Mi az a "státusz"?

Figyelt kérdés

Nagyjából csak itt a gyk-en láttam ezt a szót. Ahogy olvastam a kérdéseket, az egyetemi vizsgáim jutottak eszembe. Kijön a védőnő nő, szigorúan vegig néz anyukán es a gyereken. Van vagy 50 "tétel", amit a gyereknek kell tudni, de anyuka remeg...


Gondolom a kérdést kiirók tényleg félnek valamitől, de a valóságban hogyan zajlik ez? Rákérdeztem édesanyámnál, de ő nem találkozott ezzel, amikor én voltam kicsi.


2019. júl. 15. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a gyerekeknél különböző státuszvizsgálatok, ahol megnézik, hogy mekkora a hosszúságuk/magasságuk, a súlyuk és hogy az életkoruknak megfelelően fejlődnek-e. Ezek a vizsgálatok a védőnőnél szoktak lenni.
2019. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alap dolgok, amiket a babák x időben csinálnak. Kijön a védőnő, leméri a gyerek fejét, mellkasát, súlyát, hosszát. Nagyobb gyerekeknek suly, magasság, vérnyomás, ha hagyják, látás, hallás ellenőrzés(legalábbis a mienk a 6 évesnél csinálta).

Aztán feltesz egy rakat kérdést, mit eszik, mennyit, hogy alszik, mikor, nyugodt, milyen az alvása, széklet, pelenkák száma, tudja-e a korának megfelelő mozgásokat, mimikát, hangadást, szavakat stb. Tőlem kérdezi azt is, hogy tapasztaltam-e valami szokatlant, vagy mutat-e hajlandóságot a kicsi x mozgásra, vagy dolgokra. Szóval ez általában ilyen kötetlen beszélgetés keretében a gyerek aktuális fejlödését feltérképező látogatás.

2019. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a vizsgáidhoz. Van néha, pár havonta egy felmérés, hogy mit tud az adott gyerek, tud-e állni, járni, valamit megfogni, ilyenek, kb. 10 kérdés, ez a státusz, vagy a védőnőhöz kell menni, vagy ő jön ki házhoz.
2019. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első évben havonta majd évente megmérik a gyereket (súly, hossz) hogy megfelelően fejlődik-e. Ennyi, semmi extra.
2019. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A baba(később gyermek) kiskönyvébe írják be a státuszt.

A mi kiskönyvünkben úgy van,hogy 1,3,6 hónapos korban utána évente kell menni.16évesen kell megjelenni utoljára. Megmérik a súlyát, magasságát, fejkörfogatot ,mellkörfogatot ,percentiliseket is beírják.plusz vannak szempontok attól függ mekkora a gyerek pl: kapaszkodva lépeget" . Eezeket beikszelik (vagy ha még nem tudja akkor nem) , ha eltérés van akkor beírják.

2019. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez. 😀

2019. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha fontos eltérés van, vagy több dolog, akkor fejlesztésre küldik a gyereket, esetleg nevtanhoz, vizsgálatokra, és nyilvántartják a dolgot.


Szóval igen, olyan, mint egy állapotmérő vizsga, h lemaradás van, mehet a korrepetálás..

2019. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!