Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak szerintem túlzás ennyit...

Csak szerintem túlzás ennyit egy ballagásra költeni?

Figyelt kérdés

Lányom most ballag másik 7 gyerekkel az oviból. Az ballagós anyukák kitalálták, hogy vegyünk az óvónőnek és dadusoknak közösen ajándékot. Valami fa képet akarnak meg kulcstartókat a gyerekek nevével. Még tetszett is az ötlet, aztán kijött hogy akkor az 7500 ft/fő lenne. Persze variálások vannak még de kb. ennyi lenne. Ezen felül a közös fb csoportban kérdezte az óvónő, hogy profi fotós által készített képeket szeretnénk-e, döntsük el. Hozzátéve, hogy egységes legyen a döntésünk, mivel a fotós nem tudja az egyes helyzezekben kiválasztani, hogy melyik gyereket fotózza, melyiket ne (mondjuk ez nem teljesen világos?) :D összeget persze nem tudni, tuti kijön arra is vmi horribilis összeg. 7-en odaírták, hogy kérik a képeket. Én odaírtam, hogy nem kérem köszönöm. Nem akarok képeket, főleg nem horror áron és elsős fotózás úgyis lesz majd.

Hozzáteszem gyűjtöttek csoportpénzt, havi ezret, így összegyűlt 100.000 ft januárig, aztán le is állították a gyűjtést, hogy most már elég, vettek valami szekrényeket is az oviba ha jól tudom. De az anyukák kisütötték, hogy inkább ne abból használjanak a ballagásra, hanem külön adjunk még majd be. Csak nekem fura ez? Kerek- perec megmondtam, hogy bocsánat, de sajnos most nem tehetjük meg, hogy több tízezerért ballagjunk. Ti mit gondoltok? Fura hogy a többiek mindent leokéznak csak én nem..


2021. máj. 4. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez vicc.
2021. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is szeretek a pedagógusok ak ajándékozni (én is az vagyok, tudom, hogy jóérzés kapni ilyet), de a fejenként 7500 ftos ajándék nekem is túlzás. Hacsak nem valami 90.000ft/hónapos magánoviba jár, mert oda ez a minimum 😀
2021. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Biztos vagyok benne hogy olcsóbban is ki lehetne hozni ezt az ajándékot. Esetleg javaslom hogy nézz utána hátha van olcsóbb megoldás, az talán a többi szülőnek is tetszene. A fotóst pedig nem kell kifizetned, azért azt csak meg tudja jegyezni hogy azt az egy gyereket ne fotózza.
2021. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Túlzás.
2021. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Én soha nem közösködtem, viszon így ennek a sokszorosába kerül.
2021. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vicc, teljesen komoly a kérdés. Állami ovi, nem magán. Asszem maradok akkor a szál viragnal es kimaradok ebbol. Koszi a valaszokat :)
2021. máj. 4. 20:36
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Mi tavaly 5000Ft-ot adtunk be fejenként, 5-6 ballagó gyerek volt. Nekem a harmadik gyerekem ballagott ugyanazoktól a néniktől, így nem sajnáltam az utolsó ajándékra a pénzt, hozzátettem még ugyanennyit.

A fotóst én sem igényeltem volna.

2021. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel én is minden évben szívok. /4 gyerek/


Igazából megtehetjük h kifizetjük, de túlzásnak tartom. Eddig a legbrutálisabb az volt, amikor az osztályfőnököt családostól befizettük egy hétvégére Balatonra nyaralni.

2021. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

7-es vagyok, negyedik végén az alsós ofőnek adtunk valami egyéjszakás szállás-kirándulás kupont. Nem emlékszem, mennyi volt, de a 30 fős osztályban senkit nem vágott földhöz az ára.

A többi évvégi meg karácsonyi ajándékok ki szoktak jönni fejenként egy ezresből, ennyit még 3 gyerekkel is kibírok. :)

2021. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Mármint összesen 7500 Ft a legalább 3 főre (óvónőt és dadusokat írsz), ugye?

Az a kérdés, hogy túlzás-e 2500 Ft-tal beszállni egy olyan ember ajándékába, aki 3-4 évig nevelte, szerette a gyerekedet?

2021. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!