Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Fogadhatok örökbe gyereket? A...

Fogadhatok örökbe gyereket? A párommal 3 éve élünk együtt, egy terápiás csoportban találkoztunk, ahol közösen szoktunk le az alkoholról és a cigiről. Nagyon szeretnénk egy gyereket.

Figyelt kérdés
Magyarországon élek a párommal. Én 27 éves vagyok, a párom 40. Én óvónőként dolgozok, a párom pedig ácsként, mindketten minimálbérrel. Albérletben élünk a VIII. kerületben, mivel csak ott tudtunk lakást bérelni. Lehet, hogy nem a legjobb körülmények között, de el tudnánk tartani egy gyereket.

2014. jún. 15. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem hiszem, már az is kizáró, hogy nem a férjed ha jól tudom.
2014. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

saját gyerek nem jöhet szóba, csak az örökbefogadás.

Ne haragudj, de valahogy a minimálbéres ácsot nehezen tudom elképzeli.

2014. jún. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyedülállókent fogadhat az örökbe, párkapcsolatban, ha nem vagy házas, nem. A szenvedélybetegség megnehezíti, a jovedelem nem lényeges.
2014. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

Kizáró ok az albérlet!

Sajnos mi is albiban élünk, és mi sem fogadhatunk. Barátnőm ott dolgozik és ő mondta.

2014. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugye nem bántalak meg? Kizártnak tartom, hogy ti örökbe fogadhattok gyereket....
2014. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Minimálbéres óvónő??? Azt meg hogy???


Albérlet kizáró ok,akkor nem.

Az hogy szenvedélybetegek voltatok nem tudom mennyire kizáró ok,de elég komoly pszichológiai átvilágításon kell keresztül menni az örökbefogadónak,ott minden rejtett dolog kiderül,és az is ha nem vagytok alkalmasak.

2014. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%
Én nem adnék nektek a gyereket a kezetekbe sem, az is biztos. Aki egyszer függő volt, az függő is marad. Az albérletről, meg a nyóckerről inkább már ne is beszéljünk. Ne tegyétek tönkre senki életét a magatokén kívül.
2014. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó,igen aki függő volt,az is marad,csak tudod mi a különbség aközött,aki vegigcsinalt sikeresen egy terápiát,és aki nem?az,h az egyik azt mondja magáról,h függő és nem iszik..a másik meg azt,h nem függő és bármikor abba tudja hagyni, mégis iszik..amúgy én sem hiszem,h ilyen körülmények közé örökbe fogadhatnatok..
2014. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben leszoktunk az alkoholról és a cigiről. sajnos nekem nem lehet saját gyerekem egy betegség miatt. Sajnos nincs elég pénzünk saját lakásra, lehet, hogy várni kéne egy kicsit még a gyerekkel. Sajnos sehol máshol nem találtunk rendes lakást, amit ki is tudunk fizetni.
2014. jún. 15. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
A minimálbéres óvónő is érdekes, de az alkesz óvónő még-inkább! Nem, nem fogadhattok örökbe.
2014. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!