Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiamat megverte az óvonő,...

Kisfiamat megverte az óvonő, mitcsináljak?

Figyelt kérdés
3éves kisfiam most kezdte az ovit, ma volt a 3madik napja , mentem érte ebéd után , mondták az ovonők hogy jolviselkedett nem volt gond vele, nem sirt egesznap, haza fele láttam a kisfiam arcán a rászáradt könnyeit mindkét szeme alatt fehér volt oda volt száradva, kérdeztem tőle hogy sirt e mondta hogy sirt es nagy nehezen elmondta hogy az ovónéni megverte a lábát mert homokkal meg szort egy kisfiut, szerintetek ez ok arra hogy egy idegen ovonő bántsa a gyerekem??? Ahol mutatta hogy megütotte ott van egy kis karmolás nyom is és piros körülötte , nem nagy de ő mutatta hogy ott ütötte meg, és tegnap is ott kellett hagynom de tegnap sirt mert ott hagytan es meselte hogy kiabalt vele az ovoneni mert sirt,, normálisak az ilyenek??? Mitcsinaljak??
2023. szept. 15. 14:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%
Írj ki ide kérdést, az mindent megold. Ja nem. Pl...... Kérdezd meg az óvónőt?????
2023. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
43%

Addig ne vidd oviba, mìg nincs tisztàzva az ügy. Ìrj emailt a vezetőnek, ìrd meg mit mondott a gyerek, mit tapasztaltàl. Kèrj talàlkozòt az igazgatoval es az ovònővel, ès vigyèl plusz egy embert.

Gyereket csapkodni nem vicc. Elhiszem, hogy nincsenek jòl fizteve, de ne a gyereken csapòdjon le. Ez esetben szó szerint.

2023. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Persze, ezt nem fogom annyiban hagyni csak félek ha szolok kifognak röhögni meg mondják majd hogy hiszek egy 3eves gyereknek ,, de hát ő most ilyet miert találna ki én hiszek neki
2023. szept. 15. 14:15
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Járj utána hogy mi volt és hogy járt e valaki így. Én beszélnék az óvónőkkel is amint lehet. Ha más is panaszolja, akkor ahogy írja az előző kommentelő, vezetőség, stb. Ez nagyon súlyos vád, aminek kirúgás és meghurcolás lehet a vége, ha megtörtént akkor jogosan.


Ugyanakkor egy beszokos hároméves beszámolója lehet igaz, részben igaz és teljesen fals is. Nálunk az egyik kisfiú szintén állította hogy megverték. A sztorit onnan tudom, hogy személyesen láttam a saját beszoktatasunk alatt. Az óvónő nem bántotta, a kisfiú dobta le magát önkívületi állapotban és rugdosta az óvónőt, aki csak a kezét tartotta ki maga elé, míg a gyereket próbálta kizökkenteni szóban.


Én nem boritanek azonnal asztalt akkor sem, ha valószínűleg idegállapotba jönnék ettől. Ugyanis az én lányom simán előadja legorbulo szájjal hogy hogyan vertem meg rugdostam meg. Mondanom sem kell, még a kezét sem legyintettem még soha...


Szóval járj utána, és ha bebizonyosodik, azonnal vezetőség. Ha nincs foganatja, akkor óvodaváltás. Egy életre szóló traumat szerezhet a gyerek ha valóban bántalmazták.

2023. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
29%

Azonnali hatállyal menjél az óvodavezetőhöz és jelentsd az esetet!!!

Kérd át a gyereket másik csoportba!!! Ha nem intézkedik a vezető, akkor menni kell tovább az óvoda fenntartójához (önkormányzat, alapítvány, egyház, stb)!!!

2023. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
98%

Fenntartással kezelném a gyerekem történetét. Nem azért mert nem hiszem el, hogy akad -sajnos olyan óvónő aki oda csap a gyereknek , voltam már füll és szemtanúja is- hanem mert 3 éves.


Mindenképpen beszélnék az óvónővel normális kulturált módon. Onnan pedig eldöntöm mi a valóság, kell e tovább menni a vezetőhőz, vagy fentartóhoz vagy sem.

2023. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Mit,mit... Beszélj az óvónővel, de ne támadd le.

A kisgyerekek életkori sajátossága, hogy bizonyos dolgokat felnagyítanak, nem úgy értékelnek, nem úgy adnak vissza, mint ahogy valójában történt.

Simán lehet, hogy csak leporolta a homokot a gyerek lábáról, amikor kiszedte a homokozóból, de ezt a gyerek úgy értékelte, hogy "megütötte".


Amúgy a gyereked óvónője nem idegen. Ő az a személy, akivel az elkövetzendő 3 évben a gyereked több időt fog tölteni, mint veled. E miatt nagyon nem mindegy milyen kapcsolatot alakítasz ki vele.

2023. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

Higgadtan, de határozottan kérdezz rá, hogy hol szerezte a fiad a sérülést, illetve, hogy miért sírt.

Mondd el nekik, hogy mindent elmondott a fiad (ne áruld el, hogy mit mondott), most meghallgatod az ő verziójukat is.

2023. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
96%

Beszélj az óvónővel, az intézmény vezetőjével, de ne támadóan, csak a körülmények tisztázása miatt.

Abból, amit a kisfiad mesélt, nem tudhatod mi az igazság. A 3 évesek fantáziája igencsak élénk. Húgom is mesélt ennyi idősen anyáméknak arról, hogy kirándulni voltak az óvónénikkel, busszal utaztak jó messzire meg hogy őt megverték a fiúk a csoportban és a óvónéni nem védte meg - aztán kiderült, hogy egyik sem úgy volt.

2023. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%
Hu, hat 3 evesen beszelnek am mindent, a legtobbnek semmi valosag alapja.
2023. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!