Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hol találok olyan ovodát,...

Hol találok olyan ovodát, ahol van beszoktatási idő?

Figyelt kérdés
Sajnos a mi kerületünkbe (18.) Egyre többet hallom hogy egy nap van beszoktatni a kicsit.

2023. szept. 16. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Videki városban élünk, itt van. Sajnalom, hogy nálatok nincs.


Nekem a fiam 2020ban kezdte az ovit. Covid volt. Egy nap sem volt és beszokott. Nekem borzalmas volt, bögtem amikor otthagytam... (Persze csak amikor már nem látta) de biztatás miatt mondom, neki semmi extra baja nem volt ezzel.

2023. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Mindenhol van.

Hallod vagy tapasztaltad? Az emberek mondanak sok hülyeséget.

2023. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen, hogy beszoktatás a nagyobbnál annyiban kimerült, hogy első nap 1 órát volt ott velem (az udvaron voltunk, felém sem nézett, viszont ordított, mikor el kellett jönnük), 2. nap 2 órát volt bent egyedül, 3. napon ment rendesen.

A kicsi első naptól rendesen volt nélkülem.

Mondjuk mindkettő ebéd után hazajárt, szóval nem túl nagy időt voltak bent.

Vidéki kistelepülés

2023. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Barátnőm gyereke a 18. ker.-ben ovis. Második hete szokik be, a csütörtök és a péntek volt a két első egész napja bent. Nem tudom, a te infóid honnan származnak.
2023. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk egynapos beszoktatás van, kivéve ha másképp indokolt csinálni, pl sni gyerek esetében. Nálunk külön egyénre szabott protokoll van.


Megdöbbentő, de nagyon jól működik, az első nap szülővel vannak pár órát, második nap délelőtt mennek és egyedül. 10-15 perc sírás van 1-2 gyereknél. Az itteni pedagógusoknak az az álláspontja, hogy az elnyújtott beszoktatas nagy általánosságban kontraproduktív.


Ezzel a saját csoportunk esetében egyetértek, a második körös beszoktatás során egyik hétfőn beszokó kisgyerek sem csinálta a műsort.


Ellenben a másik helyi oviban elnyújtott beszoktatás (értsd első hét végére maradnak ott délelőttre szülővel együtt), és ennek örömére olyan sivalkodás hallatszik immáron egy hete, hogy az eszméletlen.

2023. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy hét beszoktatás volt, ami azt jelentette, hogy ebéd után hazahoztuk.

Olyan, hogy a szülő ott csücsül mellette 1-2 órát reggel, olyan sosem volt.

Ezért nem ártana azt is tisztázni, mit ért a kérdező beszoktatás alatt.

2023. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatos, ötös vagyok, teljesen jogos a felvetés. Az első héten nálunk sem alszanak ott a beszokósok, csak második héttől, kivéve ha nagyon jól veszi a gyerek a kanyart, esetleg bölcsis volt, olyank volt aki bennaludt.


Szülős nap pedig egy van, az első.

2023. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!