Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányom most kezdte az...

Kislányom most kezdte az ovit, de nem akar ott aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van nekem egy tündéri, okos 3 éves kislányom, aki most kezdett az oviban. Nem volt semmi gond a beszoktatásnál, simán ment minden, de itt jön a probléma, ezen a héten kezdtük az ott alvást. Vagyis kezdtük volna, de nem akar elaludni ott az istenért se. Egyébként nagyon jó alvó, itthon mindig alszik ebéd után, 2-3 órákat is. Most a héten egyszer sem aludt el ott eddig, estére pedig teljesen kifordult magából a fáradtság miatt. Volt családi napközis korábban, de csak ebédig maradt mindig. Persze, elhozhatnám ebéd után most is, egyelőre itthon vagyok a 20 honapos kistesóval, de hamarosan megyek vissza dolgozni ha felveszik a kicsit a bölcsibe. Meg aztán a nagy fiam is ebbe az oviba jár, ő is ottalvós, nem szeretnék külön menni a 2 gyerekért..

Szerintetek meg fogja szokni az ott alvást? Mert ez így most kín szenvedés, hogy nem alszik délután, mert szüksége van még rá.


2022. szept. 21. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem megszokja. 3 nap telt el csak. Az én lányom első nap nem aludt, nézelődött, utána már igen.
2022. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bízom benne. Ma este sírt, hogy nem akar az oviban aludni, hanem a saját ágyikójában. Úgy sajnáltam.😪 Mondjuk estére sajnos amúgy is sír a fáradtságtól...
2022. szept. 21. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Vigyél neki az oviba alvós játekot, amikkel otthon szokott aludni. Meséld el neki, hogy vele vannak jót fog aludni...
2022. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Soha nem aludtam az óvodában. 4 év alatt egyszer sikerült valami csoda folytán, pedig mindig nagyon erőlködtem, mert baromi unalmas volt órákig az ágyban feküdni ébren. Sosem értettem, mi értelme van ennek, éjszaka kell aludni és nem nappal. Persze amikor azt látom, hogy pici gyerekek még este 10-kor az utcán vannak, hát úgy már érthető, hogy nappal álmosak. De nekem normális szüleim voltak, akik este időben lefektettek, nem pedig agybetegek. Akkor meg miért kell nappal aludni? hogy az óvónőnek addig ne kelljen semmit csinálnia?
2022. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem egyformák a gyerekek. Nekem 3 gyermekem van, a nagy fiam 2 éves korától nem alszik nappal, ha fejem tetejére álltam akkor se. Az oviban sem aludt szinte soha, de elvan, fekszik csendben. Ő ilyen, csereben éjjel sokat alszik. A 3 évesem viszont nem ilyen, neki szüksége van a nappali alvásra, mert kezelhetetlen, nyűgös lesz estére. Ja és nem este 10-kor fektetem a gyerekeket, hanem 8-kor, szóval éjjel ki tudják magukat aludni.


2-esnek, van plüss állatkája, együtt választottuk ki, mesét is kerítettem köré, hogy milyen jót fognak együtt aludni. Az ágyneműjét is ő választhatta ki, hogy szívesen feküdjön benne. Egyelőre még nem vált be egyik sem.

2022. szept. 21. 22:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam jó alvó, de a bölcsibe, nem akart aludni.

Én is ott dolgozom, próbáltam az én szobámban, az ölemben hetente 1x 2 x ha aludt,itthon 3 órákat alszik

Most kezdtük az ovit,szeptember 5 től élesbe eddig 2x nem alszik.

2022. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
És a saját lustaságod miatt kínzod a gyereked? Miért alszik ott egyáltalán a nagy ha te otthon vagy elvileg gyereket nevelni? Így van ez mikor csok-ra szül az ember és szabadulna tőlük amilyen hamar csak tud.
2022. szept. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es milyen kedves. Világosan leírta, hogy, megy a nagyért délután. Nyilván nem akar kétszer menni (ja tudom, biztos azért mert lusta).
2022. szept. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es, te hülye rosszindulatú majom! Semmi közöd az életünkhöz, de azért elmondom, a nagy fiam azért alszik ott, mert bár nem szokott aludni, de ott akar maradni! Kiscsoportban hazahordtam ebéd után, de aztán mondta, hogy mivel a barátai is ottalvósak, ő is maradni akar. A kislányom pedig, mint írtam azért kell ott aludjon mert hamarosan dolgozni fogok, csak mert olyan lusta vagyok.

Ja, és mindig 3 gyereket akartam, csokot soha nem vettem igénybe, van házunk, munkánk, egzisztenciánk.

Kikérem magamnak hogy valaki azt írja hogy szabadulni akarok a gyerekeimtől. Van egy 6, egy 3 éves és egy 20 honapos gyerekem, akik mellett dolgozni szeretnék. Aki nem járt hasonló cipőben az nekem ne pofázzon.

2022. szept. 22. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!