Örökbefogadnád a testvéred gyerekét, ha ő le akarna mondani róla anyagi okokból?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy:

huszonéves vagy, egyedülálló, társbérletben vagy a szüleiddel laksz, azaz anyagilag még nagyon nem megalapozott az életed....

A szüleid idősek és kisnyugdíjasok.


Mielőtt szapulnátok, a szomszéd topik inspirálta a kérdést, ahol az egész családot szidják, hogy hogy nem képesek ők továbbnevelni az 1 évest, akiről a szülei le akarnak mondani.


2017. febr. 18. 11:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy azért élhetetlen lenne bárki is, mert fiatalon mondjuk tanulás mellett még magát sem tudja eltartani,

vagy egy idős párt azért kellene leírni, mert nem hiszik, hogy 65 felett még min. 20 évig nevelni tudnák az unokájukat.

2017. febr. 18. 14:22
 12/17 anonim ***** válasza:
59%
Akkor úgy tűnik, nem vagyunk egy véleményen. Ha 5 felnőtt (szülők+nagyszülők+felnőtt testvér) közösen nem képesek megoldani egyetlen kisgyerek nevelését, akkor ott nagyon komoly gondok vannak, és egyetértek, ebből a közegből tényleg jobb, ha kikerül a gyerek.
2017. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%

Én nem fogadnám örökbe, viszont sokat vigyáznék a gyerekre, jó nagynéni lennék, és családilag a nehéz helyzetben lévő rokont próbálnánk támogatni.


Tönkremenne benne a tesód, ha látná, hogy a gyereke a tesóját szólítja anyának.


Örökbeadáson csak úgy lehet túllépni, ha az anya tudja hova kerül a gyereke, és nem találkozik vele.


Biztosítsatok nekik szállást, segítsetek munkátkeresni. Ha kell hónapokra vigyázhattok a gyerekre, amíg ő egy hajón dolgozik pincérként, vagy ilyesmi.

2017. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes kérdés és válaszok.


Én 23 éves vagyok. Tavaly nyáron kezdtem el dolgozni. Eddig tanultam. A szüleimnél lakm.

Magamat se tudom eltartani ennyi fizetésből, nem h egy gyereket.

Jelzem h fizum se lenne, mivel egy 1 évessel itthon kéne lennem.


Ítélkezzetek csak, de én egyáltalán nem érzem magam felelősségteljesnek ahoz h gyereket neveljek.


Szeretnék még " élni" ismerkedni bulizni. Kiélvezni h van keresetem ês vásárolgatni magamnak.


Igen lehet h önző vagyok, de mindenkiek a saját döntése h mikor akar gyereket.

( mellesleg én félnék h nem találok párt magamnak, hisz mikor és hol ismerkednék, valamint nem biztos h egy férfinak vonzó lenne h " nekem" van gyerekem)


Szóval én nem tudnék még gondiskodni egy babáról, így nem vállalnám

2017. febr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon nem mindegy, hogy örökbe akarják adni vagy csak az intézetbe.

Ha intézetbe azt nem hagynám, inkább lennénk kicsit csórók, de nem tenném be a sok rossz körülmények között élő, figyelemzavaros, problémás gyerek közé, csak elkallódna szegény ha bevágják egy ilyen helyre.

Csecsemő otthonos gyerekek elhanyagoltak, nevelőszülőknél levők gyökértelenek. Átmeneti állapotnak nagyon jó a nevelőszülő, de a gyerekek többsége a rendszerben ragad.


Ha örökbe akarják adni az megfontolandó, 1 éves gyerekre van bőven jelentkező. Kaphatna minden téren megfelelő szülőket.

2017. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem is értem, nem is biztos, hogy jó a gyereknek, ha a családban hányódik tovább, mikor annyian elepednek az örökbefogadásért évek óta.


Baráti körömben fordítva volt, a húg nem adta a nővérének és a férjének a besikerült gyereket, akit amúgy is örökbe akart adni, hiába kérték. Idegeneket válaszott. Nagyon ledöbbentett mindenkit, hogy milyen "szemét", hogy szegény tesójáék, de én megértem. Ha már egyszer meghozta azt a döntést, hogy megszüli azt a gyereket, nem elveteti és örökbe adja, akkor nyilván nem kibäszásból nem akarta a családban tartani. Lelkileg elég megterhelő ez így is, nem még úgy, hogy akkor ott nő fel a szomszédban, a családodban a saját gyereked, csak épp nem tudja, hogy te vagy az anyja, akkor majd jön az, hogy 2-3 év múlva változik a helyzete és akkor megy a csatározás, hogy mégis kell neki és mondják el a gyereknek, hogy ő az igazi anyja stb. stb. Csak a bonyodalom van az ilyenből...

2017. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy érzelmileg összetartó család (és egészségük engedi), akkor a nagyszülők is beszállnak és együtt megoldják a gyerek felnevelését (jó esetben sokat vigyáznak rá, amíg anya talál munkát vagy "csak" kigyógyul a depresszióból, végső esetben gyámja lesz valamelyikük, ha pl. az anya nem hajlandó hivatalos ügyekben sem megjelenni). Ha mindenki utálja és egymást hibáztatja, akkor szerintem egyedül a huszonéves, egzisztenciával nem rendelkező lánynak nincs sok esélye hirtelen megteremteni olyan feltételeket, ahová örökbe adnák neki a gyereket.
2017. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!