Lehet ugy szeretni egy orokbefogadott gyereket mint egy sajatot?

Figyelt kérdés

39 eves ffi vagyok, parom 43, 2 eve vagyunk egyutt. Szeretnenk babat (nekem nincs, neki van egy 17 eves fia), de sajnos en majdhogynem termeketlen vagyok es ez valoszinuleg nem is fog valtozni. Csak a lombik johet szoba, de mivel parom mar ehhez nagyon idos, azt mondtak max 2% esely van a teherbe esesre. Parom ugy dontott, hogy nem vallaja. En is megertem ot h nem akarja magat a semmiert agyonhormonoztatni, viszo t o is megert engem h szeretnek sajat gyereket.


Maradt az orokbefogadas. O nagyon szeretné, en viszont kicsit felek tole, h nem tudnek annyira szeretni egy "idegent" mint egy sajatot.


2020. okt. 13. 11:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy házasnak kell lenni, de nem ez volt a kérdés.
2020. okt. 13. 18:20
 12/28 anonim ***** válasza:
8%
Az örökbefogadás nem saját gyerek. Ha így állsz neki, hogy saját gyereket akarsz, az örökbefogadás enm neked való.
2020. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat!

Remélem ez a link már jó.

[link]

2020. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

12: az örökbe fogadott gyermek is saját gyermek.. csak nem én szültem ... (Te ne fogadj örökbe soha!)


sikerült megnyitni a linket... 50 évre emelik a korkülönbséget.. "azért hogy minél több idősebb gyermeket is örökbe tudjanak fogadni"

Mivaaann????? A Korkülönbség pont arra való, hogy minél kisebb gyermeket fogadhass örökbe... én 45 éves létemre, 6 éves örökbe fogadott gyermekkel, úgy gondoltam a korhatár teljesen normális-ideális, ideális volt... a gyermek érdeke az első.. gondolkodtunk a férjemmel pár éve, hogy belevágunk még egy örökbe fogadásba.. de leültünk és átértékeltünk és kizárólag a korunk miatt... már most 45 évesen is úgy döntöttünk, nem merünk bevállalni még egy gyermeket...

2020. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
8- 10-14-es voltam kérdező... azt szeretném még hozzátenni, hogy miért is nem vállaltunk be még egy örökbe fogadást... mert tudjuk, hogy éveket kell várni egy kiajánlásig... tisztában vagyunk a határainkkal, mit tudunk bevállalni (vér szerinti gyermekem sérült- 24 órás felügyeletet igényel) szívesen beszélgetek veled privibe a félelmeidről.. ha szeretnél beszélni írj nyugodan.. meg foglak nyugtatni :)
2020. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nincs felelmem bennem csak egy kis ketseg. A ketto nem ugyanaz :) Engem a kor egyebkent nem erdekel, ahogy a paromat sem. Ha 45 evesen jon ossze vhogy akkor akkor. Es ezzel kapcsolatban mas velemenye is hidegen hagy.
2020. okt. 13. 22:52
 17/28 anonim ***** válasza:
5%

14!


"En is megertem ot h nem akarja magat a semmiert agyonhormonoztatni, viszo t o is megert engem h szeretnek sajat gyereket."


Az orokbefogadott gyerek nem sajat. Valaki más

verszerinti gyereke, akit az örökbefogadó szülő nevel fel. Hogy ugyanúgy lehet e szeretni, árra vsak az tud válaszolni, alinak van vérszerinti és örökbefogadott gyereke is. De eleve akiben felmerül ez a kérdés, annak nem való az örökbefogadás.

Nem, én sem tervezek örökbe fogadni.

2020. okt. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
7%

Az jó, hogy titeket nem érdekel senki véleménye, de az örökbefogadási hivatalt meg ez a hozzáállás nem érdekli. Ha babát szeretnétek, akkor arra a te 45 éves korodig van esély, utána nincs.

17-es, akkor te csak azt tekinted a "sajátodnak" ami a vaginádból jött ki?

2020. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
11%

18!


A saját nekem azt jelenti, az én génjeimet hordozza. És? Lehet saját véleményem, ugye? Nem is tervezek örökbefogadni.

2020. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbe fogadott gyerek jogilag is vér szerinti státuszba kerül, és örökbefogadóként jellemzően nem agyalsz azon, hogy kinek a genetikáját szereted a saját gyerekedben. Ha nem a sajátod, akkor kié? Tegyük már a helyükre az alapfogalmakat! Van egy örökbefogadott fiam. Ez csak akkor téma, amikor az ő meséjét meséljük, vagy örökbefogadó találkozókon. Ahogy nőni fog, a kérdései miatt lesz még előszedve a témakör. Egyedül azért gondolunk arra, hogy örökbefogadott, mert tudjuk nagyon jól, hogy érdeke tudatosnak lenni rá, és rengeteget tehetünk azért, hogy lehetőleg nyugisan feldolgozza a múltját. Érzelmi oldalon nem kell különbség legyen. A feleségemmel is gyakorlatilag örökbefogadtuk egymást, amikor kimondtuk az igent (igazából jóval előtte persze). Nem érzem emberileg a különbséget, hacsak nem annyiban, hogy pár(-ezer) örökbefogadás-specifikus válasszal készen kell állnunk.
2020. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!