Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves kislánynak aki duci de...

9 éves kislánynak aki duci de nem kövér mennyire lehet diétázni? Drasztikus a teljes nasi, lisztes zsíros, cukros dolgok megvonása?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos szigorú diétát írt elő. Mindig is kicsit husis volt, tudtuk is. De kiderült vérvételkor cukorbetegség határán van, már most magas vérnyomással pajzsmirigy gondokkal. Mivel fiatal az endo doki szerint a gyógyszeres kezelést nem javasolja, diétával mozgással kellene próbálkoznunk.

Nem érti meg, hogy nem ehet sokat, nincs édesség gyümölcs is korlátozva van. A testvére 15 éves tőle nem vehetem el az ételt, ugye mások az igényeik és ezt a kicsi nem érti meg.

A héten már nem vettem semmi nasit itthonra, nem volt tészta, krumpli zsíros dolgok sem. Óriási hisztit levágott a lányom, hogy éheztetjük. De közben lenne mit enni, de az nem jó.

Eddig sem volt itthon sok ilyen étel de azért heti 2x biztos.

Egyedül kevésnek érzem magam, a nagyszülők folyton nyomják ide az édességet. Mióta megszületett ez van, nagyi hozza a nasit, én elraknám de mire észbe kapok 1 tábla csoki, chips nyalóka elpusztítva. Tegnap a nagyi a gyerek szobájába dugta a kekszet hogy ne tudjam elvenni. Mutattam a leleteket, milyen határon van a gyerek. Akkor is én vagyok a gonosz.

Tömegsportra nem járhat ami minden nap van, mert ütközik az angollal és zongarával. Így csak késő délutáni edzések vannak a suliban, kézi labda és ritmikus gimnasztika de a testalkata miatt oda nem járhat. Kéziben ügyetlen de oda már jár.

Úszni kezdünk jövő héttől és alakformáló szülő gyerek fitneszre járni de oda nem akar jönni. Semmi mozgás nem érdekli csak a laptop és tablet. Férjem semmit sem segít, ő vette a tabletet is a gyereknek. Ennyit tett, hogy a gyerek ne könyörögjön édességért.


2019. jan. 18. 01:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha eddig evett édességet, akkor nehéz lesz megszokni hogy már nincs. De egyébként miért is kéne teljesen megvonni? Át kell állni egy másik rendszerre, pl csak vasárnap ebéd után van desszert. Mondjuk egy tálka puding, vagy egy két palacsinta ilyesmi... Ennyitől senki nem hízik el. Na de akkor ezt tartsa az egész család is.


A mozgást meg megprobalhatnatok közösen. Hátha ahhoz több kedve van. Én pl pont ennyi idősen jártam anyukámmal fittnes terembe. Ott egy edző nekem is összeállított és betanított egy nekem megfelelő programot. Sokkal jobban szerettem mint a tesi órákat

2019. jan. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

ėn tudom hogy mennyire nehėz, mert mi is hasonlo cipőben járunk. talán csak annyival jobb hogy nàlunk a nagyszülők támogatnak es nem nyomatják az ėdessėget a gyereknek. ės ami a legfontosabb hogy: a gyerekemet is zavarja a tulsuly igy ő maga is változni akar. azt kėne megėrtetni vele hogy te csak jot akarsz neki ezzel es megėrted hogy milyen nehėz, de ha nem változtat csak sokkal rosszabb lesz a helyzet.

A nagyszülőkkel meg nagyon kiosztanám az sem ėrdekelne ebben a helyzetben ha ugy meg sėrtődnek hogy darabig nem jōnnek.


ja, es a drasztikus dieta sem jo. már az is jo ha kevesebbet eszik. ėn pl 1-2 kocka csokit is adok, mert igy nem vâgyakozik utana es jobban viseli a dolgot. viszont chipset es kekszeket nem adok egyáltalán.


a nagyobbik gyerekkel meg beszėlnėk hogy ne előtte egyen olyanokat amit a kicsi enne de nem ehet..

2019. jan. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Elsőkörbe Te lásd be, hogy elhízott, mert ez a "csak" duci önáltatás. A 15 éves is ehet egészségesen, semmi baja nem lesz tőle. A nagymama nem jöhet vendégségbe amíg ezt csinálja. Csinálj egészséges édességet. Pl. fahéjas túrót vagy valamit. A zsíros dolgokat nem kell túlzásba vinni, de ehet. Tészta helyett teljeskiörlésű tészta. Édesburgunya.

Ülj le vele beszélgetni. Magyarázd el, hogy egy életre baja lenne, ha nem diétáztatod. Mondd el, hogy ez a ti hibátok mert elhízlaltátok, hogy tudja nem ő a rossz a hibás, hogy nem ő a hibás. Mozogjatok otthon. Közös torna, biciglizés, korizás, kirándulás.

2019. jan. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Diéta alatt is ehet csokit, pl. diabetikusat.Soha eszébe nem jutott volna a 12 és 7 éves lányomnak, hogy extrudált kenyeret egyenek, addig amíg én nem ettem. De ugye gyerekek, nekik is az kellett, mert látták, hogy azt eszem.
2019. jan. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
A diétás csoki pont nem jó, de 65-70%os étcsokit kaphat 1 kockával. Extrudált kenyér pont annyira káros mint a sima. Otthon kell sütni tk. Kenyeret.
2019. jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Már bocs, de “””””kicsit”””””” fontosabb lenne, hogy a gyereked ne legyen cukorbeteg, mint hogy megtanuljon zongorázni vagy 10 éves korára angolul. Én a helyedben ezeket felfüggeszteném és helyette menjen csak minden nap sportolni.


