Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az allami ovik hagyomanyosak...

Az allami ovik hagyomanyosak vagy vegyes csoportuak?

Figyelt kérdés
Egyre tobb helyrol hallom hogy szinte csak vegyes csoportok vannak. Ez allami ovikra is igaz? En kifejezetten odzkodom a vegyes csoporttol es a hagyomanyos kis-kozep-nagy csoportot reszesitenem elonyben. Mennyire gyakori hogy ezt a klasszikus felallast gyakoroljak allami ovikban?
2021. dec. 27. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Abszolút esetleges.

Két gyerekem ugyanabba az állami oviba járt ill. jár. Az elsőnél hagyományos kis-közép-nagycsoportok voltak. A másodiknál túl kevés volt a gyerek valamelyik korcsoportban, így az óvodát kezdő kislányom együtt volt olyanokkal is, akik következő szeptemberben már iskolát kezdtek. Most, középsőben talán már "kitisztult" a csoport.

2021. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A választott / körzetes óvodát kérdezd. Viszonylag nagy városban lakom, az én fiam már iskolás, de ovopedet végeztem. Nem minden oviban van "tiszta" csoport.
2021. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Valóban nagyban függ a "gyerekösszetételtől". Ahol eleve vegyes csoportokra terveznek, ott mindegy. Ahol tiszta csoportra vannak berendezkedve, sajnos ott sem mindig jön össze.

Én óvónőként és szülőként is jobbnak találom a tiszta csoportot. Gyereknek, pedagógusnak egyaránt jobb.

2021. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Mindkét gyerekem vegyes csoportú oviba járt. Sima körzete ovi.
2021. dec. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Az állami ovinkban vegyes csoportok vannak.

Én ezt is részesítette előnyben, és nem csalódtam.

Ha te jobban szeretnéd h csak a saját korosztályával legyen, akkor ezt nálatok, helyben érdemes megkérdezni, mert ezt települése válogatja.


Jah és egy roma kisfiú van a lányom csoportjában. Semmi gond nincs se vele se a szüleivel. Rendes dolgozó emberek, akik nevelik is a gyerkőcök nem csak nő mint a gomba. Kellemes csalódás ☺️ Van ám ilyen is😉

2021. dec. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
~33 állami ovi van a városban. Kb. a fele tiszta csoportos.
2021. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Itt vegyes. Anyukámnál (óvónő) nem vegyes.
2021. dec. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


5: vegyes csoport alatt a kulonbozo korosztalyokat ertem, nem a szarmazast.


3: orulok hogy hasonloan velekedunk leven szakember vagy. Tudnal 1-2 ervet

Mondani a tiszta csoport mellett? Csak hogy ugyanazokra gondolunk-e kb. Neked sok tapasztalatod lehet.


Egyebkent azt hittem az ovonoknek konnyebb a vegyes mert elvileg a nagyok sokat segitenek. Koszonom ha valaszolsz.

2021. dec. 28. 08:43
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jobb a korosztályos. A kisebbik fiam vegyesbe jár,visszatartott gyerek. Amikor hiányzik a két 6 éves barátja, szétunja magát. Nem kihívás a többi 3-4 évessel játszogatni.
2021. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%

Fogalmam nincs miért törölték az írásom!? Pedig csak az igazat írtam!

Emberek!! - ébresztő! Mi lesz a gyerekeinkkel 10-15-20 év múlva? Hát ciganyország leszünk! Az ovikban is látszik az arány. Jobb, ha mindenki menekül innen :(

2021. dec. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!