Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadás lehet ugyanol...

Az örökbefogadás lehet ugyanolyan, mint a vér szerinti gyerek születése?

Figyelt kérdés
Mi az őszinte véleményetek?

2021. nov. 25. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Valakinek igen, valakinek nem. Nekem nem lenne ugyanolyan.
2021. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Azt gondolom, hogy igen. Őszintén. Lehet, hogy a szülés utáni katarzist nem éli át az ember, de egyébként aki örökbefogad, ugyanúgy szeretheti a gyereket, mint aki szül.


A kapcsolat nem azon múlik, kihordta és megszülte-e. Az az egésznek csak egy töredéke.

2021. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha abból indulok ki, hogy mennyire imádom a tesómék kisbabáját, akkor azt gondolom, hogy igen, lehet olyan.
2021. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Lehet olyan, sőt olyanabb is, hiszen nincs szülési depresszió például, ami azért meg tudja bolygatni az érzelmeket, illetve azért látni sajnos vérszerinti szülőket is, akik kötelék ide vagy oda nem szeretik a gyerekeiket. Akár olyan szélsőséges formákig, hogy képes bántalmazni, megölni :(

Az örökbe fogadott gyerek nem lehet "véletlen baleset", aminek a nyomától "szabadulni kell", és nem csúszhat be olyanoknál, akik még önmagukat sem képesek ellátni a koruknál fogva, nemhogy egy másik életért felelősséget vállaljanak.

2021. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

#4 a szülés utáni depresszió nem azért alakul ki, mert "véletlen baleset" a gyerek.

Maga a lelki teher, hogy egy ember tőled függ, a kialvatlanság, sokszor a tehetetlenség (hasfájós a baba) miatt alakul ki. Ez meg egy újszülöttet örökbefogadó párnál is jelen lehet.

2021. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elmondom miért írtam ki a kérdést:

Nálunk egy év után kiderült h természetes úton nem lehet baba. A lombikba nem akartunk belekezdeni, hanem azonnal azt mondtuk, hogy szeretnénk akkor örökbefogadni. Ez egyikünknek sem volt kérdés. Be is adtuk a jelentkezést legfeljebb másfél éves gyerekre, cigány származást sem zártunk ki. Elkezdtük neki csinálni a szobát, szívvel lélekkel vártuk, jártunk mindenféle találkozókra meg programokra más érintettekkel. Jött a vírus, leálltak a dolgok, nem kerültünk ezidáig sorra. Jó két és fél év várakozás után spontán terhes lettem. Most járok a 38.héten.

Sokat gondolkodtam ezen, és mindig oda jutok, hogy így, hogy megéltem a vérszerinti gyerek érkezésének az érzését is, nem tudom újra elképzelni azt, hogy örökbe fogadjak….


Bennem lenne a hiba?

2021. nov. 25. 10:16
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Dehogyis! Mindenképpen jobban örülne mindenki a vérszerinti gyereknek. Természetes az örömöd. Ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2021. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy van benned hiba!!!! Ráadásul egy örökbe nem fogadott, nem is létező gyermek miatt érzed azt, amit. Hasonló a lelkiismeret furdaláshoz.

Ebből is látszik mennyire érző szívű vagy, biztos csodás anya leszel, sőt Te már az vagy.

2021. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyaz, mivel teljesen máshogy zajlik, de a végén ugyanúgy megvan az érzés, hogy a gyerek a tiéd, és ugyanúgy ki tud alakulni a kötődés és a feltétel nélküli szeretet, mintha te szülted volna.


Ne érezd magad rosszul, amiért így érzel. Ez teljesen normális. Ha úgy alakult volna, hogy örökbefogadott gyerek érkezik hozzátok, valószínűleg neki is nagyon örültél volna, és ugyanúgy jó szülője lennél. A különböző tapasztalatok átalakítják az ember érzéseit. Nincs ezzel semmi gond.

2021. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van vérszerinti és örökbe fogadott gyermekem is. Mind a kettőnek megvan a maga szépsége :) Még véletlenól se érezd magad emiatt rosszul, mert spontán jött a baba (gratulálok!- nagyon sok esetben ez történik amikor lemondanak a párok a vér szerinti gyermekről-megnyugszanak -nincs stressz a "gyereknemzés miatt"-spontán mégis összejön:) )

Megélni a terhességet-szülést, minden negatív velejárójával, csodálatos érzés.. De csodálatos érzés volt az is, amikor az örökbe fogadott gyermekemet tarthattam a kezemben.. (nyílt öf volt-szülés után én vittem ki megmutatni a férjemnek) Más érzés mind a kettő, másféle "katarzis" érzés-élmény... de teljesen egyenrangú érzés visszagondolva a lelkemben mind a kettő.. De Te most csak a vér szerinti babádra gondolj! (direkt nem írom, hogy "saját" - mert mindegyik a sajátom.. csak az egyiket nem én szültem..) Sok boldogságot-egészséget nektek! <3

2021. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!