyelőre ő mutatott rossz példát, nem fordítva.

2018. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, eléggé elferdítve írtad ki a kérdéses szitut...ott szó sem volt kulturált alkoholfogyasztásról!

4-es vagyok

2018. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Belinkelné valaki azt a kérdést?
2018. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem tudom hogy kell belinkelni😊

Családi kapcsolatok - testvéri kapcsolatok, ott az első kérdés. Húgom sértődös...így kezdődik a kérdés.

2018. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Voltam disznotoron es szureti mulatsagon gyerekkent minden evben..kepzelhetitek kb mennyit ittak ott. Megsem iszok alkoholt egyaltalan (bar ennek az az oka h ki nem allhatom az alkohol izet, mindig a koromlakklemoso jut rola eszembe, egyszeruen gyulolom minden formaban).
2018. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!