Szerintetek onzo dolog orokbe fogadni, ha lehetne sajat gyereked is?

Figyelt kérdés

Sosem vagytam ra hogy 9 honapon keresztul terhes legyek es nem ertettem miert hivjak ezt az idoszakot 'csodalatos aldasnak'.


Imadom a gyerekeket, nem a fajdalomtol felek a szules folyaman, inkabb attol, hogy minkettonk csaladjaban vannak eleg kellemetlen orokletes betegsegek, amiket nem szeretnek atadni a gyermekemnek. Mellesleg jelenleg 7.5 milliard ember el a foldon, (az idealis 2-3 milliard helyett), igy szerintem jobbat tennek hosszutavon ha orokbe fogadnank, ahelyett hogy szulnek egy babat, aki lehet hogy russian rulett modra megorokol valamilyen autoimmun betegseget a nagyszuleimtol stb. A parom ugyanigy gondolkodik, ugyanakkor sok ellenvelemenyt hallottunk es elgondolkodtam rajta, hogy lehet velunk van a baj? En elfogadom mas velemenyet, de nem ertem, a sok negativ kommentet amit kaptunk mikor errol beszelunk.... Esetleg van van valaki aki hasonloan gondolkodik mint mi, mit gondoldot errol a temarol?



#gyerek #önzőség #orokbeogadas
2019. máj. 12. 13:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a fő probléma, hogy önző vagy-e, vagy nem, hanem hogy a leírásodból ítélve nagyon keveset tudsz az örökbefogadásról. Ezért sokkal szebbnek látod, mint amilyen valójában.


"Jószándékból" nem lehet örökbefogadni. A örökbeadható gyerekek nem szegény árvák, hanem többszáz pár áll sorban azért, hogy már a kórházból családként vihesse haza az újszülöttet. A gyerekekre 2-3 éves korig éveket kell várni, mert annyi az ellenőrzött, szakemberek által elfogadott jelentkező. Ha nem iskoláskorú, roma vagy beteg gyereket szeretnétek örökbefogadni, akkor ebbe a sorba fogtok beállni ti is.


A másik probléma, hogy az örökbeadás a gyereknek egy veszteség, amit muszáj feldolgoznia. Akkor is, ha egy hajléktalan szülőtől kerül gondos, biztos családba. Egészen felnőtt korig kísérik az örökbefogadással kapcsolatos nehézségek (miért dobta el az anyja, miért nem hasonlít a rokonaira, miért cikizik a suliban, stb.). Ezzel a szülőknek keményen meg kell küzdeni, a gyerek életkorával járó problémák mellett. Persze aranyos elképzelés, hogy majd megvigasztalod, ha sír a válladon, de az már nem szokott az emberek eszébe jutni, hogy kamaszkorban miket vág a fejedhez, vagy amikor egy kisiskolás mindent beleadva tesztelgeti, hogy tényleg szereted-e.


Sajnos amikor napi szinten új problémákkal találkozol, amikkel az örökbefogadás miatt kell megküzdenetek, akkor nem az a gondolat fogja tartani benned a lelket, hogy legalább eggyel kevesebb ember él a földön, vagy hogy milyen szerencse, hogy 16 éve nem kellett 9 hónapig terhesnek lenned. Csak éveket várni, legalább annyi lelki megterheléssel.


Nem azt akarom mondani, hogy az örökbefogadás rossz dolog, mert nagyon is jó. De nagyon súlyos és összetett döntés, amit nem lehet ennyire alapozni. Ha ezután is komolyan gondoljátok, nagyon alaposan tájékozódjatok!

A jelentkezés előttre ajánlom az orokbe.hu-t. Nagyon szépen összefoglal mindent, amit tudnotok kell, a jót és a rosszat is.

2019. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es, attol, hogy te nem gondolod, hogy a vilag megmentesenek koze van-e hozza vagy sem szerintem szubjektiv. Neked van egy velemenyed es nekem is.......... vannak akik csak a sajat erdekeiket nezik es azert szulnek 5-6 gyereket, bar tisztessegesen felnevelni nem tudjak, szerintem meg az az onzo...


Szoval szerinted egy gyerek jobban jarna ha egy 40-50 eves parhoz kerulne akik meddoek mint hozzank ugy hogy nem is ismersz minket, nem tudod mire allunk keszen es mire nem?! Bolcs :D Egyebkent nincs sjata gyerekunk.


Nekem sem volt konyu gyerekkorom hidd el, de a kulonbseg kettonk kozott az hogy en tul leptem ezen es megtanultam elfogadni ami tortent es tovabblepni, szerintem meg aki lelkileg ilyen szinten van mint te nem kene gyereket neveljen massziv kissebbsegi komplexussal...... Ez egy eletre megnyomorithatja szegenyt


Nem Magyarorszagon elunk, igy nem gondolom hogy a kornyezet annyira itelkezo lenne mint ott kissebb falvakban.


Sajnos hiaba remelted mar atmentunk a pszichologiai vizsgalaton es jovo honaptol jelentkezunk a programra Kinaban, Spanyolorszagban es Maltan, de koszonjuk a jokivansagokat!


Szebb Napot! ;)



Jutna jobb hely is a babának.



A másik meg, hogyha már most féltek a gondoktól, mi lesz, amikor azok be is következnek.. Egy örökbefogadott babánál sem lehet mindent tudni, sőt..



Szerintem ez nektek egyszerűen nem való, remélem kicsúsztok a pszichológiai vizsgálaton.



Egyébként legyetek nevelőszülők idősebb korotokban, azzal segíthetnétek a gyerekeken.

2019. máj. 15. 20:17
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ritka betegség hordozójaként, szerintem jól gondolkodsz. Anyám végigszenvedte velem a gyerekkoromat egyedül, most én fiatal felnőttként szenvedek már tovább, de legalább őt nem terhelve. Én sem akarok szülni jelen állásom szerint, de ha ez változik is csak egyet, és reménykedem az 50%-ban.


Ezt egy olyan nem értheti meg, aki nem szívja végig az életét, nem első helyen van az, hogy mit NEM tehet meg a betegsége miatt.

2019. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Úristen 9-es....

Tapasztalatom szerint az örökbeadók száma kevesebb mint az örökbe fogadni akaróké . (Itt arra gondolok, hogy pár napos korban már az örökbefogadónál van a baba, tehát nyílt örökbefogadás)

És szemét dolog lenne "elhalászni" azok elől egy gyermeket akiknek nem lehet és fél karjukat adnák azért, hogy teljes család legyenek.

2019. szept. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!