Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Náthásan oviba menni?

Náthásan oviba menni?

Figyelt kérdés
Ez mindig problémát okoz nekem. Ha lázas, hányós/hasmenéses baja van, köhög... persze, hogy nem viszem. De ezzel a náthával mindig bajban vagyok. Hivatalos álláspontja az ovinak az, hogy ha csak vizesen folyik az orra a gyereknek, akkor mehet. A valóságban ha meglátják, hogy folyik, máris szólnak, mikor megyek érte, hogy náthás, vigyem orvoshoz. Szóval ez a finom jelzés arra, hogy maradjon otthon. Amúgy sima náthával sose vittem orvoshoz, mert úgyse tud vele mit kezdeni. Én nem szívesen tartanám otthon, mert legalább 1 hét, amíg teljesen elmúlik a nátha. Arról nem beszélve, hogy évente 200 db zsebkendőt kell bevinni tisztasági csomagba gyerekenként. Miért, ha azonnal küldenék haza? Nyilván most nem arról beszélek, mikor egyáltalán nem kap levegőt, rossz a közérzete, szenved, hanem arról. mikor párszor ki kell fújnia az orrát, de amúgy közérzetileg rendben van, ugyanúgy pörög, játszik. Nálatok hogy van? Viszitek náthásan?

2019. nov. 7. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem viszem. Inkább kikúrálom, nehogy rosszabbul legyen.

De én itthon vagyxok a kicsivel, így nem kell mérlegelnem.

2019. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha minden náthával otthon tartanánk, akkor nem járna oviba télen.
2019. nov. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Sokszor az óvónő betegebb, mint bármelyik gyerek. Persze a náthás gyerek támadási felület, de ha az óvónő is folyton odaköhög, meg beszélni nem tud a mandulagyulladástól, akkor melyik gyerek is legyen egészséges? Persze ez egy odavissza dolog, hisz az óvónő is az oviból kapja valószínű, de pont ezért nincs jogosultsága kis nátha miatt szólni, hisz lehet ő baktériumos megbetegedéssel van ott. Nyilván ő sem tud örökké táppénzen lenni, helyettes sem megoldás, de pont ezért kár a vita. Vizes orrfolyás nem fertőz. Köhögés sem mindig. Van ameilyk gyerek télen porallergiától fűtéstől köhög,vagy csak úgy.

Akitényleg beteg az persze maradjon otthon. De az nem vizes orrfolyás.

2019. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Náthasan viszem, kb az egesz csoport nathas télen. Kikerulni nem rudom, ha itthon tartanám akkor nem jarna télen oviba, doki amúgy sem irja ki, csak ha tényleg beteg.
2019. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Mindenki viszi náthásan. Orvos sem tartja ezzel otthon, az már más dllog hogy az óvónőnek ez kényelmesebb lenne
2019. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Én is viszem náthásan a gyerekeimet bölcsibe, oviba, suliba (minden korosztályból van egy). Nálunk csak hőemelkedés, láz, hányás, ilyesmi miatt maradnak otthon. Tudom, hogy van, aki ettől kiakad, de ez van.
2019. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Na nekem pont aktualis a dolog,szeptemberben kezdte az ovit,ugyh lovesem sem volt,hogy ilyen helyzetben mi a teendo.


Mara alakult ki,hogy nathas,sokat tusszog,folyik az orra es a hangjan is hallatszodik. amugy teljesen jol van,jo a kozerzete is stb. Kerdeztem akar e oviba menni vagy itthon marad?mondta h ovi.


Oke elkeszultunk,bevittem,es rogton kerdeztem is az ovonot,hogy mi tevo legyek,nathas a gyerek,vigyem haza vagy hozzam oviba?

Es mondta hogy ha ez tenyleg csak egy full sima idojaras miatt is keletkezo nem fertozo natha,akkor nyugodtan hozzam.

Majd ugyis szolnak ha gaz van,aztan megyek erte.

Igy hat ott hagytam,semmi gaz nem volt,en szoltam,a tobbi mar az o dolguk 😅

De ha hetfore rosszabb lesz,vagy stagnal akkor viszont nem viszem,hanem hagyom pihenni itthon,fekudje ki,kuralom aztan majd megy ha meggyogyult

2019. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%

Nálunk beszólnak, folyik az orruk, nem tudják egész nap törölgetni, rászárad, zavarja a gyereket, nyűgösebb, eldugult orral nem tud aludni, gyakran kell cserélni a ruháját”befertőzi a többit és másoknál nem biztos, hogy csak nátha lesz”


Utálomeztahelyet.

2019. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Nekem már az óvónők szóltak tavaly kiscsoportban hogy vigyem már a gyereket oviba, a többi is taknyos, hadd járjon már néha az enyém is többet :D De mindig a doki tartotta itthon mert befulladt sima nátháktól is és hörghurut lett.

Idén lekopogom... inkább le se írom, nehogy elkiabáljam, de megy náthásan, szinte nyárig folyamatosan taknyos, de a többiek is. Nincs ebből gond, fújják az orrukat zsepibe és kêsz.

2019. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
200 zsepi évente? Tőlünk Havonta kérnek egy 100-as csomagot.
2019. nov. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!