Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tegnap is és ma is hazaküldtek...

Tegnap is és ma is hazaküldtek a csoportból magas lázzal gyereket, ti vinnétek a sajátotokat?

Figyelt kérdés
Tegnap is és ma is magas lázzal, bágyadtsággal, fáradtsággal küldtek haza gyereket az ovis csoportunkból. Az egyik anyukájával találkoztam a boltban, láttam, hogy a gyerek kb elfeküdt a bevásárlókocsi ülésrészében, mintha aludna... kérdeztem mi a helyzet és mondta, hogy most hozta el az oviból, mert magas a láza, de kénytelen volt bejönni vásárolni vele. Az óvónők nem szóltak a szülőknek semmit, az én gyerekemet a szomszéd hozza haza mert egy csoportba járnak, nem mondtak neki semmit, csak az tűnt fel, hogy kevesen vannak (reggel én viszem őket, de 7 fele, akkor nem is szoktak sokan lenni). Én holnap-holnapután itthon maradok velük. De most nem tudom, hogy én parázom túl (pedig nem vagyok egy paragép, sőt...), vagy jogos? Mert ha veszély lenne, csak szólnának, nem?
2020. márc. 11. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nővéreméknél az oviban most indult el egy fosós-hányós, magas lázzal járó vírusos megbetegedés. Egyre többen hiányoznak. Valószínű itt is ilyenről lehet szó.
2020. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az is van, de ennek a két gyereknek ilyen baja nincs :(
2020. márc. 11. 18:30
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem
2020. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

A mi csoportunkban 3 hete 5 gyerek volt.

2 hétig mi is otthon voltunk. Szintén láz, hasmenés, köhögés. Volt gyerek, akinek tudogyulladasa lett.

Nem parázod túl, nálunk is 1 nap alatt 7 gyereket küldtek haza az oviból. Most a város másik felén van ugyanez.

Ha tudod tartsd otthon, mert ez influenza, mi felnőttek is elkaptuk.

2020. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Most mindenhol ez van, influenza szezon. Mi óvónőként örülünk, ha otthon marad aki megteheti,mert egy hónapja megy az oda-vissza fertőződés. Sajnos ez a koronavírus ügy most nagyon bizonytalan, nem tudjuk, hogy mikor mondják ki, hogy az ovik is bezárnak :/
2020. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben dolgozom, sajnos ma is küldtem haza kisgyereket, így 4-5 gyerek várható a csoportomban. Igazgatói utasítás szerint már senki nem fogadható, aki csak 1 szemernyit is légúti fertőzés gyanúját mutatja. Dolgozók közül aki köhög, hőemelkedése van, vagy banálisnak tűnő gondja van, nem veheti fel a munkát.

Holnap közleményt ad ki a bölcsi, plüssöket sem lehet behozni, csak ha tényleg szükséges alváshoz. A játék készletet kb felére kell csökkentenünk, eddig hetente fertőtlenítettük, most naponta kell.

Most nálunk tényleg csak azok a kisgyerekek fognak bölcsibe jönni, akik (még) teljesen egészségesek.

2020. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6, csak az egyetemekre vonatkozik, a kormány álláspontja szerint a gyerekekre nem veszélyes, ezért az ovik, sulik nyitva lesznek. Plusz ha bezárnának, mindenkinek évet kéne ismételni... az nem baj, hogy horodzók lehetnek, tünetmentesek, de ha a nagyit meglátogatja és megfertőzi, bele is halhat :(
2020. márc. 11. 19:22
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Csak az egyetemek zárnak be, te olvasott művelt válaszoló.
2020. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok más betegség is okozhat lázat. A lányom tegnap reggelre belázasodott, más tünete nem volt. Elvitte dokihoz, azt mondta influenza. Erre ma délben szól, hogy pöttyei vannak. Épp szülői volt ma, kiderült 2 másik társánál is ma jött ki ugyanez, és a szomszéd csoportban volt bárányhimlő az elmúlt hetekben. Valószínűleg ez is az lesz. Majdnem 39 fokos láza volt ma. Holnap viszem vissza.
2020. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha a korona vírusra gyanakszol, az gyerekeknél nem igazán okoz nagyobb betegséget.

Az influenza szezon miatt pedig nem fognak külön szólni. Minden évben van.

2020. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!