Szerintetek 57 évesen már késő gyereket örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Jó esetben még 30 évet eltölthet a gyerek a szülővel/szüleivel ilyen esetben. Persze csak akkor ha optimistán szemléljük a dolgokat. Lehet, hogy önzőség lenne ennyi idősen gyereket vállalni?

2017. aug. 11. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen
2017. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem késő. Egyéni megítélés kérdése. Az életre nincs garancia, egy 30 éves szülő is meghalhat bármikor.
2017. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Ráadásul inkább választanám gyerekként, hogy legyen egy korán elhunyt aranyos szülőm, minthogy ne legyen senkim soha életemben és árvaházban nőjek fel.
2017. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen. Miért nem került szóvá / jött tervbe a dolog ugy 20-30 évvel ezelőtt ?ezt nem tudjuk a körülményeket.
2017. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Igen nagyon késő! Közel 60 évesen szerintem ezzel már elkésett az ember, sokkal, de sokkal előbb kellett volna az örökbefogadas gondolatával eljátsszani!

Ja és ezek a lehető legpocsekabb kifogások, hogy 30 évesen is meghalhat bárki. Aha igen, csak azért nézzünk már egy statisztikát, hogy mennyi az elhalálozások száma 25-30as nőknél és mennyi egy közel 60 évesnél...!! Melyikre van nagyobb esély egészség szempontjából, hogy a 30 éves vagy a 60 éves hal meg előbb.. Nem ártana gondolkodni is.

2017. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
10 év feletti gyereket talán.
2017. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az örökbefogadó és a gyerek közt maximum 45 év lehet. Ha most azonnal örökbefogadnátok, 12 éves lehetne a legfiatalabb gyerek, akit magatokhoz vehettek. De mivel, úgy tudom, az örökbefogadás éveket is igénybe vehet, így a gyerek életkora is tolódni fog... Ezt azért nem árt tudni.

2017. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Önzőség meg felelőtlenség is. Mire a gyerek szülőként tekintene az örökbefogadóra, már temethetné el. Hadd kapjon esélyt arra, hogy fiatalabbak fogadják örökbe, és sokáig legyen még családja. Nem mintha ezen múlna, de jobbak az esélyek sokkal.
2017. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy gyerek-örökbefogadó között max.40 év korkülönbség lehet, de lehet hogy 45, már nem vagyok biztos benne.Tehát 12 vagy 17 évest lehetne, de mire lezajlik minden, még nagyobb lesz a gyerek.

Nem nagyon lehet olyan gyereket találni, aki teljesen árva, amelyik nem árva, az nem akar menni nevelőszülőhöz.Olyat is nehéz találni, akinek nincs testvére. Testvéreket nem szakítanak el egymástól, de a gyerekek se hagyják el egymást.

Gyermekvédelemben szerzett tapasztalatból tudom.

Amúgy sem jó már kamaszodó gyereket örökbe fogadni, mert a kamaszkori problémákat nem tolerálja az,aki nem kiskorától neveli a gyereket.Még azok a nevelőszülők is, akik kiskortól nevelnek gyereket, kamaszkorban visszaadják intézetbe, mert nem boldogulnak vele.Nem mindenki, de van ilyen is.

2017. aug. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehetett volna egy kicsit korábban, de ez nem tőlünk függ. Valamennyien megpróbálunk értelmesen válaszolni a saját belátásaink szerint, de mi csak egy utat mutatunk neked és a végső döntés a te kezedben van. Amúgy 10 évvel ezelőtt kevesebb macera lett volna, ha örökbe fogadtok egy gyereket. Ma már az egész családot átnézik és ha egy apró hibát is találnak, már pedig fognak, elutasítják a kérelmedet.
2017. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!