Örökbefogadásnál mennyire nézik azt, hogy a férjemnek már van egy gyereke akivel az anyja miatt nem tartja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Fizeti a gyerektartást, egyébként hivatalosan nem mondott le róla
2023. okt. 29. 21:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Akkor a férjed a hibás. Nincs olyan, hogy az anyja miatt. Mindent meg kell tennie, hogy a láthatási jogát érvényesítse.

Akár ügyvéd, családvédő útján is.

Ha nem cselekszik, akkor ez nagyon tossz pont.

2023. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekről lemondani nem lehet.

Csak is abban az egy esetben, ha az ex feleség férjhez készül menni, és az új párja örökbefogadná.


Láthatás jog. Gyerektartás kötelezettség.


Amúgy pedig ritka fos kifogás.. az a szülő aki akarja a gyerekét látni megoldja.

2023. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Saját gyerekével nem törődik, így akar örökbe fogadni?
2023. okt. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon bonyolult az ügy, törődött ő vele, de az egész életét nem fogja azzal tölteni, hogy az exxel harcoljon. Attól még természetesen szeretnénk közös gyereket, de mivel már lombikra készülünk felmerült az örökbefogadás is.
2023. okt. 30. 07:11
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Marha nagy harc lehetett. Hányszor jelentette fel a nőt, hogy akadályozza a láthatást? Ha a gyerekemről van szó, akit elvileg szeretek, akkor olyan nincs, hogy hagyom a p.csába, csak mert vergődik az ex, és okoz némi kényelmetlenséget. Ha meg annyit, hogy elmebeteg a nő, akkor meg nem hagynám nála a gyerekem, ha fene fenét eszik is.
2023. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 babyboom567 ***** válasza:
100%

A világgal szembe mennék a gyerekemért,(mondjuk én nő vagyok).Nincs az az ember, állat, harc amivel nem küzdenék meg.

És igazából itt nem az a kérdés, hogy fogtok-e tudni örökbe fogadni(szerintem igen),hanem hogyha a saját gyerekéért nem küzd(akár az utolsó vérig akár,bár ezt engedjük el),akkor ha nálatok lesz bármi probléma,gyerekkel lesz bármi probléma,az első ellenállásnál,hogy fog egy "idegen gyerekért" küzdeni?Nagyon könnyű fiatal nőből,anyából "őrült Sárkánnyá változni",mikor minden meló,minden gond a te nyakadban van+x éve nem alszol normálisan.És azért én a helyedben elbeszélgetnék azzal az anyukával,mert egyáltalán nem biztos,hogy ok nélkül "tiltja" a gyereket.Simán neked is lehet félnivalód,csak még nem tudsz róla.

2023. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Elbeszélgettem vele eleget, nem tudjátok elképzelni hány beszélgetésünk volt, hogy a gyerek érdekében legyen normális, de süket fülekre talált. Amúgy ismerem az egész sztorit és a férjemet, együtt mentünk végig ezen az egészen, szóval ettől egyáltalán nem félek, hogy milyen apa lesz, mert a szíve szakad meg a kislányért is, de hidjétek el nekem, hogy ami itt ment se a gyereknek, se nekünk nem volt egy leányálom. A gyámhivatal meg nagy ívben tett az egészre, hiába jeleztük kismilliószor, sőt rendőrségen, bíróságon is, kb az volt a válasz, hogy hagyjuk a fenébe
2023. okt. 30. 09:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaja persze.. a gyámügy becsukta a szemét..


Volt már tőled másik poszt. Ott se kaptál nagyon vállvetegetést.

2023. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod hivatalosan bejelenti minden alkalommal a láthatás akadályozását, azzal kötelesek a hivatalok foglalkozni. Lehet, hogy csak az aktatologatás megy sokáig, de aki tényleg szereti a gyerekét, az nem nyugszik bele békésen abba, hogy egy az egyben el van tiltva a gyerekétől.

Nem azt várja tőle senki, hogy erőszakkal rabolja el a gyereket, csak azt, hogy ne nyugodjon bele a helyzetbe.

2023. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 babyboom567 ***** válasza:
69%

De különben megvan minden feljelentésről papír,minden bizonyító anyag,hogy a láthatás el van lehetetlenítve,akkor mitől félsz?Ha megkérdezik az örökbefogadásnál,hogyan tartja a kapcsolatot,akkor megmutatjátok a papírokat.És pont.

De én nem erre gondoltam, hogy konkrétan erről az ügyről beszélj az anyukával.Hanem, hogy hogyan ismerkedtek meg?milyen életük volt míg nem volt gyerek?Mi változott a gyerekkel?hogyan élte meg az anyaságot?mi vezetett az Ő szemszögéből a váláshoz?Milyen apa volt a párod mikor pici volt a gyerek?Mi tűnt el a kapcsolatukból,ami váláshoz vezetett?És ehhez hasonlók.Mert ezek a kérdések határozzák meg a te jövőbeli életedet is.

2023. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!