Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A pszichológia állása szerint...

A pszichológia állása szerint egy gyereknek hány éves koráig van szüksége arra, hogy az anyja szinte mindig mellette legyen? Érdemes lehet otthon maradni iskolás korig az anyának és csak a nevelésre koncentrálni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 8. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
3 éves kortól ovi. 8-4 ig ott van a gyerek, akkor nyugodtan mehet anyuka dolgozni.
2019. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

A majomszeretet inkább hátrányos, mint jó.

Teljesen jól lehet nevelni a gyereket akkor is, ha ovis korától dolgozol.

Szerintem a minőség fontosabb, mint a 0-24-es együttlét.

2019. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
1-1,5 éves korig.
2019. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Én négy éves koráig lennék itthon vele ha tehetném. Számomra ez lenne a megfelelő.

Nem tanulmányok alapján, hanem tapasztalat.

Két gyerekkel már végigcsináltam(20 és 12 évesek) , most a harmadik másfél éves.

2019. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Erre nincs recept. Ha anyukát frusztrálja, hogy feladta a karrierjét a gyermekért, hiába van napi 24 órát a gyerekkel, ha ideges, ezt érezni fogja a gyerek. Akkor inkább adja be bölcsődébe, és legyen vele együtt délután, de akkor boldogan, kiegyensúlyozottan. Az a gyereknek is jobb.

És fordítva is igaz. Ha valaki egy ősanya típus, és szeretne otthon lenni a gyerekével, hát tegye, bárki, bármit mond. Azért egy iskolás gyerekkel is van dolog bőven. Nekem mindkét gyerekem úgy jött haza a napköziből, hogy nem volt kész a lecke. Még este kellett megírni. Szóval ha 12-13 óra körül kihozod a gyereket, és otthon tanulsz vele, már ha a gyerek ezt elfogadja, akkor az még jó is neki. A délelőtt meg simán elmegy a házimunkával. Ismertem olyat, aki felmondott, mert elsős a gyereke, és segíteni kell neki az iskolában.

Ha meg van 2-3 gyerek, akkor szerintem kifejezetten előnyös, ha otthon tud anyuka maradni. Akkor már annyi dolog van otthon, hogy kifejezetten frusztráló munka mellett. Csak ugye ez először is anyagiak kérdése, mennyit keres apuka. A másik meg az, hogy nem minden nőt elégít ki a háziasszony és anyuka szerep.

2019. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia jelenleg elfogadott nézetei eleve csak elsődleges gondozót említenek, nem törvényszerű, hogy ez csak az anya lehet, lehet akár az apa is.

Az pedig irreális elvárás lenne, hogy az anya a gyerek 6-8 éves koráig semmi másra ne koncentráljon, mint a nevelésre. Már csak azért is, mert a gyereknek az apjára ugyanúgy szüksége lenne, olyan mégsem szokott felmerülni, hogy MINDKÉT szülő maradjon otthon évekig.

Ez az igazi nagy szinbiózis 1-2 éves korig tart, utána fokozatosan enyhül.

Semmi nem támasztja alá, hogy általánosságban előnyben lennének azok a gyerekek, akiknek az anyjuk végig otthon volt iskolás korukig, az viszont biztos, hogy 3 éves kor fölött már nem elég egy gyereknek, ha csak a szűk családi körben van folyamatosan. Megjegyzem, a nők többségére sincs jó hatással az ilyen hosszú idejű "bezártság", és ami az anyára nincs jó hatással, az a gyereken is lecsapódik általában.

2019. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Óvónő szerint 5 éves korig otthon maradhat gyerek, semmi szüksége közösségre, nyugaton egyébként ez van. Nincs bölcsi, ovi. 5 éves kortól iskola. Nálunk is akkor kezdődik a tankötelezettség. Nem tudom törvény alapja a pszichológia, de gondolom az.
2019. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A törvény alapja soha nem a gyerekpszichológia. Hanem gazdasági elvek. Ha nincs pénz bölcsire, akkor maradj otthon a gyerekkel. Ha kell a munkaerő, akkor menj vissza már a gyerek fél éves korában dolgozni.

A gyermekpszichológusok is nagy köpönyegforgatók. Pl. Ranschburg Jenőnek láttam egy riportját, miszerint a gyereknek 5 éves koráig elég az anyja. Amikor az MSZP megszüntette a 3 éves GYES-t akkor meg azt nyilatkozta, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek, ha 2 évesen beadják bölcsibe. Persze, ez mindkettő igaz, csak ki mit akar kihallani belőle.

2019. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem így van. Egyrészt, "nyugaton" sem így van, csak ott többen tehetik meg, hogy feladják az állásukat, és ellátás nélkül maradnak otthon, már akinek ez a vágya. Akinek vissza kell mennie, vagy vissza akar menni dolgozni, az jóval hamarabb visszamegy, mint az itthoni nők többsége (3 hónap - 1 év között, kb. ennyi szülési szabi van tőlünk nyugatabbra).

Ráadásul az angoloknál például már 4 éves kortól iskola van.


Itthon pedig nem 5, hanem 3 éves kortól van tankötelezettség, ez már évek óta így van. Lehet alóla ötéves korig felmentést kérni, általában meg is szokták adni, de attól még a tankötelezettség hároméves kortól van alapesetben.

2019. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-esnek ment természetesen, csak közben írtak.
2019. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!