Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek autista a fiam?

Szerintetek autista a fiam?

Figyelt kérdés
4 éves, oviba jár. Sokszor kiakad, verekszik, harap, játékot dobál. Itthon is volt ilyen egy időben, de több hete már kezesbárány. Tsmt tornászt váltottunk, szerintünk most szépen elindult a fejlődés. Beszél egyfolytában, néha kissé nehezen érthető. Jól eszik, alszik, azzal az oviban sincs gond. A többiekkel keveset játszik, a foglalkoztatásba akkor kapcsolódik be, ha kedve tartja. De képben van, mindent tud. Itthon mindent játszi a tesójával. Postást, pilótát, orvost... Zavarja a 25 gyerek, akik között van beteg, autista, minden. Szobatiszta, de néha, ha sokáig kell tartani a pisit, akkor is begerjed. Főleg a gépek érdeklik, mi hogy működik. A tornász idegrendszeri értelenséget, szenzoros zavart állapított meg. Félek, mi lesz. Lehet, hogy autista?
2023. jan. 11. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A gyereked szenzoros - zavarja a világ.

Fejletlen az idegrendszere, nehezen tudja kontrollálni magát.


Vidd el a pedagógiai szakszolgálathoz.

2023. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi. Már voltunk, ott kevert fejlődési zavart mondtak, mert még kicsi.
2023. jan. 11. 15:21
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kevert specifikus 2 gyermekem. A nagy 8 lesz, a másik 5 éves. A nagynak fejletlen az idegrendszere, ő szorong, mindkettő szenzoros, amellett mindkettő adhd gyanús is. Az adhd még nincs megállapítva, mert még mindig csak várólistán vagyunk a gyermek pszichiátrián.

Köze nincs az autizmushoz, és nem, nem azt jelenti, hogy az auti előszobája. Később sem kapja meg az auti kódot.


A kevert specifikus azt jelenti a gyermeked több területen el van maradva. Igazából az iskolában fog ez kibukni.

2023. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Kb mintha a 4 éves lányomat olvastam volna. Ő SNI-s egyéb pszichés zavaros. Idegrendszeri értetlenséget nála is megállapítottak. Az autizmus teljesen más.
2023. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Csak megnyugtatásnak írok le, hogy most tuti én is kaptam volna kódot, mert 3 éves koromig nem beszéltem. De én is, ha olyan volt 12 évesen elsírtam magam egy hangosabb motortól, ami elment az utcán.


Engem fejlesztésre sem hordtak, és hat évesen mentem suliba, mégis kitűnő tanuló lettem, matekversenyekre jártam és a leggyorsabban olvastam az osztályból.


Szóval az, hogy egy gyereknek van valami fejlődési rendellenessége, nem jelenti, hogy nem lesz sikeres, nem kell aggódnod :)

2023. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg simán megkapná az auti diagnózist, az én gyerekemnek feleennyi se volt, és megkapta.


Területek: Szociális terület- probléma több gyerekkel, zavarják őt(érdekes, hogy a többi tipikus gyerek szokta tudni kezelni a nem tipikusak viselkedését), konfliktust rosszul kezel, akkor is kiakad szélsőségesen, ha nem kéne(harap is), rosszul kezeli az érzelmeit(dühét), keveset játszik idegenekkel, nem irányítható(nem vesz részt foglalkozáson szívesen).


Rugalmatlanság- bizonyos közegben nem működik a gyerek megfelelően, szobatisztasági gond(ennek 4 éves korra már problémamentesnek kellene lennie nappalra mindenképp), foglalkozásokon nem szívesen vesz részt, irányíthatóság, és hát a kiakadás is jel, túl sok dolog zavarja.


Kommunikációs gond- kiakadás, beszédprobléma, nem szívesen van másokkal, pedig ez a nagy barátkozások időszaka.


Mivel nehéz gyerek magatartásproblémával, biztosan rásütik egy két év múlva az autizmust, a kevert spec. tipikusan olyan kód, ami az "autizmus előszobája"--vagy az értelmi sérülésé. Akkor adják, ha nagy gond van, csak nem merik leírni még, mert csak enyhén érintett a gyerek.


Ha szerencséd van, az adhdra fogják, de mivel társaival csak ritkán van el, foglalkozásokon nem nagyon vesz részt és agresszív, keveset tűr foglalkozásból és gyerekekből is, számíthatsz rá. Mivel nem tipikus auti, hanem csak enyhén érintett, így számíthatsz egy adhd kódra is.


Az anyukák nagyon máshogy látják a gyerekük sokszor.. akivel eltöltöttem 3 órát és az volt a benyomásom, hogy fel sem fogja mi van maga körül, nem tudja rendesen kifejezni magát, az anyja szerint csak enyhén érintett és integrálná, mikor párbeszédben nem tud részt venni a kissrác.


Na mindegy. Szóval ezek alapján simán lehet. A legtöbb embernek a kézrázós nem játszós nem ránézős autik vannak meg, ők a tipikusak, de ennél sokkal szélesebb a spektrum, a tiéd viselkedésproblémákkal nem fogja megúszni a kódot, sajna ezeket a gyerekeket mindig kikezdik.

2023. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
14%

Akkor oltári baromságot írsz..

Nem. Nem előszoba. Köze nincs a kevertnek az autizmushoz.


