Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek ha a lanyom nem...

Mit tegyek ha a lanyom nem szeretne aludni a oviban ?

Figyelt kérdés

Most kezdte el az ovit, nagyon lelkes volt az elejen, mar elso nap du 4 ig maradt, nem is sirt . Viszont ahogy teltek a napok egyre rosszabbul viselte, azt hogy aludni kell ebed utan . Otthon is rossz alvo, ritkan alszik du . Nem igazan tudom mit mondtak neki odabent, csak egyik nap

Mentem erte es kivolt sirva a szeme. Kerdeztem mia baj es azt mondta tobbe nem akar idejonni. Az ovono mondta h aludt felorat, kerdeztem miert sirt, azt mondta hianyoztam neki. Aztan a lanyom otthon mondta, hogy nem nyithatta kia szemet, pedig nemvolt almos . Nagyon merges vagyok. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem hiszem, hogy ez megoldas hogy eroltetik az alvast, ha nem szeretne. Mostmar nem akar

Menni oviba, nagyon sirt ma is egesz nap, hogy o nem megy holnap, konyorog hogy had ne menjen. Ti mit tennetek?


2021. szept. 13. 00:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy ő nem akar aludni, a többi gyerek igen. El kell neki magyarázni, hogy ez a pihenés ideje, nem baj, ha nem alszik, de pihenjen ő is. Értelmes gyerek megérti, és egyébként szüksége is van rá ilyenkor még.

Az óvónővel meg beszélni kell, hogy rossz alvó a kislány, ne az alvást erőltessék, csak a pihenést, hadd ölelgesse a plüsst vagy amit csendben tud. (Nyilván ha beszélget a babával, akkor nem opció, az zavaró másoknak.)

2021. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem tudsz mit tenni, muszáj csendben pihennie, mert rajta kívül van 28 gyerek mondjuk a csoportban, aki aludna. Vele kell ezt megértetni, hogy ott ez a szabály, be kell tartani. Amúgy pedig az egész napos zsivaly után az idegrendszerének nagyon is szüksége van arra a 2 óra csendre, pihenésre.
2021. szept. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
22%
Beadod magánoviba, és ott az lesz, amir te akarsz.
2021. szept. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%
Én elhoznám ebéd után ha tudnám
2021. szept. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%

2 megoldás van:

1, Elhozod ebéd után és meg van olév a a nem alvás.

2, Elmagyarázod neki, hogy az oviban az a szabály, hogy csendben fekszik és megpróbál elaludni.

2021. szept. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
65%
Nem a te gyereked körül forog a világ, az hogy ő nem akar aludni az egy dolog de van ott még 25 másik gyerek aki pedig igen. Mit gondolsz, hogy majd addig mit csináljon? Neki is pihennie kell miután ez az ovi rendje, amennyiben a te gyereked erre nem hajlandó és neked nem tetszik, hogy próbálják az óvónők mégis rávenni akkor vidd haza, mert csak zavarja a többieket. Személy szerint az én gyerekem szeretne aludni és nem lennék olyan boldog ha mosott szarként jönne haza az oviból mert az óvónők a te gyerekeddel vívtak egész alvásidőben és ezért nem tudott aludni. Magyarázd el neki, hogy ha tetszik ha nem csendes pihenő van, ha nem megy akkor meg vidd haza. Mellesleg ez még csak az ovi 3. hete, még simán megtanulhatja.
2021. szept. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
16%
Az oviban az alvás csak azért van, hogy az óvonők traccspartizzanak...én se aludtam soha oviban, és mindig mérgesek voltak :D
2021. szept. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan a lányom alszik ebéd után, de ahova jár nem kínozzák a kicsiket ha nem akar aludni

Míg olvasnak nekik addig mindenki az ágyban van, de van átlag 2-3gyerek aki nem alszik délután, őket mese után átviszik az üres csoportszobába játszani...

2021. szept. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
34%

El kell hozni délután vagy ovit váltani. Sajnos ez egy állandó probléma a magyar ovikban, hogy létszámhiány és szemléletbeli problémák miatt kényszeraltatás van szinte mindenhol. Nem, nem csendes pihenő, hanem a feküdj le és csukd be a szemed terror. Igaz háromévesen még a kisebbség nem alszik, de nagyobbaknál a többség már tök jól elvan alvás nélkül, ennek ellenére pár héttel az iskola előttig erőltette van mindenkinek.


Normálisabb oviban a nemalvókat csendes pihenő címen külön veszik és rajzolnak, csendben játszanak, nem pedig a földre kényszerítik alvás címszó alatt.


Nálunk a család tradicionálisan hamar leszokik a napközbeni alvásról, és komoly trauma többeknek a gyerekkori ovis kényszeraltatás, amire már nem volt szükség... Aki megteheti nálunk, hazahozzuk délután a gyereket.

2021. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
33%

Nem sokat tudsz tenni ha nem tudod elhozni ebéd után.

Nálunk is az van, hogy aki nem alszik az vagy nem marad, vagy csukott szemmel mozdulatlanul kibírja amíg a többi alszik.

A lányom 1,5 éves kora után már csak akkor aludt du. ha nagyon kiütötte valami, oviban gyorsan fel is adtuk a próbálkozást, kínszenvedés volt neki, alapból örökmozgó, az óvónő meg bántalmazó...

Itt nincs lehetőség átvinni másik szobába, mivel nincs, plussz erős dolgozó hiány van...

2021. szept. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!