Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy az anyuka a saját gyermeke óvó nénije?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Óvó néni vagyok a falunkban.

Hamarosan már szeretnénk majd gyermekeket a párommal.

Kettőben gondolkodunk. Még az elsőnek bizonyára mások lennének, mert én gyesen leszek, de az utolsónak én leszek a társammal.

Kicsit ilyenkor görcsbe rándul a gyomrom, hogy ezt hogy kezeljem majd. Nem szeretném emiatt másik falu óvodájába íratni és utaztatni őt még ha a faluk nincsenek is messze.

A gyerekek egytől egyig szeretnek engem egyébként, de én nagyon félekna sajátomnak lenni, hisz hogy ne kivételezzen az ember a sajátjával? Itt gondolok arra, hogy nem lesz féltékeny, ha látja, hogy az időm nagy részében mindenkivel ugyanannyit töltök, ugyanannyit figyelek. Csak mert gyerekem nem kap többet. Ő érte nem jön anya, akinek az ölébe ugorjon, mert én vagyok az anya, akivel ráadásul utána ismétetlen az egész napot tölteni fogja.

Csak gondoljatok a saját helyzetetekbe Ti mit tennétek a helyembe? Meghasad a szívem mikor gyalog járhatna oviba és tetszene is neki a település ovija, de cssk miattam máshova járatnám.

Tudom még sok idő van addig, de szívesen hallgatlak meg benneteket.

Sajnos 1 csoportos óvoda. Nem látok esélyt rá, hogy addigra kettővé válljon.



2022. aug. 14. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Egyik ismerősöm dajka volt a gyereke mellett (szintén egy csoportos ovi), pedig próbálták lebeszélni. Nem a kivételezés miatt, hanem mert a gyerek nagyon anyás, állandóan mellette volt, nem tudták a foglalkozásokba bevonni, semmit nem akart az anyja nélkül.

Végül anyuka átment a szomszéd városba dolgozni.

2022. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jogosan mondhatjátok, hogy egy szakmailag felkészült óvónőnek tudnia kell erre a választ.

Azonban ne gondoljátok, hogy az egyetemen erről tanultunk. Evidens számomra, hogy ez nem lesz olyan jó, legalábbis nevelés kérdése. Azonban szerintem nehéz lenne.

Az óvó nénitől, aki a gyakvezünk volt megkérdeztük egyszer, hogy ő mit gondol erről.

A gyakvezünk egy nagy óvodában dolgozik, akinek a gyereke egy másik csoportba jár, de ezt ő megtehette.

Ő annyit válaszolt nekünk, hogyha majd ott tartotok meglátjátok és tudni fogjátok a választ.

Nekem még gyermekem sincs, lehet ezt úgy értette, hogy minden gyermek személyisége más. Így majd lehet meglátom milyen a személyisége lesz a gyerekünknek.

2022. aug. 14. 09:38
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, de a munkahelyem határozatlan itt. Fájna a szívem, ha itt kellene hagynom a stabil helyemet, ahonnan nyugdíjig nem szeretnék elmenni.

Én máshol kezdtem. Azt az óvodát is szerettem, mert akkor még itt nem volt hely. Azonban amint a falumban lett hely jelentkeztem is rögtön. A gyerek kérdés után ugyanis újra visszajönni már nem tudnék.

2022. aug. 14. 09:41
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Egy 1200 fős faluban lakunk. Anyám az iskola egyetlen matematikatanára. Általános iskolában más matektanár nem volt a suliban ezért anyám volt a matematikatanárom 4 évig.


Ha másképp nem lehet megoldani akkor a szülő taníthatja a saját gyerekét. Nem szerencsésebb de ha te és a leendő gyereked ezt a helyzetet jól kezelitek akkor nem lesz gond.

2022. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Faluban ez előfordul gyakran. Más sem akarja emiatt utaztatni a gyerekét.

Nálunk is így volt ez, meg még az iskolában is.

2022. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk az egyik ovis csoporttársam anyukája volt az ovónénink,a gyerek folyton az anyján lógott. A legszebb az egészben hogy megtehette volna hogy áíratja másik csoportba,de nem tette..
2022. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :)
2022. aug. 14. 10:07
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Persze, anyám volt a mi óvónőnk is, aztán még alsóban nspközisünk is néha
2022. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
38%

Hallottunk.

Meg olyanról is, aki a saját gyereke tanító nénije.

Olyanról is aki felsőben tanította a saját gyerekét.

Olyanról is, aki középiskolában tanította a saját gyerekét.

Meg olyanról is, aki óvónő és hiába szeretett volna gyereket, nem jött össze neki, pedig elméletben neki is és a férjének is lehetett volna.

Olyan óvónőről is, aki hiába esett teherbe többször is, nem tudott egy terhességet sem kihordani, mindig elvetélt.

És olyan óvónőről is, akinek fogyatékos gyereke született, ezért intézetben nevelkedett a gyerek.

Állítólag vietnámi mondás: A hídon akkor kell átmenni, amikor odaérünk.

2022. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. aug. 14. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!