Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Át szokták nevezni az örökbe...

Át szokták nevezni az örökbe fogadott babát/gyereket? Ez hogy szokás?

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ mennyi idős!

Egy 2-3 hónapokat igen, de egy 1 évest már nem igazán.

2014. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy az első is irta.Elég törés a babának az új család van aki nem terheli plussz még ezzel is.
2014. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
és ha valami olyan neve van, amin nagyon nem szeretné senki szólítani a gyereket?
2014. jún. 30. 23:24
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

ezt nagyon nagyon nem ajálják,

szewrintem aki ilyet tesz nem is érdemel gyereket

2014. jún. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vezetéknevet igen, a keresztnév már problémás, csak újszülöttek vagy párhónapos csecsemőnél ajánlják.
2014. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a név? Amúgy egyetértek az előttem írókkal, egy nagyobb gyereket már nem szokás átnevezni.
2014. júl. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
az új törvények szerint már a keresztnevet nem lehet megváltoztatni, csak a vezetéknév változik automatikusan... különleges esetekben kérvényt lehet írni, hogy engedélyezzék a keresztnév megváltoztatását, amúgy már nem lehet... még újszülöttnél sem! (jó hülye törvény de ez van..)
2014. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Csak néhány év múlva szeretnénk örökbe fogadni, és nem újszülöttet, max 2 éves korig.

Vannak kedvenc neveim, de persze nem ez a legfontosabb dolog az egészben, csak kíváncsi voltam, hogy szokás.


Köszi a válaszokat!

2014. júl. 1. 14:29
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
7-es, ez elég érdekes. Pont most volt az osztályunkon (kb 2 hete) egy újszülött kislány, akit kicsit több, mint egy hetesen vihettek el az örökbefogadó szülei (addig tartott a biológiai anyával az adminisztrációs hercehurca), és bár a biológiai anya adott neki nevet, rögtön engedélyezte a hivatal a névváltoztatást! Szóval szerintem csecsemőkorban továbbra sincs ezzel gond, mert biológiai szülők is megváltoztathatják a saját gyerekük nevét (persze nyilván nem ingyen).
2014. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
mi áprilisban fogadtunk örökbe nyílt örökbe fogadással... ismertem már hónapok óta az anyukát, így mi választhattunk nevet és az örökbe fogadási tanácsadónk mondta hogy szerencsénk van, hogy mi nevezhettük el, mert hogy ilyen törvény fog életbe lépni...akkor elképzelhető, hogy még nem lépett életbe, vagy meggondolták magukat a nagyokosak ott fent :) én csak azt írtam amit ő mondott :)
2014. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!