Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Máshogy viselkedik a gyerek...

Máshogy viselkedik a gyerek az oviban?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdte az óvodát a 3,5 éves lányom , idáig itthon volt velem és a 20 hónapos tesóval. Várta nagyon, örömmel ment. Viszont mikor ebéd után hoztam el az óvónő nekem esett, hogy jobban meg kell fogni a gyereket,el van kapatva, mert semmit nem csinált, nem kötötték le a dolgok, meg le se tolja amit a felnőtt mond. Na meg hogy nagyon babás.

Na már most itthon egyáltalán nem ezt tapasztalom. sokszor első kérésre csinál mindent. Kér, megköszön nagyon tisztelettudó is. Nem tudom mit kellene máshogy csinálnom, mert mire fegyelmezzem jobban ha itthon relatív jól viselkedik. Néha van hiszti persze, de tudja hogy sem engem meg az apját nem hatja meg és hamar abbahagyja, meg a figyelemelterelés is jól szokott működni.

Amúgy jól érezte magát és szívesen ment ma is. Csak nekem van már gyomorgörcsöm az egésztől.


2020. szept. 2. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva volt annak idején. Otthon egy igazi kis ördögfióka, sokszor kezelhetetlen. Az oviban meg agyon dicsérték, hogy milyen jól nevelt kis tündér a lányom 😃😃
2020. szept. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne görcsölj ezen túl sokat. Mondd az óvónőnek, hogy te ezt nem tapasztaltad, de majd jobban figyelsz rá. Esetleg mondd, hogy adjon tanácsot, szerinte mit kellene tenned, és ha elmondja, majd megnyugszik. Szerinted van tökéletesen viselkedő gyerek óvodában? Kizárt, de ha mégis, tuti, hogy az is valami tünet. :)
2020. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Én megbeszélném az óvónővel, hogy te mit tapasztalsz otthon és hogy mi akkor a tanácsa? Elvégre hogy irányítsd a gyereked úgy, hogy nem is látod, otthon meg készségesen segít, szépen viselkedik és önálló.

Nehéz, mert általában fordítva szokott lenni. Általában bent szófogadóbb a gyerek. Nem lehet hogy a lányod meg van szeppenve és tart az óvónőktől? Mert azt el tudom képzelni, hogy a gyerekeket szereti, meg a játékokat, de a felnőttek megrémítik és inkább elfordul tőlük.

2020. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem fegyelmezed sokat? A gyerekeknek valahol ki kell adni a gőzt, és ösztönösen érzik, ezt kinél tehetik meg, ki a gyengébb kezű.
2020. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Egyelőre szerintem is várj egy kicsit. 2-es jókat írt. Esetleg még a gyerkőccel lehet kicsit beszélgetni az óvódai életről, szabályokról, arról hogy ő hogyan látja az ovis napokat.


De ha jól értem, tegnap volt először oviban, ebédig. Az első nap délelőttjéből, ami az ismerkedésről (az ovival, a helyzettel, a társakkal, az óvónővel) kellene szóljon, azért még kár messzemenő következtetéseket levonni. Csak az a baj, hogy ezt az óvó néninek kellene a legjobban tudni.

2020. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
A gyereked próbálkozik. Új környezet, új emberek. Három és fél éves, természetes viselkedés tőle. Most próbálgatja, meddig mehet el az óvónéninél, mit engednek meg neki és mit nem. Ez nem újdonság, a gyerekek 99%-a így viselkedik. Nálad tudja, hogy mi lehet és mit nem, de egy idegen környezetben még nincsenek tapasztalatai. Nálad már gondolom lejátsztotta ezeket, most máson a sor. Ha nem buta gyerek, elég hamar fel fogja fogni, hogy az óvodában is bizony vannak szabályok és most már nem ő van mindig a középpontban.
2020. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
6-os vagyok. Még azt szeretném hozzátenni, hogy a gyerkőc most ismerkedik a többiekkel. Most próbálgatják a kicsik felállítani a rangsort, és ebben a te gyereked is szeretne részt venni. Mint írtam, ez normális viselkedés. Majd ha belerázódik az óvodai életbe, változni fog. Nem kell túllihegni a dolgot, de tényleg beszélgess az óvónénivel, kérj tanácsot, mert anélkül elég nehéz lesz.
2020. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek! Akkor próbálom nem túl aggódni a dolgot. Csak hidegzuhanyként ért tegnap a dolog.

Az biztos,hogy nagyon akaratos kislány és tényleg fogni kell,de idáig úgy éreztem elég volt ahogy csináltuk.

Mindenképp beszélek majd az óvónővel nyugodtabban külön is,hogy ő mit javasol.

2020. szept. 2. 09:05
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Hülye az óvónő, teljesen jól leírták a szitut a korábbi hozzászólók, ezeket egy pedagógusnak kéne a legjobban tudnia... légy türelemmel, az óvónőn meg tartsd rajta a szemed.
2020. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
9-es, attól, mert valamit mond az óvónéni, még nem biztos, hogy hülye. Talán csak rossz napja volt. Nem tudhatjuk. Velem is előfordult már, hogy nekimentem olyannak, aki semmiről sem tehetett. És nekem is birkatürelmem van.
2020. szept. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!