Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mi a véleményetek az embrió-ör...

Mi a véleményetek az embrió-örökbefogadásról?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 15:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Kb sosem kerul ra sor. A többség inkább a megsemmisitest választja.
2022. okt. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy kb. egyensulyban van Magyarorszagon a kereslet-kinalat. Van esetleg szemelyes tapasztalatod? Kivancsi vagyok.
2022. okt. 21. 15:42
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Hol olvastál ilyet?
2022. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Itt: [link]
2022. okt. 21. 15:54
 5/23 A kérdező kommentje:
,,Jelenleg a kereslet és a kínálat is csekély, és nagyjából egyensúlyban van. ”
2022. okt. 21. 15:57
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

"Jelenleg a kereslet és a kínálat is csekély, és nagyjából egyensúlyban van. ”


Ez kb azt jelenti, hogy senki nem keres és nem kínál embriót

2022. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
,, idehaza évente egy iskolai osztálynyi gyerek születik embrió-adományozásból.” Azért egy osztálynyi gyerek az nem nulla.
2022. okt. 21. 16:18
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez egy nehéz kérdés. Nekünk van 2 embriónk lefagyasztva, az első babánk úton van, és nem tervezünk többet, így jelen állás szerint mi nem fogjuk felhasználni a két fagyasztottat.

Beszéltünk róla a férjemmel, mi lesz majd, és engem meglepett, hogy ő simán eladományozná. Én őszintén szólva nem, mert nem bírnám elviselni a tudatot, hogy talán valahol él a gyerekünk testvére vagy testvérei. És nem is gondolom, hogy ezen a téren bárki meg tudna engem győzni, pláne ha majd a kisfiunk megszületik, aki abból a 4 blasztociszta egyikéből lett, amelyek közül a 2 fagyasztásra került (2 lett beültetve).

2022. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

"idehaza évente egy iskolai osztálynyi gyerek születik embrió-adományozásból.” Azért egy osztálynyi gyerek az nem nulla."


Az egy osztálynyi nem épp egzakt szám, de ne zavarjon. Hidd el, q többség épp ugyanúgy gondolkodik mint a 8. kommentelo

2022. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

8-as vagyok. Még az jutott eszembe, elolvasva a cikket, hogy ami főleg aggasztana, hogy így tényleg bárkihez kerülhet az embrió.

A gyermek örökbefogadás menetét ismerem (mi is elkezdtük egyszer), ott komoly szűrés van, az alkalmasságot több körben vizsgálják, környezettanulmány, utánkövetés, stb. Ezzel szemben lombikozni bármelyik pár mehet. És mivel a meddőségi centrumok adják át a felajánlott embriókat, akárkihez kerülhet, aki náluk páciens.

Bántalmazó kapcsolatban élőkhöz, mentális problémákkal küzdő párhoz, egy csomó olyan élethelyzetbe, ami adoptálásnál egyébként kizáró körülmény lenne.

Szóval itt még az a nyugalom sem lenne, amivel egy gyermekét örökbeadó anya vigasztalhatja magát: jó helyre került. Mert a fene tudja.

2022. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!