Mennyi idősen fogadhatok örökbe leghamarabb kisgyereket?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és sajnos nem lehet saját gyermekem. Úgy tudom, 25 a minimum kor, de néha tesznek kivételt, pl. ha az önálló keresetem meghaladja x összeget, van saját lakásom amit én tartok fenn. Ezek nekem mind megvannak, sőt férjem is van. Szerintetek ha beadom a kérelmet,el fogják fogadni és felvesznek a "várólistára"?
2015. júl. 24. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem hallottam arról, hogy kivételt tennének bármi miatt is, sajnos szerintem várnod kell még 4 évet.. (egy örökbe fogadó anyuka)
2015. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a 25 éves határ nem csak az egzisztenciális szint miatt van..egyszerűen nem biztos, hogy egy 21 éves fiatal hölgy lelkileg és érzelmileg megérett az anyaságra...oké hogy férjnél vagy, ez jó, én el is hiszem hogy megértél a feladatra, de őszintén, nézz körül a baráti körödben...milyenek a 21 évesek? Na ezért nem tesznek kivételt.
2015. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában csak akkor tesznek kivételt, ha "családba fogadás" történik, tehát, ha pl. árván maradt unokatestvéredet szeretnéd örökbe fogadni, egyéb esetben sajnos nem szoktak kivételt tenni. Nem olyan hosszú az a 4 év, addig kicsit legyetek kettesben, gyűjtögessetek a leendő gyereketeknek :)
2015. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A várólistára felvesznek, csak addig gyereket nem kapsz. Tehát ha pl. csak fehér bőrű egészséges csecsemőben gondolkodtok, arra úgyis 4-5 év a várakozás, az idő telik, és 25-26 évesen sorra is kerülsz.
2015. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadásnál nem tudom hogyan működik, de azt tudom, hogy nevelőszülő csak akkor lehet valaki ha már elmúlt 24 éves.

Azért szerintem ne adjátok fel a próbálkozást, rengeteg olyan ember van akinek azt mondták, hogy nem lehet gyereke és a sok próbálkozás meghozta gyümölcsét :)

2015. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó,sajnos lehetetlen hogy saját gyermekem legyen..

2015. júl. 27. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, (de ez nem 100%) hogy örökbe fogadni 25 fölött lehet, de alkalmasságot már előbb is szerezhetsz, és elkezdhetsz sorban állni. - Ami bizonyos megyékben egyébként is ált. jó pár év.

A biztos válaszért keresd fel a TEGYESZ-t, ők nagyon szívesen segítenek, pontos válaszokkal.

2015. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!