Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első kérdés: Mit hoztál?

Első kérdés: Mit hoztál?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz arról a gyerekről, (esetleg a szüleiről) aki azonnal a bejáratnál ácsingózik a táskádat, kezedet nézi és a "mit hoztál?" kérdést is neked szegezi, ha látogatóba mégy hozzájuk? Mit gondolsz arról, ha a te gyereked viselkedik? Szerinted mennyire normális viselkedés ez?
2019. máj. 29. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom, hogy majd kinövi.
2019. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha a vendégek mindig hoznak valamit, ez a normális. Vagy utazásról térsz haza, akkor is.


Legalábbis nálunk.

A dédik mindig hoznak valamit. Lehet, hoyg csak egy műzliszeletet, de hoztak.

Anyósomék szintén.

SZóval a fiam megszokta ezt. Bár nem támadja le így a vendégeket, de talán csak azért, mert ő alapból szende típus.

2019. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Én is ilyen voltam ez is egy jó emlék számomra. mikor papám jött és megkérdeztem mit hoztál? Engedte hogy átdúrjam a zsebeit és ott volt a kindet tojás vagy csak egy kicsi rágó :)

Fiam is szereti ezt, a nagyik papák is így csinálják.

2019. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát mivel kb mindenki ehhez szoktatta a fiamat, aki látogatoba jön, semmit nem szolok hozzá. Én kértem őket, hogy ne tegyek,de mindegy, majd kinövi...
2019. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Neveletlen, elkényeztetett gyerek. Aki mindig, mindenkitől ajándékot vár,mert azt hisz, hogy az neki jár.
2019. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Azt gondolom, hogy gyerek. Én is ilyen voltam, és elnőttem. A nagyapám ha arra járt mindig benézett hozzánk, és sosem volt olyan, hogy ne lett volna a zsebében egy kis túrórudi, vagy kindertojás. Így aztán meg volt szokva, hogy úgyis mindig van nála valami :)

Később amikor megnőttem, már megtanultam, hogy nagyként illetlenség.

2019. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 piroska és a farkas ***** válasza:
59%
Nem neveletlen. Nem a gyerek tehet arról, ha ehhez szoktatjàk. Tudatosan oda kell rà figyelni, hogy aki érkezik, annak önmagàért örüljön,ennyi.
2019. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez abszolút gyerek kortól függö, egy 3 éves gyereknél ez természetes, ha minden érkezötöl amúgy ajándékot kap.


Nekem anyám minden hónapban egyszer jött és a lányom akkoriban kb 4 éves volt. Minden alkalommal egy nagy tál gyümölccsel jött, de eljött a tél, és a következö látogatásakor semmit nem hozott(na de csokit). A lányom erre nagy szemekkel: MAMA hol vannak a gyümölcsök miért nem hoztál???? Szépen hangsúlyozva kikérte magának.


Ezen persze mi nagyot nevettünk. De a gyerek ahhoz volt hozzá szokva, ha mama jön van egy nagy tál gyümölcs. Ès 4 évesen nem mérte azt fel, hogy tél van és akkor nem érik eper a mama kertjében.

2019. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek voltunk mi is a húgommal. Anyu mindig hozott valamit este, amikor haza ért a munkából és mi megkereshettük a táskájában. Nagyon jó volt. Máig jó emlék. Mindig apróságot kaptunk: fújható rágót, párizsi kockát....Olyan 8-10 éves korunkig tartott, utána valahogy már egyikünket se érdekelte annyira, bár anyu akkor is hozott valamit, csak már nem rohantunk elé. Ma már 40 felett vagyok, külföldön élek, de ha hazamegyünk és elmegy vásárolni mindig úgy jön haza, hogy "na mit hoztam neked".
2019. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
én mindig azt mondom, hogy egy Anyát!(Óvónéni vagyok, és én is hasonlókat látok, tapasztalok, hogy az az első, hogy a gyerek belenyúl a táskába, és kotorászik.)
2019. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!