Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megigényelhetem a GYES-t?

Megigényelhetem a GYES-t?

Figyelt kérdés
2008 októberében született a lányom,amint betölti a 2. életévét kiveszem a megmaradt szabadságom és decembertől állok ismét munkába.Megigényelhetem munka mellett is a GYES-t még 1 évig?Hogy van ez?
2010. jún. 27. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is 2008 októberi a lányom de a gyes már csak két év nekünk és ha elmész dolgozni nem jár...

tehát nem kapod egyébként sem és plusz egy évig sem.

bár állitólag a gyes alatt lehet 4-6 órában dolgozni ...

2010. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


A gyermek egy éves kora után időkorlátozás nélkül lehet dolgozni gyes folyósítása mellett.

2010. jún. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen megigényelheted a Gyes-t, hisz Gyes mellett dolgozhatsz, időkorlát nélkül.

Arra ügyelj, hogy ne kelljen táppénzre menned, mert Gyes mellett csak annyi napot lehetsz táppénzen, ahány napot dolgoztál a Gyes mellett. Tehát, ha 20 napja dolgozol, akkor 20 nap táppénzre vagy jogosult és ilyenkor valamivel kevesebb százalékkal számolják ki a táppénz összegét. Esetlegesen az is lehet megoldás, hogy amennyiben a baba betegsége esetén te szeretnél otthon lenni vele, akkor a párod igényli a Gyes-t, ő is megteheti, ekkor viszont őt kell egészségesen tartani:)

Igen, 1 évig jár a Gyes nektek.

2010. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!!
2010. jún. 27. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!