Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud járni a 2 éves...

Miért nem tud járni a 2 éves gyermek? Valaki esetleg valamit tudna mondani?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy 2 éves fiú igazából Januárban lesz 2 éves. A kisfiú ha a kezénel fogjuk hátul akkor járkál de kb 10 másodpercig utána elkezd üvölteni sír és fel akar jönni a kézbe. Ha le tesszük a földre akkor egyhelyben ül meg se mozdul és csak sír. Nem stabil nem tud még megállni se egyhelyben mert eldőlne de ami a legrosszabb ha segítünk neki sétálni akkor is elkezd sírni.

Én már mondtam baratnomnek vigye orvoshoz mert ez nem normális hogy lassan 2 éves és még járni nem tud. Ilyenkor már szaladgálni szoktak a gyerekek úgy tudom és az hogy még a lábán se tud megállni és üvölt ha a lába a földet éri az nem normális. Esetleg valaki tudna segíteni hogy mégis mi lehet az oka? Előre is köszönöm.



#Nem tud járni
2018. nov. 22. 12:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
A gyereket rendszeresen látja a gyerekorvos, védőnő, szóval hadd mondjam, hogy kamu...
2018. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván van valami baja. Egy ekkora gyereket szokott követni a védőnő és a gyermekorvos. Ők mit mondanak?
2018. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A gyermeket utoljára fel évesen látta védőnő. Ez a baj :(
2018. nov. 22. 12:12
 4/23 A kérdező kommentje:
Első válaszoló nem kamu hidd el nem írnék ki ilyet egy gyermekről beszélve hülyeséget
2018. nov. 22. 12:13
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Sztem sem kamu. Nekem is van olyan ismerosom aki teljesen meg tudja kerulni a rendszert es senkinek nem tunik fel, hogy az 5 eves gyereke egy szot sem beszel, nem viszik sehova. Kerdezo.. sulyos baja lehet a gyereknek meg az anyjanak is.
2018. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Az nem létezik. Ha fél évesen látta volna védőnő, már rég a gyermekjólétis ment volna ki, mivel a védőnői szolgálat nem lemondható pár éve, és erre odafigyelnek gondolom, mert különben az állásukkal játszanának a védőnők...


Orvos lássa a gyereket, addig kell menni, amíg ki nincs derítve a baj. Egy anya nem szarik rá ennyire a gyerekére...

2018. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

A kötelező státuszokat nem lehet kihagyni. A védőnő kötelessége megnézni a gyereket. Ha a szülő ezt akadályoztatja, akkor a gyámügynek jelenti a védőnő, hogy nem tudja figyelemmel kísérni a gyerek fejlődését.


Ha a szülőt ilyen szinten nem érdekli a gyereke, akkor szerinted mi mit tudunk tenni itt a gyakorin??? Vagy ha azt írjuk, hogy szerintünk súlyos izomsorvadása van, ezért nem képes megállni, akkor ez meghatja az anyukát, és hirtelen elkezd aggódni???

2018. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
5.válaszadó, az kizárt. A fiam visszamaradt az beszédében és amikor oviba került anno egyből javasolták a kivizsgálást, bár vittük magunktol is. Az ovi is kötelező min 4 órában, ennyire nem lehetnek nemtörődöm szülők a világon...
2018. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
8-as..dehogynem, lehet.."az ő gyerekének semmi baja" hidd el, hogy ki lehet kerülni, aki nagyon akarja..
2018. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Ki lehet kerülni az ovit is 8-as. Pont 5 éves korig lehet felmentést kérni alóla a jegyzőnél.

Ha megkérte 3 éves korában pl: arra hivatkozva, hogy még nem szobatiszta (ami annyi idősen még normális), akkor megkaphatta 5 éves koráig is a felmentést. És vannak olyan védőnők, akik nagy ívből letojják a státuszt. Ha a szülő nem jelentkezik, nem mennek utána. A miénk is ilyen. Ha én nem vinném, ő nem erőltetné.

2018. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!