Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez csak szerintem furcsa?

Ez csak szerintem furcsa?

Figyelt kérdés
Ballag a kisfiam az óvodából, épp most írt üzenetet az egyik anyuka, hogy megbeszélték páran mit vegyenek ajándékba az óvónéniknek, igazgatónőnek, konyhásnéninek, takarító néninek és 10ezer ft lesz a rám eső rész. Engem speciel senki nem kérdezett, nem értem minek ekkora felhajtás, és miért döntik el helyettem, hogy kit és milyen értékben ajándékozzak meg. Vagy én látom ezt rosszul?

2022. jún. 16. 09:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is túlzás, de én kifizetném, utoljára belefér alapon
2022. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Szokás ballagaskor megajandekozni a pedagógusokat. A 10e/fő nem kicsit tűnik túlzásnak. Nyilván van minimum 20 gyerek, az 200ezer 5 főre, vagyis 40e/ajándék. Ennyit nem szokás.

De amúgy ott q lehetőség, mondhatsz nemet is, ez nem kötelező

2022. jún. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
99%
Az ajándékozást megértem, a mennyiséget nem. Sokat kérnek. Hány szülő száll be? Egy 30 fős csoportnál az 300e forint! Én 3-5k-t fizetnék max. De azt szívesen szó nélkül. Kérj listát arról, hogy mit terveznek venni, és jelezd hogy másolatot szeretnél a számláról. Hátha hirtelen lecsökken.
2022. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vegyes csoportból ballagott a kicsi, és akkor éppen voltak összesen 6-an, mi is egy aránylag nagyobb összeget dobtunk be, de azért ennyit mégsem. De mi csak a 3 óvónéninek/dadusnak adtunk, ha kellett volna az igazgatónak meg a többieknek, akkor nálunk is kijött volna ennyire, mert a 10ezres ajándék ballagásra néninként azt kell, hogy mondjam, egyáltalán nem sok. Csak esetleg kevesen vagytok rá.
2022. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a bajom, hogy az óvónéniket megajándékozzuk, azt nem értem miért kell még az igazgatónőnek, konyhás néninek, takarító néninek is valami. Az összeget pedig irreálisnak tartom.
2022. jún. 16. 09:52
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
5. Még nem is lenne gond, de mi valami Herendi porcelánt kapnak? Most őszintén kapnak egy szál virágot meg egy bonbont kinek fájna? De 10ezer/fő brutális. Én megkérdezném, hogy mi kerül ennyibe, de elsővel értek egyet, kifizetném és reménykednek, hogy nem egy osztályba fognak járni a gyerekeink :D
2022. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

5-re.


Ballagaskor az igazgatónak is szokás adni. Mi anno csoportosan adtunk a konyhás néninek és a takaritononek is, mert ők is gondoskodtak a gyerekekről. Mondjuk egy-egy doboz bonbon és virág volt az ajándék. Személyesen mi a gyerekkel adtunk külön is, mert a gyerekem imádta mindkettőt, és az óvónők engedélyével segithetett is nekik.


Az összeg valóban irreális, hacsak nem egy mini óvoda 5 gyerekkel

2022. jún. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már egyes szülők nagyon át esnek a ló másik oldalára..sokan nem tudják hogyan licitáljanak túl a másikon.

Nálunk is volt aki hatalmas szatyorral benne óriási orchideával érkezett 5 főnek külön külön..


Kérdező én biztosan közölném a másik anyukával, hogy köszönöm, de majd megveszem amit én gondolok.

2022. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

Az összeget pedig irreálisnak tartom


Azért nem mindegy, hány gyerek...

Az enyém vegyes csoportba járt, hatan ballagtak. Két óvónő, két dadus, 15e/ fő nem akkora ajándék.

2022. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezt az szmk intézi a ballagó gyerekekre eső csoportpéznből
2022. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!