Láthatóan fingod nincs mit takar a kevert specifikusság.

2023. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

Oh, ami lemaradt. Akivel eltölthettél pár órát és nem tudja magát kifejezni, valószínűleg beszédértési zavaros mint az én 2 lányom is a kevert mellé.


Nehezen tudják kifejezni magukat néha, nem mindig jut eszükbe az adott szó,nem megy a ragozás, betüt cserélnek, nehezen értik néha a dolgokat, mert nem úgy megy át az információ. Vizuálisabban - mint amúgy oly sok gyerek- jobban boldogul az információ feldolgozásában.

Nem. Ez nem azt jelenti, hogy a gyerek buta, vagy fogyatékos. Teljesen normál IQ, CSAK MÁSKÉPP MŰKÖDNEK.



A Kevert specifikusság a beszéd a kognitív képességek és a motoros funkciók specifikus zavara.



Az autizmus szociális!!! , kommunikációs kognitív készségek minőségi fejlődési zavara, amely az egész életen át tartó fogyatékos állapotot eredményezhet. Ez lehet igen súlyos, járulékos fogyatékosságokkal halmozott sérülés, illetve többé-kevésbé kompenzált (ritkán jól kompenzált) állapot.

2023. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
29%

Jajj kérlek, biztosan jobban képben vagyok nálad, mivel a gyerekemnek mindegyik diagnózisa volt a felsoroltak közül(beszédkódja is), gyp.asszisztens vagyok, és 10 éve ebben a szr magyar rendszerben vagyok hatalmas kapcsolati hálóval(ovi és sulikeresés miatt), mindenfajta fejlesztési múlttal, rengeteg gyerekre rálátással.


Kevertet akkor adnak, ha nem tudják mi a baja, csak be kell iskolázni/oviban tartani és annyira nem értelmi sérült vagy látványosan autista, hogy szegregáltba rakják be.


Ilyenkor a jollyjoker a kevert spec, mert azzal minden integráló intézmény köteles felvenni és fejlesztés is jár rá több területre, tehát nincs az, hogy beszédkóddal csak beszédre fejleszthetik, hanem minden területet érinthet hivatalosan is a fejlesztése.


A kissrác meg full autista volt, rajta kívül mindenki látta(a szakszolgálat is, a pszichiáter is, szegregált oviba is járt a srác), középsúlyos, de az anyja "nem akarta látni", a mai napig nem akarja és áradozik róla, mikor nincs képben a gyerek, de az anyja jellemzéséből sosem jönnél rá, hogy nagyon komoly gondjaik vannak.


Nem tudom mit adtak be neked, de ezzel a kóddal bizony a nehezebb gyerekek futnak, tökmindegy, mit kellene jelentenie hivatalosan(amit te írsz, azt, de nem erre adják!), a valóság köszönőviszonyban sincs ezzel. A nagyon nehéz, kirívó viselkedésű vagy rossz képességű gyerekek kapják ezt a kódot a jobb beiskolázási lehetőségek miatt.


És bizony a beszédprobléma, könnyű kiadás, nehezen tolerálja mások viselkedését, rosszul kezel konfliktust és nem szívesen játszik mással szociális nehézségnek számít, hiszen mindegyik akkor jön elő leginkább, ha közösségben van.


Az enyémre feleennyivel is ráhúzták az autizmust, manapság a legtöbb hasonló gyereknek auti+adhd kódot adnak(pszichiátrián, mert ehhez az kell, szakszolgálat csak kevert spec. diagnózist ad, majd ha akarsz elmehetsz pszichiátriára, de nem muszáj), és nem tűrik meg őket a "saját érdekükben" a normál oktatási rendszerben.


A kérdésben szereplő gyerek súlyos eset, komoly gondjai vannak, örülhet, ha napi 4 órában megtűrik normál oviban, és fixen kapna pszichiátrián komolyabb diagnózist. Pont olyan gyerek, aki ellen aláírást gyűjtenek a szülők, és kitúrnák a normális oktatásból, mert bánt másokat, harap is, nem működik együtt, nincsenek barátai, nem vesz részt foglalkozásokon, pár gyerekre meg kiemelten ki van bukva(a problémások általában utálják egymást, alacsony toleranciaszint miatt).


Lehet mindenfélét mondani, még elnézőek, mert csak 4 éves, de jövőre vagy korábban is ebből az lesz, amit írtam.

2023. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
23%

Persze, persze.. Úgy vagy te ped. Asszisztens ahogy én. 😂

Ha az lennél, tudnod kellene, hogy sokszor a szenzorosság miatt ilyen a gyerek meg a fejletlenidegrendszer miatt.

Ha az lennél tudnád, hogy sokszor a szenzorosságot nehéz az adhd-tól megkülönböztetni, és sokszor a gyerek rossz besorolást kap.

Nekem 2 gyermekem is kevert, beszédertési zavaros, szenzoros.

Gyógypedes ismerőssel a seggemben, gyógypedes osztályfőnőkkel a gyermekem normál iskolájában.

A kevert még mindig baromira távol van az autitól.

Szóval ha annyira asszisztens lennél, valószínűleg te is tisztában lennél, hogy a gyereked vagy rossz kódot kapott, vagy pedig elhallgatsz valamit.

2023. jan. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!