A nagymamát elküldeném a bús p....ba amiért direkt betegíti meg a gyerekemet és megmondanám, hogy amíg úgy viselkedik mint egy szellemi fogyatékos, nem jöhet látogatni. Ha megsértődik jó, legalább egy ideig nem hallok róla.


De amúgy én ezt annnyira annyira annyira annyira nem értem. Ti szülök akik húggyal szarral etetitek a gyereket, hol a francban éltek, a Holdon????? Nem akarjátok, hogy egészséges felnőtt legyen? Miért csináljátok ezt? A másik gyerektől miért nem lehet ugyanúgy megvonni ezeket a szarokat? Talán nem elhízott, de hogy nagyon sokat ártasz neki is, az biztosisten.

2019. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Életmód váltás az egész családnak! Ez csak úgy sikerül, ha ti is példát mutattok, ti is tisztán étkeztek. Nagyon finom és változatos ételeket lehet készíteni egészséges hozzávalókból. Desszerteket, süteményeket is lehet sütni! Csak meg kell tanulnod! Járjatok el együtt mozogni. Már a sétálás, biciklizés is nagyon jó. A lényeg, hogy ezt közösen kell csinálnotok, hogy lássa, hogy nem ő van “büntetve”, hanem hogy mostantól így éltek.

A 15éves is felfoghatná, hogy a kicsi egészsége múlik ezen.

A nagyszülőkről meg ne is beszéljünk... előttem mindent leírtak a többiek.

2019. jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk közösen fogyózunk. Annyi nehezítés van, hogy a fiam is 15, nagyon vékony, és válogatós is.

A lányommal együtt tornázunk otthon. Most járnak a sulival úszni, azt szereti, úgyhogy utána is beiktatjuk.

Nasi is van, de diétás. Túrókrém, fahéjas alma, stb.

Fehér kenyeret egyáltalán nem veszünk, lecseréltük a lisztet, cukrot, eleve nincs más itthon, csak amit enni tud.

A zsebpénzt megvontuk, mert az sajnos egyből elmegy nasira.

Tavasztól tud menni lovagolni, (osztálytárs anyukája tartja baráti áron), és a tánc is érdekli.

Szerintem ebben a korban a drasztikus diéta nem eredményes hosszú távon. Sokkal jobb, ha többet mozog, és több kalóriát éget.

Egy darabig írjatok, hogy mit és mennyit eszik! Pl. kalóriabázis applikáció nagyon jó.

2019. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
"Cukorbetegség határán van, már most magas vérnyomással pajzsmirigy gondokkal" - ez a valódi gond, nem az alkata. Próbáljátok meg a közös diétázást, azaz ne legyen otthon nasi, amik meg lehetnek, ott próbáljatok csalni. Pl. xilit, stevia.. stb. édesítőnek, csoki helyett mandula, kenyér helyett abonett, és hasonlók. Nézz utána paleo étkezésnek, szerintem találsz ötleteket. Biztos lesz egy pár hét, mire lecsengenek az elvonásos tünetek (ha egy felnőtt fogyózik, akkor az is hisztis). Képernyőhasználat csak hétvégén, ha kész a lecke. Írassátok be sportolni, mozogni valami olyanra, amit szeret vagy legalább a barátai miatt eljárna. Az tök jó, ha együtt tudtok menni, ha elsőre fél is, hogy béna lesz, hát nyugtasd meg, hogy te is :) Biztos nem csak a suliban van hét közben lehetőség. Nagyszülők meg ha mégis csokit hoznak, kuka. És dicsérjétek sokat.
2019. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Először is a nagyi(kat) leültetném,és nagyon határozottan megmondanám,hogy ha nem akar(nak) a gyerek egészségében kárt tenni,akkor nem vesz(nek) neki több cukros dolgot,és nem ezzel próbálják a szeretetét megvenni.


Előrebocsátom,nem vagyok Norbi fan,de magam is és a kislányom is hízékony alkat,így az update boltban szoktam neki venni ezt-azt néha napján...mármint nasira értem: puding,rudi,édes pékáruk....ezek közel olyan finomak mint a cukros társaik,a lányomnak fel se tűnik,hogy nem ugyanaz mint a cukros változat.

De egyébként egy jó bioboltban ha veszel természetes édesítőt,szénhidrátcsökkentett lisztet stb stb akkor sok mindent meg tudsz magad is csinálni,ami finom és egészséges.Ott is vannak cukormentes édességek,de tapasztalatom szerint a többsége még drágább mint a Norbis cuccok.Szafinak vannak a zabpuding porai,azok is fincsik,palacsinta por stb ezekkel sok finomságot ki tudsz kísérletezni,még a család többi tagjának is.


Az úszás jó...kutyasétáltatás esetleg?Ha otthon nincs akkor Állatmenhelyen?Vagy gyalog menni suliba,esetleg egy két megállóval hamarabb leszállni?Minden héten valami gyaloglós kirándulás vagy program.


A kislánnyal sokat kell beszélgetni,érezze,hogy van súlya annak,hogy mit tesz,bár én is csak 14 évesen értem meg és láttam be,hogy muszáj változtatni.

2019. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!