Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan zajlik egy óvodai...

Hogyan zajlik egy óvodai családlatogatás?

Figyelt kérdés
Még sosem hallottam róla hogy ilyen van. Hogyan zajlik? Mire kíváncsi az óvónő? Vagy ki jön el hozzánk és meddig tart ez az egész?

2021. júl. 12. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen még van? Amikor én voltam óvodás, már akkor kezdett kimenni a divatból (1983-ban születtem). Óvónéni arra kíváncsi, hogy hogyan éltek, illetve a gyereket természetes környezetében figyeli meg. Azt figyeli, hogy van-e normális lakásotok normális fürdőszobával, vannak-e játékai, vannak-e könyvek a lakásban, szól-e egész nap a tévé, elbújik-e a szobájában a látogatók elől vagy pont ellenkezőleg... Szóval a gyerek szociális hátterét méri fel. Nyilván nem direktbe figyeli ezeket a dolgokat, meg nem kérdez rá a havi jövedelemre, de már ha csak beteszi a lábát a lakásba, abból rengeteg dolgot levág 3 másodperc alatt.

És persze a gyereknek is bemutatkozik, hogy én vagyok Ági néni, majd szeptembertől sokszor fogunk találkozni egymással.

De az egész sokkal kötetlenebb, mint ahogy így leírtam, alapvetően jön, megkínálod kávéval (vagy valamivel), aztán beszélgettek a gyerekről.

2021. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Leülnek az óvónők a nappaliban, próbálnak beszélgetni a gyerekkel (öcsém annó elbújt a kanapé mögé :D ) Maradnak 20 percet, aztán elmennek. Ha a gyerek partner, akkor haverkodnak vele, de nem mennek körben a házban, nem kérdeznek semmi kínosat, csak szeretik tudni, mégis honnan jön a gyerek, és ők se legyenek vadidegenek első nap.
2021. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk mindkét óvónő eljött (egyszerre) és beszélgettünk a gyerekekről, a lányok megmutatták a kedvenc játékaikat egy és kicsit játszottak az óvónőkkel. Kb. fél óra volt az egész.
2021. júl. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bölcsis volt, csak egy 20 percet maradtak nálunk. Én tettem fel kérdéseket meg ők is, pl : mennyit alszik, hogy eszik, ilyesmiket.
2021. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Kb fél órát voltak (mind 2 óvónő)

Csak a férjem és a lányunk volt itthon (én dolgoztam)

Leültek, nem ettek nem ittak, beszélgettek (próbáltak a gyerekkel ismerkedni)

Semmi extra nem volt. Megnézték a szobáját is.

2021. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Nyilván attól függ, hogy milyen probléma miatt mennek ki.
2021. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Így már értem, végülis ez jó tényleg, hogy kicsit megismerkedünk az óvónőkkel és a kislányom is ismeri őket mire oviba megy. Csak nem hallottam még róla hogy van ilyen, legalábbis én nem emlékszem hogy amikor én kicsi voltam jöttek volna hozzánk az óvónénik :D És más sem említette még ezt, anyukám sem.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! 😊

2021. júl. 12. 20:17
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem mennek ki mindenkihez. Valami oka van, hogy meglátogatnak.
2021. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
#8-as, mindenkihez kimennek kiscsoport előtt, ha csak kifejezetten nem ellenkezik a család. Ahogy első osztály előtt is van családlátogatás, ez teljesen bevett gyakorlat, nem kell ehhez semmi probléma, hiszen nem is ismerik még egymást, pont ez a lényege.
2021. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó, intézménye válogatja. Nem azért mennek ki, mert gond van.

Oviban dolgozom és mind a 16 óvónő megy családot látogatni és a kb. 200 gyerekből 4-5, aki nem igényli/szeretné.

2021. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!