Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha 3 ovit jelölhetek meg,az...

Ha 3 ovit jelölhetek meg,az igaz,hogy ha a körzetes is benne van harmadikként,akkor csak oda veszik fel?

Figyelt kérdés
Adott a körzetes ovi ahova nem szeretném ha menne,de gondoltam utolsó helyen megjelölöm,hogy ha más nem oda felveszik,természetesen reménykedve benne,hogy az első 2 hely valamelyikére sikerul. Ellenben most azt hallottam,hogy ha körzetes is a jelöltek kozott van automatikusan oda pakolják a gyereket ez tenyleg igaz? Mert akkor azt nem írnám be.
2022. márc. 29. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Elsősorban a körzeti óvoda köteles fogadni a gyereket. Mivel általában mindenhol teltház van, ha nincs protekciója a gyereknek, akkor elutasítják.

Óvónő vagyok. Nekem ez a tapasztalatom.

2022. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A körzetesbe semmiképp se fog menni, be se jelölöm akkor. Köszönöm
2022. márc. 29. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem érted. Ha a másik kèt oviban teltház van és elutasítják, a gyereked óvodaköteles, akkor kötelezően a körzetesbe kell járnia. Hiába nem jelölöd.
2022. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De értem.Akkor keresek mást távolabb.Van sok óvoda,nem Pesten lakunk,de megyeszékhely.
2022. márc. 29. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Ha semmiképp nem akarod a körzeti oviba adni, de nincs protekciótok/ismerős az általad választott oviban, akkor azt az ovit jelöld meg, ami legközelebb van a munkahelyedhez vagy az apuka munkahelyéhez. Erre való tekintettel hamarabb felveszik.
2022. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 Mi van akkor ha nem óvoda köteles? Megjelölök 2 ovit de a messzebbi szimpatikusabb. A fiam évvesztős. Tehát egyik oviba se kötelező neki menni. Kaphatok mind a 2 helyről igen választ és választhatok? Vagy ha van hely a körzetibe, akkor oda kell mennie és kész?
2022. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az én fiam sem óvodaköteles, hivatalosan majd csak jovo szeptemberben,de ha van hely felveszik.

1 helyrol kapsz választ, a jelentkezési sorrended alapján. Nekem így mondták.

Ha felveszik...de amíg nem ovi köteles a körzeti is elutasíthatja,hiaba tolti mondjuk februarban a 3mat.

2022. márc. 29. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen azt tudom hogy elutasithatják. De mi van akkor ha úgy alakul hogy mind a 2 oviba marad hely és felvennék? Az elsőnek jelöltbe mehet vagy muszáj a körzetibe?
2022. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor az elsőnek jelöltbe.

Nem kötelező a körzetibe menni, ha máshol van hely,ahol jobban szeretnétek.

2022. márc. 29. 20:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!