Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyes dolog egy...

Szerintetek helyes dolog egy kisebb, mondjuk 10 év alatti gyerekkel híradót nézetni?

Figyelt kérdés

Volt ma egy poszt a Facebookon, aminek hatására kicsit elgondolkoztam a témán. Arról van szó, hogy egy anyuka felrakta a nyolc éves kisfia rajzát, amin a dunai hajóbalesetet rajzolta le, mert látta a híradóban. A lényeg a hozzászólások kb 90%-a, amelyek nagyrészt a hölgyet szidják, hogy minek nézet ilyeneket egy ekkora gyerekkel, ennyi idős korban semmi keresnivalója a híradó előtt stb. Szóval nagyjából egyetértés volt az anyuka hibáját illetően.

Azért érdekelne nagyon ez az egész, mert Anyumnak meggyőződése volt, hogy kicsi koromtól kezdve már legyek minél tájékozottabb, nyitottabb a világra, szóval mindig néztünk mindenféle hírműsorokat, Híradó, Panoráma meg Jó estét Magyarország meg Napló meg tudom is én már mik mentek akkoriban, hogy a fontos közéleti dolgokról tudjak, és utána az esti program része volt, hogy ezeket átbeszéltük, elmagyarázta mi miért történt, hogy befolyásol ez minket, szóval hogy tudjam helyén kezelni. Én ezt eddig teljesen pozitív dolognak gondoltam a részéről, mert tényleg azóta is nagyon érdekelnek a világ dolgai, szeretek naprakész, tájékozott lenni. Az egyetlen negatív emlékem, amikor néztük az ikertornyok leomlását, akkor nagyon féltem, de az is csak inkább azért, mert láttam hogy anyu is eléggé meg volt rémülve, de az tényleg extrém eset volt. Szóval nem értem, egy nyolc éves gyerek miért ne tudhatna például erről a katasztrófáról, feltéve persze, hogy utána el is van magyarázva neki? Tényleg jobb dolog egy gyereket "bezárni" a Minimax elé, hogy fogalma ne legyen semmiről?


2019. jún. 4. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem is tudom, azért 8 évesen inkább ne, én nem nézetném, nem tudják úgy felfogni, mint egy felnött.
2019. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Panoráma egyik kedvenc műsorom volt gyerekkoromban 😊 szerintem nézheti, ha akarja, de csak szülővel. De direkt nem nézetném vele.
2019. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Túlféltik szerintem a gyerekeket a szülők. Én is néztem ennyi idősen híradót, érdekelt, nem volt ràmkényszerìtve.

Emlékszem Natasha Kampuch kapcsán eléggé kibuktam és a többi gyerekrablòs hírnél is. De ez a való világ sajnos, ha burokban van tartva a gyerek, attól még nem változik semmi.

Inkább vegye komolyan ezeket a híreket és vigyázzon magára értse meg hogy pl miért nem mehet idegenekhez oda stb.

Én egyedül annyira figyelnék, hogy lehetőleg olyan csatornán nézze, ami nem propaganda, hanem a valósághoz közeli.

Egyébként ezek a témák pl a Dunai baleset suliban is előjöhet pl osztàlyfőnöki órán. Jó ha képben van az aktuális dolgokkal.

Egyébként ezek a gyerekek úgyis az internet mellett nőnek fel, a hírek ott is eljutnak hozzájuk szerintem.

2019. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
9 éves voltam, amikor a szomszédunk öngyilkos lett, a barátnőimmel találtuk meg, magasból ugrott le (nagyon magasból). A szüleimmel beszéltünk róla, semmi bajom nem lett tőle. A Híradóval sincs semmi baj, ha a gyerek mellett van valaki, akinek fel tudja tenni azonnal és később is a kérdéseit, illetve aki magyarázatot fűz a látottakhoz, hallottakhoz.
2019. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Azért kicsit erős, hogy a 8 éves kisfiú hullákat rajzolt és még oda is írta, hogy 7 ember élte túl... valószínüleg nagyon megmaradt benne vagy esetleg sokat beszéltek róla. Nem az a gond, hogy megnézi a híradót, hanem, hogy vízen alatti hullákat rajzol meg tényként még a túlélők számát is odaírja.. láttam én is a posztot, engem megbotránkoztatott. Úgy gondolom, anyuka segített neki a rajzban..kétlem, hogy magàtól ilyet odaírna... még a rajzot is megkérdőjelezem. Gondolom “játékosan” lett neki elmesélve azért kapott kedvet a hajóroncs rajzolgatáshoz.
2019. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
8 évesen én is neztem anyámékkal a hiradot. Semmilyen lelki törést nem okozott bennem. Pedig akkor is voltak durva sztorik a hirekben, csak manapság szokás túlfélteni a gyeeekeinket. Igy nevelünk mimozákat. 2 gyerekem van, a nagy is néha odajön, nézi a hiradót velünk, kérdezi, hogy mi történt, a hajósat is látta, megjegyezte, hogy milyen szomoru ez a sok rossz a világban, de nagyobb traumaként éli meg, ha nem ehet reggelire fagyit, vagy ebedre csokit, mint a hirek.
2019. jún. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Rendszerváltáskor voltam 7 éves, követtem az eseményeket, tudtam mindent, neveket is, anyuék mindent elmagyaráztak. Nem sokkal előtte volt a deutschlandsbergi buszbaleset, arról is néztem a híreket, tudtam mi történt. Nem lett semmi bajom tőle, tesoimnak se.
2019. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Ellenjavallt, a felnőttvilág agyon nyomja így is a gyerekeket, ezt számos kutatás támasztja alá. Egész mas világ van, mint régen, az infódömping kora. Még a közös étkezéseknél is fontos megválogatni a témát. Az Egyszerűbb gyermekkor című világhírű könyv és irányzat egyik fő témája is ez.
2019. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekkoromban az én szüleim is mindig nézték a hiradót. Engem egyáltalán nem kötött le, sőt zavart, hogy csendbe kellett lenni, főleg 10 éves korom alatt.

A mai hírműsorok célja nem a tudósítás, hanem a pánikkeltés. Nem tesz jót egy gyereknek. Fiam 3 évesen is nézte volna a hiradót, mert mindig a rendőrautót és a mentőt mutatták, mellé pedig ecsetelték ki, kit, hogyan, miért ölt meg. Régen ezeket a kékfényben mutatták csak, az pedig nekem is tilos volt.

2019. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andi80018 ***** válasza:
Szerintem felesleges, még felnőttnek is, nem még gyereknek. :-) 7 éves fiam valószínűleg fullra ignorálná az egészet, abszolút nem a kisgyerekek érdeklődési köre. Emlékszem, a 90-es években is ment a Hét, alig vártam, hogy vége legyen, azt se tudtam, miről beszélnek. :-D
2019. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!