Van itt olyan, aki idősebb gyereket fogadott örökbe, vagy őt fogadták örökbe idősebb korában?Mondjuk 5-10 évesre gondolok.(azert írom hogy idősebb mert örökbefogadáskor mar a 3 évnél idősebb gyerek is idősnek számít amennyire tudom) ?

Figyelt kérdés
Így is ki tud alakulni egy szeretetteljes kötödés a két fél között? Vagy ilyen idős korára a gyerek általában már annyira sok rossz dolgon ment át, hogy nem képes kialakulni egy jó kapcsolat? Örülnék, ha olyanok, akik így vannak elmondanák a történetüket. Előre is köszönöm!

2021. márc. 13. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem én voltam, hanem az egyik legjobb barátnőm. 4 éves volt, amikor odakerült, mindig anyjaként és apjaként emlegette a szüleit. Évek óta jóban voltunk, amikor elmondta, hogy nem vérszerinti gyermekük, akkor sem valami nagy titokként, csak egyszerűen, teljesen természetesen. Jobb a kapcsolata a szüleivel, mint sok vér szerinti gyermeknek.
2021. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%
Én 3 voltam mikor odakerültem. Nem emlékszem mi volt előtte. Félig-meddig szerencsém volt, de nem vagyok ma sem komplett. Olyanokat szoktam pl mondani, hogy a család akkora hátrány lehet az életben, hogy sosem tudod leküzdeni. Nekem annyiban szerencsém volt, hogy volt időm olyanná válni, amilyenné akartam, van szeretetteljes kapcsolatom és fixa ideám, hogy a szeretetnél sokkal fontosabb a normális bánásmód és másik támogatása.
2021. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Nyilvan kell ido mire ossze szokik a gyerek a szülőkkel es ha pl egy 10 eves gyerekről van szo az mar ugye emlékszik arra, h milyen volt az elete elotte, es valszeg vannak rossz tapasztalatai. De azert sztem ha a felnőttek jol bánnak vele, egy ido utan sajat szuleikent fogja szeretni oket.
2021. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!