Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Befizetnétek ezt így?

Befizetnétek ezt így?

Figyelt kérdés

Falusi oviba járunk, kicsi falu, mindenki ismer mindenkit.

2 csoport van. A kicsik és a nagyok. Fiam a kicsibe jár. A nagyok óvónője megy nyugdijba, szombaton az évzárón lesz neki egy meglepi búcsúztató.

Ma az szmk-s anyuka benyögte, hogy vettek az ovi nevében meglepiket. 1db héliumos lufit, 1db fényképes könyvet és egy csokor virágot, amiben annyi az extra dobozban van, nem csokorban.


Minden gyerektől kérnek erre 2500ftot. Kicsiktől, nagyoktól.

Kb 40 gyerek jár az oviba. Az 100.000ft. Hova?! Ezekre? Blokkot számlát persze semmiről nem kértek.


Én nagyon hezitálok. Nem az a 2500ft. De bakker ennyit mire?!

Emellett nem is a mi óvónőnk, hanem a másik csoporté.... fizetjük a csoportpénz, aminek látszatja nincs.


Szeptembertől amúgy is ovit váltunk.


2023. máj. 31. 12:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Előre kellett volna felmérni, ki jarul hozzá eleve. Nekem sem tetszene. Számla meg alap.
2023. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem fizetnék semmit.
2023. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem
2023. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Számla ellenében beleadnék. Anélkül nem hogy nem fizetném ki, de szóvá is tenném. A boltban egy vacak zsemléről is a kezembe nyomják a blokkot, itt meg ezrekről van szó. Álljon már meg a fáklyás menet.
2023. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Ja. Amúgy mi lesz, ha nem adsz bele? Odaírják, hogy sok szeretettel, kivéve ettől még ettől?!😅
2023. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem olvasni, akkor természetesnek gondoltam, hogy adni kéne bele. AMikor láttam, hogy 100.000 Ft lenne így, na akkor én is fennakadtam. Pláne számla nélkül.


Így én se adnék bele. Ha kérdeznek, megmondanám kerek-perec, hogy 100.000 Ft-ot költeni egy búcsúztatásra az nonszensz.

És holtbiztos, hogy nem is költenek rá annyit, nem véletlenül nincs számla róla. Az szmk-s anyuka fog jól járni ezzel, de nagyon.

Ha meg szeptembertől úgyse ide fog járni a gyereked, akkor meg az se gond, ha az anyuka uszítani kezd ellened.

2023. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a felsoroltak 10 max. 20 ezerből kijönnek.

A többi menne az szmk-s anyuka zsebébe.

Nem kicsit pofátlan a hölgy.

A többi anyuka nem számolt utána ennek? Lehet, hogy közfelháborodás lesz belőle és meg is érdemelné ez a nő.

2023. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Pont hogy mentem délbe a gyerekért, az szmk helyettes anyuka ott volt, szóvá tettem.

Egyrészt nem kérdezték, benne vagyunk-e. Erre az volt a válasz, hogy a közös csoportba tettek fel róla képeket 1 hónapja, hogy ilyeneket gondoltak. Visszakerestem, eddig nem láttam. Valoban ott a kép, 1db hozzászolással, 4db lájkkal.


Másrészt mire fizessek? Honnan tudjam tenylegesen ennyibe kerül-e? Az volt a válasz, hogy igyekeztek "házon belül" megoldani. Egyik anyuka (akinek virágüzlete van) csinálja a virágot, másik anyuka ajándék boltban dolgozik, ő hozza a lufit kedvezménnyel, így nem lesz ezekről számla.


Harmad részt, én miért fizessek, ha nem is a mi ovónőnk búcsúzik? Mert minket is szeret a drága xy néni....


Több kérdésem nem volt.

2023. máj. 31. 13:33
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát azért 20.000-ből nehezen...


Egy kemény borítós, síkra nyíló cewe fotókönyv olyan 23.000 Ft-nál kezdődik, ha a virágbox nem művirágy, hanem valódi akkor az is minimum egy 10-15.000, a héliumos lufi az elenyesző, ha csak nem tök egyedi, névre szóló.


Nincs 100.000 Ft, de nem is nagyon jön ki 35.000 alatt.

2023. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
#8 Eszemfszom megáll az ilyen válasz dumáktól. Nem izzadt közben? :D
2023. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!