Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hány éves korig lehet örökbefo...

Hány éves korig lehet örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Mármint az szülők korára vagyok kíváncsi

2020. jún. 7. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalabb szülő es a gyerek között maximum 45 év lehet.


Tehát ha egy házaspár női tagja 47, a ferfi 50 éves, akkor 2 vagy annál idősebb gyereket fogadhatnak csak orokbe.

2020. jún. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Korkülönbség van meghatározva. Ha jól emlékszem, nem lehet az örökbefogadó és az örökbefogadott közt 45 évnél nagyobb.
2020. jún. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 45 év nem az újszülöttre vonatkozik??

Bocs

Én úgy tudtam.

Elnézést előre is.

2020. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az új törvénymódosítás (T/10516. számú törvényjavaslat, jelenleg folyamatban, de már szeptember 1-jétől érvénybe lép) az alábbival egészítette ki ezt: „A Javaslat szerint a 3. életévét betöltött gyermek és az örökbefogadó szülő között fennálló legfeljebb 45 év korkülönbség 50 évre módosul. A módosítás tágabb lehetőséget biztosít az idősebb örökbe fogadni szándékozóknak, ha a gyermek betöltötte a 3. életévét.”
2020. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45. Legfeljebb ennyi évvel lehet idősebb a szülő a gyermeknél, házaspárnál a fiatalabb fél kora számít. Ez a korhatár gyakran okoz gondot a szülőjelölteknek. Fontos tudni, hogy a korkülönbség számít, azaz egy 48 éves ember is fogadhat örökbe gyereket, de csak 3 évest, vagy annál idősebbet.
2020. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!