Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha felvették oviba a fiamat,...

Ha felvették oviba a fiamat, de nem szobatiszta, akkor szeptemberben a jegyzőtől kell felmentést kérni? Vagy papíron jár majd oviba, a valóságban meg otthon lesz?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt 4 hónapban akárhogy próbálkoztam, nem lett szobatiszta a fiam. ☹️ Mivel májusban töltötte a hármat, szeptembertől óvodaköteles. A túljelentkezés ellenére fel is vették a kiszemelt óvodába (nem körzetes, egyházi), nagy volt az öröm, de ennek lőttek. Tudom, ha most nem kezdi el, akkor nem tartják a helyét és mehet a körzetesbe.

A lányaim szobatisztán kezdték az ovit (ők nem oda jártak), így nem tudom, hogy mit kell ilyenkor tenni. Valaki tudja?


2020. aug. 5. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez megbeszélés kérdése lesz, hogy az ovi hogy áll hozzá. Mivel kötelező már neki, valószínű beveszik délelőttre, de peluscserét nem vállalnak, aztán délbe viszed haza. De ez annyira ovifüggő, hogy nincs erre általános válasz. A jegyzőtől is kérhetsz felmentést, de előbb az ovival beszélj, náluk mi a protokoll erre.
2020. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Van az a pénz, ami ha borítékben csúszik, beveszik a gyereket.
2020. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha papíron ovis, valóságban meg otthon van (és nincsenek olyan otthoni zűrök, hogy a gyermekvédelem megtudhatja), akkor az óvoda csak jól jár vele, úgyhogy ezt biztos engedik.
2020. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Nálunk pontosan ugyanez van, júniusi a lányom, a körzetesbe van felvéve. Te otthon maradsz vele? Mert én legalább a bölcsibe beadnám, ha lenne hely, bár az ovit is megpróbáljuk délelőttre, ha nem iszik, nem pisil.
2020. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

"Ha nem iszik nem pisil."

#4 te normális vagy? Hallod magad?

2020. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, teljesen normális vagyok, 8 és 12 között meg lehet játszani, mivel az oviban úgysem isznak általában. Neked persze nem kell így csinálni, de beleszólni sem kell feleslegesen más válaszába.

Ha továbbra is itthon marad, biztos, hogy nem veszem rá a szobatisztaságra, eddig se ment, az óvodások viszont általában utánozzák egymást

2020. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Kíváncsi vagyok mit szólnál ha neked se adnának inni ha szomjas vagy.
2020. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
7 ilyet senki nem mondott, vagy nincs gyereked, vagy nem 3 éves, ők nem szomjasak ha bármi lefoglalja őket, én tudom, mert eü gondok miatt napi 1 liter vizet bele kell diktálnom, nem könnyű, ha nincs itthon és nem erőltetem akkor kb. fél decit iszik meg egész nap.
2020. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bölcsi nem játszik, mert már betöltötte májusban a hármat. Itthon vagyok a kicsivel, szóval ebből a szempontból nem lenne gond, ha ő is maradna. A fiam ivás nélkül is simán bepisil. Állandóan mosom a pisis alsóit.
2020. aug. 5. 18:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Még augusztusban is szobatiszta lehet simán. Tavaly az enyém így volt. Augusztus elején még nem beszélt, nem volt szobatiszta. Szeptemberre meg már beszélt, szobatiszta volt. Sőt beszoktatás miatt rá szeptember közepén került a sor. Egyetlen egyszer sem pisilt be az oviba. Egész nap kisgatya, bili a közelben. Kérdezgesd folyton kell e pisilni, ha azt mondta igen ültesd rá. Ha bepisilt hagyd úgy egy kicsit. Ha szeptemberig nem rendeződik mégse akkor ovival egyeztess mi a teendő ilyenkor.
2020. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!