Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinál az oviban az SZMK-s?

Mit csinál az oviban az SZMK-s?

Figyelt kérdés
Felkért az egyik óvónő, hogy legyek én az egyik szmk-s. Még nem döntöttem. Sosem voltam ilyen poszton, a csoport két eddigi szmk-sa elment már egy éve/féléve. Kábé semmi nem történt, történik, az utolsó a 2019-es karácsonyi ajándékok az óvónőknek megszervezése volt. Semmivel nem voltak képben, nem volt semmi aktivitás. Mit kellene, lenne jó csinálnom? (Nyilván a covid is visszaveti.)

2021. jan. 13. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Tipikus olyan feladat ami a haztartasbeliknek tokeletes unalom uzesre
2021. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Aki szeret szervezni, tervezni, intézkedni, utánajárni dolgoknak és van rá ideje annak ez tök jó feladat lehet. Én nem ilyen vagyok szóval én biztosan nem vállalnám. De ez a te döntésed. Mérlegelj.
2021. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Én sem vállalnám, élvezetesebb dolgokkal is el tudom foglalni magam es van is eleg dolgom.

Ezt tipusan ráérős anyukák csinaljak és ebben élik ki a frusztrációjukat.

2021. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Én elvállaltam, mert nem szeretek nemet mondani, ha megkérnek valamire. Semmi extra.Csináltam egy facebook csoportot, beszedtem a csoportpénzt, ha csak nekem küldenek emailt, azt bemásolom a csoportba. Nem egy nagy dolog.A három gyerekemre és a munkámra is van időm ettől. És még frusztrált sem vagyok.
2021. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Oviban és alsóban négy évig csináltam. Függ az adott közösségtől is, mert a suliban olyan érdektelen, balf.. szülők voltak, hogy négy év után elment tőle a kedvem. Az osztálypénzért mindig kuncsorogni kellett, van olyan, aki még a tavalyit sem fizette be, de nem az anyagi helyzete miatt, nem jöttek el családi napokra, stb. Sőt a pálmát az vitte, hogy amikor nyáron lehetett még csoportosulni, szerveztünk egy családi napot, amin elköszöntünk az alsós tanítóktól, ajándék, főzés minden volt. Oda sem jöttek el páran. Azt azért tudd, hogy ha úgy kérnek fel, akkor te már a sokadik vagy a sorban, akit megkérnek, nálam is így volt. Ja, és én is munka mellett csináltam, szóval nem unatkozó háztartásbelik hobbija ez, hanem valakinek meg kell csinálni és nekem is lett volna jobb dolgom, de akkor nem lett volna se karácsonyi, se húsvéti ajándék a gyerekeknek, se farsangon rágcsa és innivaló, se osztálykirándulás, se anyák napja, se egyesével 25 gyereknek éjszaka becsomagolt zsákbamacska meg tombola. Mert a rendezvényeken a többi nem unatkozó szülő is felvonult, de soha nem segített senki, se teríteni, se utána összepakolni, nyilván mindenkinek volt már dolga csak nekem nem. Szóval én még egyszer nem vállalnám.
2021. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Nyugodtan lepontozhattok, az SZM-es mindig csak szív. Ezt a szokásos szm üléseken a többiek is mindig megerősítették. Ritka volt az olyan csoport, ahol tök jó volt a közösség.
2021. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
És? Akkor ne vállalja el senki?
2021. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát, ritkán unatkozom, háztartásbeli sem vagyok. Nem vagyok überelfoglalt sem, viszont nem is tervezem, hogy az legyek, volt egy ilyen korszakom, elég volt. Elég, ami most van. Az a jó benne, hogy

Köszi a hozzászólásokat. Próbálok valamit kitalálni, amitől jobb kedve lesz a csoporttagoknak - szülőknek és óvónőknek egyaránt. Ma este volt a megbeszélés, elvállaltam. (Kicsit csodálkoztam, hogy miért gondoltak rám, mert nem vagyok túl cukifalat.)

2021. jan. 13. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!