Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van esélyem így örökbefogadni...

Van esélyem így örökbefogadni leszbikusként?

Figyelt kérdés

Egyedülállóként fogadnék örökbe, ha eltitkolnám, hogy a lányokat szeretem, akkor lenne esélyem? Tudom, hogy az új szabályozás azért van, hogy mi ne fogadhatunk örökbe :((


Most 22 éves vagyok, jelenleg nem akarok még örökbefogadni, mert óvónőként dolgozom és nagyon rossz a fizetésem, de azt tervezem, pár évre kimegyek külföldre dolgozni, hogy aztán itthon tudjak venni egy saját lakást, akkor már jobb helyzetben lennék.


Szóval kb. 30 évesen szeretnék majd örökbefogadni, amikor már olyan anyagi helyzetben leszek, hogy mindent meg tudjak adni egy gyereknek.

Olvastam, hogy a házaspárok szinte mind kisbabát, vagy 3 alatti gyereket szeretnének, pedig akiket mi az oviban nevelünk, ők is még olyan picikék (3-6 közöttiek), egy ekkora gyereknek nem szabadna állami gondoskodásban élni...


Szóval szerintetek lehetséges lenne egy kicsit nagyobb gyerkőcöt örökbe fogadni, ha titokban tartom a szexuális orientációm?


Nem tudom elképzelni az életem úgy, hogy ne lehessen gyerekem, már azon is gondolkoztam, hogy végleg külföldre menjek emiatt, ahol nem zárnak ki ezért az örökbefogadásból.



2022. júl. 6. 14:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%

A törvény nem csak a "más" embereket lehetetleníti el, hanem az egyedülállókat is

Tehát azzal, hogy eltitkolod a szexualis orientaciod es egyedülállóként kezded el,sajnos semmin nem változtat

Én azt ajánlom, hogy külföldön indítsd el az örökbefogadást (fogalmam sincs milyen feltetelek szükségesek ehhez) és ha nagyon szeretnél maximum már gyerekkel költözöl vissza magyarországra

2022. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországon épp ezért zárták ki az egyedülállókat az örökbefogadásból, hogy azonos neműek ne tudjanak.

De külföldön akár donor segítségével terhes is lehetsz. Minden csak pénz kérdése.

2022. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

A helyednen ha kimennék külföldre, ott is maradnék

Ha vissza jössz, lehet h vedzel saját házat, de attól még a szakmádban maradva "éhbérből" kell eltartanod magadat es egy gyereket (HA sikerül egyáltalán)

Külföldön több eselyed van örökbe fogadni is, sőt párt találni is, azt kell h mondjam

2022. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de semmi esélyed, hiába titkolod el. Benne vagyok 2 örökbefogadós csoportban, ott írták hogy a korlátozások előtt is 5-6 évet vártak az egyedülállók, ezek után pedig tök esélytelen. Inkább külföld, vagy egy-két éjszaka erejéig kibírod egy pasival, de a magyar örökbefogadási jogrendszer abszolút nem ad esélyt
2022. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
OFF: Remélni tudom csak, hogy mire a kérdezőnek aktuális lesz (kb 10 év múlva), addigra ez a szégyenletes korlátozás megszünik!
2022. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Szintén nagyon remélem, bár nem ez irányba mennek a változasok :(
2022. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"a korlátozások előtt is 5-6 évet vártak az egyedülállók"

Mert közülük is sokan tesznek kikötéseket, hogy nem kell nekik roma származású vagy valamilyen betegséggel rendelkező gyerek. Nemrég olvastam egy cikket, hogy hárman utasítottak vissza egy örökbefogadható gyereket, csak mert annak hiányzott pár lábujja. Engem ilyen nem zavarna, ha heteró lennék és vér szerinti gyerekem születne betegen, őt is ugyanúgy szeretném, mintha egészséges lenne.



"egy-két éjszaka erejéig kibírod egy pasival"

Tényleg nem. Sajnos a gondolatától is rosszul vagyok, pedig amúgy vannak nagyon közeli férfi barátaim, akiket nagyon szeretek, mint embert, de lefeküdni nem tudnék egyikükkel sem. Meg egyébként sem szeretném, hogy kb. nemi erőszakból szülessen gyerekem.

2022. júl. 6. 15:22
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
7-es: elvileg inszeminációval lehetne saját gyereked, és sok országban egyedülálló is igénybe veheti ezt
2022. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező!

Ha 1-2 lábujja hiányzott annak a gyereknek, akkor annak sajnos valószínűleg más baja is volt. Súlyos betegségek jele lehet a hiányzó vagy összenőtt (láb)ujj.


Valószínűleg ezért lett a gyerek visszautasítva. Csak ezt nem fogják közétenni.

2022. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
26%
Nincs esèlyed :)
2022. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!