Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Naponta hányszor dicséred és...

Naponta hányszor dicséred és hányszor kritizálod a gyereked?

Figyelt kérdés
Nyilván kb gondoltam, érdekel a kettő aránya másoknál.
2019. jan. 2. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Akárhányszor valami jót csinál, megdicsérem (fest, rajzol, vág, rendet rak, szépen felöltözik, egyedül játszik, szótfogad, megeszi az ebédet, ügyesen felmondja a leckét, stb).


Akárhányszor rosszat csinál, akkor meg rászólok.


Az arány tőle függ.

2019. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ milyen napja van :)

Dackorszakos 2 és fél éves, ha egész nap vitatkozik velem, és ellent mond mindenre akkor nyilván több a szidás mint a dícsérés, de ha jobb napja van akkor többet dícsérem.

Tőle függ.

2019. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Egész nap dicsérem, egyszer-kétszer szólok rá egy nap, mert nagyon jó kislány, nem rosszalkodik, de csak másfél éves, később gondolom változhat ez az arány.
2019. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Másfél éves ha jól csinál valamit akkor megdicsérem.Viszont ha rosszat tesz nem kritizálom.Mondom neki, hogy nem szabad, de olyat, hogy fúúú de buta vagy, hogy ilyet csináltál meg ilyeneket nem hall tőlem sem és az apjától sem.
2019. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kritizálni? Azt nem szoktam. Hogy lehet egy kisgyereket kritizálni?


Leszídni szoktam és dicsérni.

Arány tőle függ.

2019. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Miért nem ülsz egyenesen, ülj egyenesen,vedd le a lábad, siess már, folyton lemaradsz, beszélj hangosabban, túl halkan mondod, még mindig nem hallom, mondjad már, ilyet nem szabad mondani, ne nyúlj hozzá, miért nyúlsz hozzá már megint, százszor megmondtam hogy ne csináld, azonnal fejezd be, nem úgy kell, nem tudod hogy kell, úgysem fog menni, miért nem eszed meg, olyan sovány vagy, miért eszed meg azt is, ne úgy fogd, ne menj oda, miért mész oda, maradj már a fenekeden, azt nem úgy kell, hogy beszélsz, stb..


Ilyenekre gondoltam és ennél durvábbakra.


Én minden negatív után megdicsérem, mert figyelt rám vagy megértette, amit mondtam, túlnyomó többségben van a dicséret kb egyharmad negatív, kétharmad pozitív arányban, külsőleg belsőleg egyaránt.


Ismerős beszólt, hogy túl sokat dicsérem, gondoltam viszonyítok másokhoz.

2019. jan. 2. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Po Bronson-Ashley Merryman: Amit rosszul tudunk a gyerekekről


Ezt a könyvet ajánlom. Az első fejezet a dicséretről szól. Nagyon érdekes, én sokat tanultam belőle. Eszerint túlzásba lehet vinni, es nagyon nem mindegy mit és hogyan dicsérünk meg.

2019. jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kell rá szólok! De napjában töbször elmondom neki hogy mennyire jó hogy van nekem, mennyire boldoggá teszi az életem, hálás vagyok amiért ő a kislányom.. Ő most 6 éves.. Amit én kapok vissza?? Te vagy a legjobb anya ezen a világin, de jó hogy az én hasamba tett a gólya, boldoggá teszem az életét.. Millió egy puszi ölelés.. Így telnek a napjaink.. Ha én tévedek belátom és bocsánatot kérek. Ha ő hibázik bocsánatot kér.. Azt mondta pár napja! Anya ne tegyél be szomorú zenét mert sírok annyira szeretlek.. Hú csajok a könnyem kiszaladt amikor ezt mondta.. Szerencsés vagyok nagyon ezzel a kislánnyal.
2019. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!