Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Miért szégyen az örökbefogadás...

Miért szégyen az örökbefogadás Nagyváradon?

Figyelt kérdés

Sajnos én örökbefogadott vagyoks csúfoltak miatta a gyárban meg az iskolában is. Nagyváradon sok magtalan ismerősünk van akik nem akarnak örökbefogadni.

Engem ez zavar. Magyarázzátok meg aki trudja, Nagyváradon, sőt Romániában miért nem fogadnak örökbe gyerekeket a magtalanok? Őkmiattuk is vannak árvaházak mert ha minden gyereket örökbefogadnának, nem volna gyermekvédelem.

Szerintetek Romániában még van akit örökbefogadtak rajtam kivül? Nem azokat értem akiket külföldre eladtak hanem aki Románián belül lett örökbefogadva. Amúgy én 31 éves vagyok.



2020. nov. 23. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Az, hogy csúfolnak az örökbefogadás miatt, az a csúfolódók szegénységi bizonyítványa, ötéves kor folött vérciki. A csúfolódók úgyis találnak valamit, ami miatt csúfolódhatnak (szemüveg, testsúly, magasság, stb.), nem kell ahhoz örökbefogadottnak lenni.

Gyakran egy örökbefogadott gyerek számára szeretőbb, alkalmasabb szülők jutnak, mint sok vér szerintinek. Ott tényleg közös, megfontolt döntés volt a gyerekvállalás (örökbefogadás), nem "véletlen" becsúszott terhességből vagy átverésből "perszeee, szedem a gyógyszert/persze, kihúzom időben" lett a gyerek. Ráadásul a szülők alkalmasságát (pszichológiai teszt, környezettanulmány, jövedelemigazolás) is keményen ellenőrzik, ez vér szerinti esetében sajnos nem mondható el.


Nem tudom, a te örökebfogadó szüleid milyenek voltak, őszinték és nyítlak voltak-e a témával kapcsolatban, szerettek-e téged, jól bántak-e veled; ha igen, akkor ne bánd egy percig sem, hogy így alakult, neked velük kellett felnőnöd, hozzájuk tartozol, azért lehetsz az, aki lettél.Szinte 1000%, hogy a vér szerinti szüleiddel sokkal rosszabb életed lett volna.


Egyszóval, az örökbefogadásban semmi ciki nincsen, ez a családdá válás egyik teljesen szép és természetes módja. Sajnos ez nincs eléggé hangsúlyozva, és ma is rengeteg félreértés, ideálaizált kép él az emberekben erről a témáról, úgyhogy aki nincs benne ebben, az önkéntelenül is "buta" vagy sértő kérdéséeket tehet fel.


A román rendszert nem ismerem (annyit tudok, hogy elvileg nincs - már olyan, hogy "eladják" külföldre a gyereket, elvileg kell a román állampolgárság legalább félig, legalább az egyik szülő részéről, valamit, gondolom, romániai bejelentett lakcím, de ebben már nem vagyok 100%-ig biztos), csak a magyart tudom felhozni, sajnos jelenleg sokkal többen várnak örökbefogadható gyerekere, mint ahány örökbefogadható gyerek van a rendszerben. Nagyon sok gyerek a körülmények miatt ragad a rendszerben, mert a vér szerinti "szülők" nem tudnak gondoskodni róla, de nem hajlandók lemondani róla és hozzájárulni az örökbeadáshoz.


Egyébként nem mindenki alkalmas egy gyermek örökbefogadására (főleg nem pusztán amiatt, mert nem lehet vér szerinti gyereke - ez a "magtalan" borzasztó kifejezés, nekem kifejezetten sértően hangzik), sokan megijednek a gyermek hozott "csomagjától" (külső-és belső tulajdonságok, egészségügyi állapot, lelki traumák), nem biztosak, hogy képesek kötődést kialakítani a gyermekkel, plána, ha az nem cuki újszülött, hanem mondjuk óvodás, neadjisten kisiskoláskorú. Ettől egyáltalán nem lesz rossz ember, csak kellő önismerettel rendelkezik ahhoz, hogy ne tegye tönkre a saját és egy gyerek életét.


Én javaslom olvasgatásra az orokbe.hu oldalt, ugyan magyarspecifiukus, de szuper közösség, rengeteg hasznos információval, hátha segít. Minden jót! :)

2020. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Inkább az lenne jó ha lenne még romániai magyar aki örökbe van gogadva Romániában s létrehoznának egy facebook csoportot, ha már Nagyváradon semnki nem képes gyereket örökbe fogadni.
2020. nov. 25. 00:20
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
talán mert sok a ci..ckány?
2020. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Román és nagyváradi fórumon érdeklődj! Ez magyar oldal!
2020. dec. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert putris, elmaradott gondolkodásúak. Örökbefogadni és becsülettel felnevelni tisztességes, becsületre méltó dolog! Magasról sz.rd le az összes ilyen elmaradott senkiházit!
2021. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát rosszak is a nagyváradi bozgorok. Ismerem gyarmati nénit, livadi ibolyát, neli nénit, gállik melániát s még sok váradi hazátlant akik meddők de nem fogadnak örökbe. Anyú a magyarolszági tévében látta hogy egy magyarolszági ( nem nagyváradi magyarúl beszélő hazátlan) magyar 4 saját mellé egy beteg gyereket örökbe fogadott. A meg lszági magyarok műveltek s nem súrmó, balkáni bunkók mint a nagyváradiak s azért nyitottak az örökbefogadásra. Én egyet se ismerek rajtam kivűl.aki örökbefogadott lenne mert ilyenek a nagyváradi magyarok amilyennek leírtam. Az árvák az ők hibályukból maradnak árcaházban mert nem fogadják örökbe őket s ezt az Isten is kéne lássa.
2021. márc. 23. 00:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Anyúnak magyarolszágiak voltak a nagyszülei s mikor várad magyarilszág volt akkor kerültek oda ezért rebdes magyar nem bizgir. S emiatt inteligensebb s örökbe fogadott engem. Anyú el tud fogadni olyannak amilyen vagyok. Kiváncsi lennék a ronán nemzetiségü meddő párok is olyan hülyék mint a váradi magyarok vagy műveltebbek s fogadnak örökbe gyereket? Sajnos nem ismerem a román népet mert sajnos magyar környezetben nöttem fel.s emiatt bennem van egy izé hogy hátha jobbak mint a nagyváradi magyarok. Már szavazáskor is negcsinálom hogy ronán pártra szavazok nem az rmdsz- re.
2021. márc. 23. 00:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 2 kisfiút fogadták örökbe 7lany után.

Tarnaveni-MS megye.

Én is akartam.

32vagyok

2021. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!