Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire elszökött volna tőlünk?

Ennyire elszökött volna tőlünk?

Figyelt kérdés
2 nagyobb gyermekem(5 és 3 évesek) ma jöttek haza anyósomtól a nyaralásból.5 napot voltak ott. Azelőtt soha nem töltötték ott ilyen hosszú időt, maximum 1 hétvégét. A kisebbik fiam már eleve nem nagyon volt oda tőle, hogy ott kellett maradniuk. Mo dta is nekem, hogy hiányozni fogok meg, hogy ugye haza hozza őt majd a mama ha haza akar jönni. Na, ma hazajöttek és a gyerek miután elmentek anyósék hüppögős örjöngésbe kezdett, hogy ő a mamát akarja, nem akar itt lenni velem. Amikor kérdeztem, hogy nem is hiányoztunk, "nem" - et felelt... Nem értem, ennyire elszökött tőlünk? Akárhány fotót küldött anyós a héten a gyerekekről, sosem volt rajta az a lelkesedés. Illetve amikor hívtuk őket telefonon, nem akart velünk beszélni, sőt el is bújt. Nem értem miért viselkedik most így velünk. Gondoltam arra, is, hogy ez lehet egyfajta "büntetés" amiért ott hagytuk, stressz levezetés, vagy túlgondolom? Esetleg anyósom hangolhatta ellenünk, bár nem úgy ismerem őt egyáltalán. Szerintetek?
2019. júl. 19. 19:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért, folyton átír a telefon.
2019. júl. 19. 19:32
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezzel "büntet" a gyerek. Valószínűleg mégsem volt érett a kicsi erre az egész hetes nyaralásra. Persze utólag könnyű okosnak lenni, meg kényszerhelyzetek is vannak a világon.

Legyetek türelmesek, egy idő után minden vissza fog zökkenni a régi kerékvágásba, de egy pár napba vagy akár egy hétbe is beletelhet a dolog.

2019. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Mi, ismeretlenül nem fogjuk tudni biztosra kideríteni, de lehet az egyik oka a dac is, valóban. Másfelől lehet a dac helyett oka adott esetben az, hogy netán idővel annyira belerázódott, megszokta az anyósnál az életet, hogy nehéz visszazökkennie most újra otthon - ez a ritkább eset. A valószínűbb a dac.


A lényeg: mit vársz a 3 éves korosztálytól? Érzelmileg még meglehetősen éretlenek, ilyennek kell szeretni, elfogadni őket, semmi baj nincs avval, ahol tartanak az érzelmi érésben. De túlbecsülni az érzelmi érést az esetükben: alaptalan.


Feltételezem, hogy egy ilyen pici gyermek "szeszélye", impulzivitása, dacolása nem valamiféle "kőbe vésett", "megalapozott" megnyilvánulás a te értelmezésedben sem. Ha így van, akkor nem probléma, amelyről írtál. Sok 2-3 éves ilyen. Ennyi. Nincs evvel baj.

2019. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáteszek előző soraimhoz, hogy amennyiben az általad feltételezett anyás által ellenetek hangolás volna a helyes megfejtés, az ellen meg nem biztos, hogy sokat tudsz tenni, de ha mégis, akkor annak meg nincs lényeges köze a gyermekeddel való viszonyodhoz, sem a gyermeked éréséhez. A gyermeked az ő korának megfelelő egyik lehetséges reakciót adta, nincs evvel baj.


Javaslom, mondd el anyósodnak az aggodalmadat. Ha ezt kockázatosnak tartod, akkor meg ne bízd rá a gyereked, de a lényeg, hogy anyósodra és terád tartozik, ne ma gyerekedet érinti. De megszűnik a gyanúd anyósodra, akkor végképp semmi gond nincs. Ha meg igazolódik, akkor meg nem a gyereked a kérdés, hanem te és az anyósod.

2019. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
anyás -> anyós
2019. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ebben a korban ez normális, nekem csak délutánonként jártak át a szomszéd "mamához", de így is olyan volt nekik, mint valami rocksztár, idővel visszaáll.
2019. júl. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1 hét nagyon hosszú még nekik.

Én 4 évesen töltöttem egy hetet nagymamámnál. Mai napig emlékszem, hogy egész úton hazafelé potyogtak a könnyen, annyira sajnáltam őket otthagyni. Hiába próbálták vigasztalni, nagyon szerettem a szüleimet, haza is akartam menni, de úgy éreztem cserbenhagyom a nagyszüleimet, ha elmegyek tőlűk🤔 Azt gondoltam, ha elmegyek, nem lesz aki vigyázzon rájuk😀, pedig nagyon fittek voltak és nem hangolták anyuék ellen.

Esküszöm, az volt addigi életem legnehezebb döntése kivel megyek haza. Szóval szerintem nem lesz gond, idővel rendeződik, csak hosszú volt még nekik az az egy hét.

2019. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nàlunk is van egy 3 èves aki ugyanezt csinalja a mama utan miutan par napot egyutt vannak. Bocs de nekem hihetetlen h nem lat teged ennyi ideig es ha annyira orulne neked, akkor kèpes turtoztetni magat es nem hozzad szalad, orul neked hanem dacol. Ehhez eleg kicsi szerintem, meg tudat alatt is, erosebbnek kellene lennie az oromnek. Ezert nem hiszem h ez az oka. A csaladban levo 3 evesnel tuti h az a baj h az anyja h egy idegbeteg orult, a gyerek orul ha akar csak par oraig nincs vele, foleg ha napokig nem kell hallgatnia a turelmetlen ordibalast. Es ez naluk egyre csak rosszabb. Anyuka meg a mamat szidja, ahelyett hogy magaba szallna. Nem mondom h nalad biztos ez van, de te sem magadban keresed a hibat, hanem az anyos hangol rongton ellened egy 3 evest, ugye? Orulnel inkabb hogy igy foglalkozik veluk, hogy a gyerekek vagynak hozza, nyugodt lehetsz ha vele vannak. Mas nagymama sz.rik az unokaira, a tietek meg nyaraltatja. Onkritika nem àrtana.
2019. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Javaslom az értő olvasást..Nem vagyok ideg beteg őrült akitől menekülne a gyereke, de biztos az van amit te gondolsz. Egyébként tisztán süt az írásod öl, hogy neked nincs saját gyereked, mivel lövése sincs a kis gyerekekről. Javíts ki ha tévedek! A dac korszak 1,5-2éves korban kezdődik(innen a jelző, hogy "rémes két éves"). Szóval picit tanulmányozd a gyerekeket mielőtt ilyen ócsároló stílusban hozzászólsz valamihez. Egyébként biztosan van hibám mint mindenkinek. Tegnap a gyerek már el is felejtette a nagyit(aki évente 2-szer méltóztatik velük lenni picit.. Taps taps)
2019. júl. 21. 08:09
 10/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, a többieknek is köszönöm szépen a hozzászólásokat.
2019. júl. 21. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!